Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Punes (3535) (Mbi 2,028 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 8,000,296,558.00 2,028 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Punes (3535) INFINIT CONSTRUCTIONS Tirane 3,811,595 2017-11-17 2017-11-21 60610250012017 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 231, MMSR, nd qendr moshuarve, kon vazh 4590/4 d 14/9/16,sit pj 6, rel perf 13/7/17, fat 6 d 3/4/17 s 02211893
Aparati Ministrise se Punes (3535) SCREEN AD Tirane 804,000 2017-11-15 2017-11-20 60410250012017 Sherbime te tjera MMSR organizim aktiviteti,up nr 521/1 dt 26.01.2017,pv dt 30.01.2017,ftes ofer nr 521/2 dt 26.01.2017,fat nr 802 dt 30.01.2017,seri 42969502
Aparati Ministrise se Punes (3535) KRISTALINA.KH Tirane 909,600 2017-11-15 2017-11-20 60410250012017 Blerje dokumentacioni MMSR shtypshkrime,up nr 3625 dt 11.07.2017,pv dt 17.07.2017,ftese ofer nr 3625/1 dt 11.07.2017,fat rn 142 dt 17.07.2017,seri 48363475,fh rn 13 dt 17.07.2017
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 60,000 2017-11-15 2017-11-20 61110250012017 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara MMSR shpenzime transporti,ligji nr 10160 dt 15.10.2009 ndryshuar nr 169/2013,liste bashkangjitur
Aparati Ministrise se Punes (3535) ALBA KONSTRUKSION Tirane 4,028,512 2017-11-16 2017-11-20 60110250012017 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) mmsr,rikonstruksion mmsr,fat.13,dt.10.03.2017,ns.72440924,sit.perfundimtar,kontr.4950/10 DT 14.09.2016 ne vazhdim,situacion perfundimatr
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 144,160 2017-11-15 2017-11-20 61010250012017 Udhetim i brendshem MMSR dieta autorizim nr 2981 dt 26.07.2017,liste pagese bashkangjitu
Aparati Ministrise se Punes (3535) SCREEN AD Tirane 888,000 2017-11-15 2017-11-20 60310250012017 Sherbime te tjera MMSR organizim aktiviteti,up nr 7019/1 dt 24.11.2016,pv dt 24.11.2016.fat nr 798 dt 26.01.2017,seri 42960998,ftese per ofer nr 7039/2 dt 24.11.2016
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 170,160 2017-11-15 2017-11-20 60910250012017 Udhetim i brendshem MMSR dieta autorizim nr 2981 dt 26.07.2017,liste pagese bashkangjitu
Aparati Ministrise se Punes (3535) A V E CONSULTING Tirane 501,357 2017-11-14 2017-11-17 58410250012017 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore MMSR.mbikqy.puni shkoll Kristo Isak Berat,njoftim fit nr 5248/14 dt 20.10.2016,mir proce nr 5248/13 dt 20.10.2016,kontrate nr 6184/4 dt 24.10.2016,rap per nr 5248/12 dt 20.10.2016,fat nr 120 dt 24.05.2017,seri 47954713,ne sig 0022070,pvk dt
Aparati Ministrise se Punes (3535) A V E CONSULTING Tirane 1,630,090 2017-11-13 2017-11-17 58310250012017 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore MMSR.mbikqy.puni shkoll Arben Broci.up nr 199 dt 15.09.2016.pv dt 03.10.2016.njofti fi dt 17.10.2016.kontra nr 6184/5 dt 24.10.2016.pv kolaud dt 21.07.2016.fat nr 119 dt 24.05.2017.seri 47957412.marrej ne dorezi nr 6303 dt 27.10.2016.3689/2
Aparati Ministrise se Punes (3535) IKUBINFO Tirane 1,104,616 2017-11-08 2017-11-10 58110250012017 Sherbime te tjera MMSR.mirmbajtje sistemi NE.kontr.1922/7,dt.01.09.2015 ne vazhdim,fat nr 1224dt 15.08.2017,seri 4527237
Aparati Ministrise se Punes (3535) IKUBINFO Tirane 1,104,616 2017-11-08 2017-11-10 58010250012017 Sherbime te tjera MMSR.mirmbajtje sistemi NE.kontr.1922/7,dt.01.09.2015 ne vazhdim,fat nr 1179 dt 06.07.2017,seri 45272324
Aparati Ministrise se Punes (3535) IKUBINFO Tirane 1,104,616 2017-11-08 2017-11-10 58210250012017 Sherbime te tjera MMSR.mirmbajtje sistemi NE.kontr.1922/7,dt.01.09.2015 ne vazhdim,fat nr 1239 dt 06.09.2017,seri 45272385
Aparati Ministrise se Punes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 2,824,167 2017-11-02 2017-11-03 59510250012017 Kompensim perndjekurit politike mmsr,te perndjekur politik,shkr.e MF nr.14492,14493 dt 09.10.2017
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 881,683 2017-11-02 2017-11-03 58610250012017 Shtese page per vjetersi ne pune mmsr,pagat e muajit tetor 2017,nr.punj.plan 116 fakt 108
Aparati Ministrise se Punes (3535) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 377,328 2017-11-02 2017-11-03 58810250012017 Kompensim perndjekurit politike mmsr,te perndjekur politik,shkr.e MF nr.14492,14493 dt 09.10.2017
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 109,674 2017-11-02 2017-11-03 58810250012017 Paga baze mmsr,pagat e muajit tetor 2017,nr.punj.plan 116 fakt 108
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA CREDINS Tirane 803,217 2017-11-02 2017-11-03 58710250012017 Shtese page per vjetersi ne pune mmsr,pagat e muajit tetor 2017,nr.punj.plan 116 fakt 108
Aparati Ministrise se Punes (3535) UNION BANK SHA Tirane 2,695,148 2017-11-02 2017-11-03 59810250012017 Kompensim perndjekurit politike mmsr,te perndjekur politik,shkr.e MF nr.14492,14493 dt 09.10.2017
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 780,936 2017-11-02 2017-11-03 59610250012017 Kompensim perndjekurit politike mmsr,te perndjekur politik,shkr.e MF nr.14492,14493 dt 09.10.2017
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 571,594 2017-11-02 2017-11-03 59710250012017 Kompensim perndjekurit politike mmsr,te perndjekur politik,shkr.e MF nr.14492,14493 dt 09.10.2017
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,481,795 2017-11-02 2017-11-03 58910250012017 Paga baze mmsr,pagat e muajit tetor 2017,nr.punj.plan 116 fakt 108
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 56,562,768 2017-11-02 2017-11-03 59410250012017 Kompensim perndjekurit politike mmsr,te perndjekur politik,shkr.e MF nr.14492,14493 dt 09.10.2017
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 2,294,076 2017-11-02 2017-11-03 59310250012017 Kompensim perndjekurit politike mmsr,te perndjekur politik,shkr.e MF nr.14492,14493 dt 09.10.2017
Aparati Ministrise se Punes (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 840,883 2017-11-02 2017-11-03 58710250012017 Kompensim perndjekurit politike mmsr,te perndjekur politik,shkr.e MF nr.14493 dt 09.10.2017
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 531,529 2017-11-02 2017-11-03 59010250012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar mmsr,pagat e muajit tetor 2017,VKM nr 7 dt 11.01.2017,shkrese MF nr 17683/109 dt 15.02.2017,punonj plan13/fakt 13
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 4,490,578 2017-11-02 2017-11-03 58510250012017 Kompensim perndjekurit politike mmsr,te perndjekur politik,shkr.e MF nr.14492,14493 dt 09.10.2017
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 9,587,104 2017-11-02 2017-11-03 58610250012017 Kompensim perndjekurit politike mmsr,te perndjekur politik,shkr.e MF nr.14492,14493 dt 09.10.2017
Aparati Ministrise se Punes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 161,770 2017-11-02 2017-11-03 58510250012017 Shtese page per vjetersi ne pune mmsr,pagat e muajit tetor 2017,nr.punj.plan 116 fakt 108
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,022,284 2017-11-02 2017-11-03 59210250012017 Kompensim perndjekurit politike mmsr,te perndjekur politik,shkr.e MF nr.14492,14493 dt 09.10.2017
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA E BASHKUAR E SHQIPERISE Tirane 467,155 2017-11-02 2017-11-03 59010250012017 Kompensim perndjekurit politike mmsr,te perndjekur politik,shkr.e MF nr.14492,14493 dt 09.10.2017
Aparati Ministrise se Punes (3535) VENETO BANKA Tirane 513,750 2017-11-02 2017-11-03 58910250012017 Kompensim perndjekurit politike mmsr,te perndjekur politik,shkr.e MF nr.14493 dt 09.10.2017
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 18,859,259 2017-11-02 2017-11-03 59110250012017 Kompensim perndjekurit politike mmsr,te perndjekur politik,shkr.e MF nr.14492,14493 dt 09.10.2017
Aparati Ministrise se Punes (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 49,003 2017-10-26 2017-10-30 56210250012017 Sherbime telefonike MMSR telefon, kodi 53536020,562356 fat dt 01.09.2017
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA CREDINS Tirane 82,000 2017-10-26 2017-10-30 56410250012017 Te tjera transferta tek individet MMSR ndihme dalje ne pension,shkrese nr 4155 dt 11.08.2017,12663/1 dt 18.10.2017 liste pagese bashkangjitur
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 147,225 2017-10-26 2017-10-30 56310250012017 Pensione per moshe madhore MMSR ndihme dalje ne pension,vdekje, shkrese nr 4155 dt 11.08.2017,12663/1 dt 18.10.2017 liste pagese bashkangjitur
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 82,000 2017-10-26 2017-10-30 56510250012017 Te tjera transferta tek individet MMSR ndihme dalje ne pension,shkrese nr 4155 dt 11.08.2017,12663/1 dt 18.10.2017 liste pagese bashkangjitur
Aparati Ministrise se Punes (3535) Ercongroup Co Sh.p.k Tirane 390,450 2017-10-25 2017-10-27 56110250012017 Udhetim jashte shtetit Blerje bilet avjoni fat.1,dt.23.03.2017,ns.47866301 Up nr.1784/3 dt 17.03.2017 kontrate nr 1784/9 dt 18.03.2017,ftese per negocim dt 17.03.2017, njof fit 18.3.17
Aparati Ministrise se Punes (3535) POWER INDUSTRIES Tirane 108,360,000 2017-10-17 2017-10-23 55910250012017 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike mmsr,blerje laboratore per shkollat,up.nr.64,dt.21.03.2017,p-v dt.17.04.2017,form nj.fit dt.06.06.2017,kontr.nr.1855/6,dt.12.06.2017, ne vazhdim fat.42,dt.11.09.2017,seri 31516492,fh.nr.17,dt,11.09.2017,pv i marrje ne dorezim dt 11.09.2017
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 57,840 2017-10-17 2017-10-20 55710250012017 Udhetim i brendshem mmsr, dieta,urdher nr 108 dt 18.05.2017,liste pagesa shtator 2017
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave