Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) (Mbi 3,829 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 47,126,093.00 93 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,824,684 2018-07-02 2018-07-03 054610170012018 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat MINISTRIA E MBROJTJES PAGA QERSHOR 2018 AM&SHP&SH7EC, BASHK, VGJYQI,KOMOESIM USHQIMOR LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 157,897 2018-07-02 2018-07-03 054710170012018 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat MINISTRIA E MBROJTJES PAGA QERSHOR 2018 AM&SHP&SH&ECBASHK,&VGJ, KOMP.USHQIM
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 69,200 2018-07-02 2018-07-03 055110170012018 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat URDHERI 1249/4, DATE 14.06.2018, UDHEZIMI, 1249/2, 06.06.2018, SHK. 4433/2, DATE 13.06.2018,SHK. 7, DATE 21.06.2018,LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,879,836 2018-05-02 2018-05-03 033210170012018 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Liste pagese Paga dhe Kom.ushq. Prill 2018
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 157,897 2018-05-02 2018-05-03 033310170012018 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Liste pagese Paga dhe Kom.ushq. Prill 2018
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,989,064 2018-05-02 2018-05-03 033110170012018 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Liste pagese Paga dhe Kom.ushq. Prill 2018
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 52,274 2018-03-01 2018-03-02 017410170012018 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Liste pagese Paga dhe Kom.ushq. shkurt 2018
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 82,889 2018-01-04 2018-01-05 000610170012018 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Liste pagese Paga dhe Kom.ushq. dhjetor 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 52,274 2018-01-04 2018-01-05 000310170012018 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Liste pagese Paga dhe Kom.ushq. dhjetor 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,437,967 2017-12-01 2017-12-05 079310170012017 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat MINISTRIA E MBROJTJES PAGA,KU NENTOR 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,548,650 2017-12-01 2017-12-05 079410170012017 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat MINISTRIA E MBROJTJES PAGA,KU NENTOR 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 52,274 2017-11-01 2017-11-03 071810170012017 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat MINISTRIA E MBROJTJES PAGA,KU TETOR 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,213,631 2017-11-01 2017-11-03 071710170012017 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat MINISTRIA E MBROJTJES PAGA,KU TETOR 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 82,889 2017-10-02 2017-10-03 065910170012017 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat MINISTRIA E MBROJTJES PAGA ,KU SHTATOR 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 48,238 2017-09-04 2017-09-06 059010170012017 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat MINISTRIA E MBROJTJES PAGA,KU GUSHT 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 68,416 2017-09-04 2017-09-06 059210170012017 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat MINISTRIA E MBROJTJES PAGA ,KU GUSHT 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 48,238 2017-08-01 2017-08-02 052010170012017 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat MINISTRIA E MBROJTJES PAGA,KU KORRIK 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 48,238 2017-07-03 2017-07-04 043510170012017 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat MINISTRIA E MBROJTJES PAGA,KU QERSHOR 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 68,416 2017-07-03 2017-07-04 043710170012017 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat MINISTRIA E MBROJTJES PAGA,KU QERSHOR 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 8,696,402 2017-06-01 2017-06-02 033210170012017 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat MINISTRIA E MBROJTJES PAGA ,KU MAJ 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 48,238 2017-06-01 2017-06-02 033110170012017 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat MINISTRIA E MBROJTJES PAGA,KU MAJ2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 44,274 2017-03-01 2017-03-02 006910170012017 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat MINISTRIA E MBROJTJES PAGA,KU SHKURT 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 62,752 2017-03-01 2017-03-02 007210170012017 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat MINISTRIA E MBROJTJES PAGA,KU SHKURT 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,000 2016-12-21 2016-12-23 98110170012016 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat MIN.MBROJTJES KOMPESIM USHQIMOR SHTATOR 2016
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 90,364 2016-12-21 2016-12-23 98010170012016 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat MINISTRIA MBROJTJES KOMPESIMI USHQIMOR shtator 2016
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 12,727 2016-12-21 2016-12-23 97810170012016 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat MIN.MBROJTJES KOMPESIM USHQIMIR
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 126,727 2016-12-21 2016-12-23 97710170012016 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat MIN.MBROJTJES KOMPESIM USHQIMOR SHTATOR 2016
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 2,000 2016-12-21 2016-12-23 97910170012016 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat MIN.MBROJTJES KOMPESIMI USHQIMOR SHTATOR 2016
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,490,720 2016-12-01 2016-12-02 89510172016 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat MIN. MBROJTJES PAGA PERSONELI NENTOR 2016 NR. PUNONJESVE PLAN 340 FAKT 99, LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 44,274 2016-12-01 2016-12-02 89410170012016 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat MIN. MBROJTJES PAGA PERSONELI NENTOR 2016 NR. PUNONJESVE PLAN 340 FAKT 1, LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 165,102 2016-12-01 2016-12-02 89410170012016 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat MIN.MBROJTJES PAGA PERSONELI NENTOR 2016 NR. PUNONJESVE PLAN 340 FAKT 1, LIST PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 2,000 2016-10-03 2016-10-04 71410170012016 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat MIN.MBROJTJES KOMPESIMI USHQIMOR SHTATOR 2016
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 114,000 2016-10-03 2016-10-04 71210170012016 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat MIN.MBROJTJES KOMPESIM USHQIMOR SHTATOR 2016
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 9,455 2016-10-03 2016-10-04 71310170012016 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat MIN.MBROJTJES KOMPESIM USHQIMIR SHTATOR 2016
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,000 2016-10-03 2016-10-04 71610170012016 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat MIN.MBROJTJES KOMPESIM USHQIMOR SHTATOR 2016
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 92,000 2016-10-03 2016-10-04 71510170012016 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat MINISTRIA MBROJTJES KOMPESIMI USHQIMOR shtator 2016
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 7,727 2016-09-01 2016-09-20 63810170012016 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat MIN.MBROJTJES KOMPESIM USHQIMIR GUSHT 2016
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 97,091 2016-09-01 2016-09-02 64010170012016 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat MINISTRIA MBROJTJES KOMPESIMI USHQIMOR GUSHT 2016
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 2,000 2016-09-01 2016-09-02 63910170012016 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat MIN.MBROJTJES KOMPESIMI USHQIMOR GUSHT 2016
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 114,182 2016-09-01 2016-09-02 63710170012016 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat MIN.MBROJTJES KOMPESIM USHQIMOR GUSHT 2016
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave