Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 2,092 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 280,000.00 5 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 50,000 2017-06-01 2017-06-02 18710160012017 Ndihme ekonomike MPB, listepagese ndihme financiare, memo nr 3666 dt 04.05.2017, shkrese nr 6458/1 dt 16.05.2017
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 30,000 2017-05-09 2017-05-12 14810160012017 Ndihme ekonomike MPB, ndihme financiare, memo nr 2495 dt 28.03.2017, shkrese nr 2495/3 dt 26.04.2017
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 100,000 2016-11-18 2016-11-22 43910160012016 Ndihme ekonomike Min.Pun.Brend, listepagese ndihme financiare dt 18.11.2016, urdher nr 561 dt 13.10.2016, shkrese nr 7126 dt 25.10.2016
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 50,000 2016-06-01 2016-06-02 22410160012016 Ndihme ekonomike Min.Pun.Brend ndihme financiare,urdher nr 169 dt 21.04.2016,liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 50,000 2015-12-21 2015-12-22 53210160012015 Ndihme ekonomike 1016001 Aparati MPB, pagese ndihme fin liste pagese urdher 626 dt 7.12.15, shkrese 17195/1 dt 15.12.15.
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave