Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 2,092 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 66,515,850.00 39 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 912,866 2018-01-30 2018-01-31 5151110160012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MB,PT pag vend gjyqesor F Jata, memo 9627 dt 20.12.2017 VGjyk 3434 dt25.06.2015, nr 379dt03.02.2014 VGj Apeli 1450dt01.06.2016,nr 2048dt22.05.2014 kerkese F104 dt 20.09.2016
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Vasil Shandro(L73705401K) Tirane 2,416,815 2018-01-30 2018-01-31 5191110160012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MB,PT pag vend gjyqesor R Ahmetcenaj, memo 9627 dt 20.12.2017 VGjyk Admin 832 dt03.03.2014, VGj Apeli 467 dt 04.03.2016, shkrese permb 1446/14 dt 02.11.2017, nr 1446/15dt 24.11.2017, 1446/17dt28.12.2017shkrese 5731/4dt11.09.2017
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) E.P.S.A Tirane 100,000 2018-01-30 2018-01-31 5241110160012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MB,PT pag vend gjyqesor L Shahu, memo 9627 dt 20.12.2017 Vendim KSHC 167 dt 27.07.2007, VGj Apeli 427 dt 21.12.2007,nr 209 dt 26.04.2012, Vend Gjyk Larte 3693dt 05.11.2015, shkrese permb 3688 dt 30.05.2017
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DEBIT COLLECTION Tirane 1,264,620 2018-01-30 2018-01-31 5231110160012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MB,PT pag vend gjyqesor A Pasko, memo 9627 dt 20.12.2017 Vendim KSHC 70 dt 11.03.2008, VGj Apeli 23 dt 23.02.2009, urdh ekzek 6061 dt 24.10.2013 shkrese permb 1220 dt 27.12.2017
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 1,054,318 2018-01-30 2018-01-31 5201110160012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MB,PT pag vend gjyqesor G Radovicka, memo 9627 dt 20.12.2017 VKom Sherb Civil 141 dt 27.06.2007, VGj Apeli 77 dt 02.06.2008, nr 58dt08.07.2010 shkrese permb 11066 dt04.12.2017, nr 11723dt26.12.2017
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) E.P.S.A Tirane 3,279,228 2018-01-30 2018-01-31 5171110160012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MB,PT pag vend gjyqesor K Dervishi, memo 9627 dt 20.12.2017 VGjyk Admin 1965 dt15.04.2015, VGj Apeli 1132 dt 16.03.2017, shkrese permb 4454dt20.07.2017, nr 7578 dt 19.12.2017
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 2,619,679 2018-01-30 2018-01-31 5141110160012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MB,PT pag vend gjyqesor B Bistri, memo 9627 dt 20.12.2017 VGjyk 8205dt29.09.2008 VGj Apeli 87dt26.01.2010 urdh ekzek 1755dt14.06.2010 shkrese permbarimi 9695dt09.11.2017
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 2,514,206 2018-01-30 2018-01-31 5181110160012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MB,PT pag vend gjyqesor I Haklaj, memo 9627 dt 20.12.2017 VGjyk Admin 2825 dt02.06.2014, VGj Apeli 238 dt 11.02.2016, shkrese permb 7940 dt 01.08.2017, nr 11722 dt 26.12.2017shkrese 5731/4dt11.09.2017
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 702,000 2018-01-30 2018-01-31 5161110160012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MB,PT pag vend gjyqesor S Spahiu, memo 9627 dt 20.12.2017 VGjyk Admin 2244 dt09.05.2014, VGj Apeli 1334 dt 30.03.2017, kerkese S79 dt 04.05.2017
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 1,227,980 2017-08-16 2017-08-18 27410160012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MPB, listepagese vendim gjykate, vendim gjyk nr 2802 dt 25.05.2017, vend gjyk Apeli nr 1799 dt 27.04.2017, shkrese nr 5936 dt 09.08.2017, kerkese nr Sh-48 dt 17.05.2017
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) E.P.S.A Tirane 555,510 2016-12-27 2016-12-28 52110160012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MPB, shpenzim vendim gjyqesor, Luljeta Shahu, Vendim nr 167 dt 27.07.2007, nr 427 dt 21.12.2007, nr 209 dt 26.04.2012, nr 3693 dt 05.11.2015, shkrese permbarimi nr 8044 dt 01.11.2016, memo nr 8871 dt 22.12.2016
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,207,460 2016-12-27 2016-12-28 52010160012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MPB, shpenzim vendim gjyqesor, Faik Jata, Vendim nr 3434 dt 25.06.2015, nr 1450 dt 01.06.2016, nr 379 dt 03.02.2014, nr 2048 dt 22.05.2014, memo nr 8871 dt 22.12.2016
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 99,450 2016-12-27 2016-12-28 51810160012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MPB, shpenzim vendim gjyqesor, Trifon Llupo, Vendim nr 4019 dt 11.07.2014, nr 2511 dt 26.11.2015, shkrese nr T-24/3 dt 26.09.2016, memo nr 8871 dt 22.12.2016, nr 6393 dt 28.09.2016
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ENIRJETA ZISI Tirane 189,334 2016-12-27 2016-12-28 51610160012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MPB, shpenzim vendim gjyqesor, Malbora Hoxha, Vendim nr 1227 dt 26.03.2014, nr 459 dt 04.03.2016, vendim per korigjim nr 7417 dt 05.10.2016, shkrese permbarimi nr 337 dt 02.11.2016, memo nr 8871 dt 22.12.2016, nr 6393 dt 28.09.2016
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ANASTAS KOTE Tirane 1,843,036 2016-12-27 2016-12-28 51910160012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MPB, shpenzim vendim gjyqesor, Sokol Sheti, Vendim nr 100 dt 16.05.2013, nr 72 dt 26.09.2013, urdh ekzekutimi nr 5896 dt 14.10.2013, shkrese permbarimi nr 559 dt 06.09.2016, memo nr 8871 dt 22.12.2016, nr 6393 dt 28.09.2016
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) XHAFER SADIKU Tirane 42,378 2016-12-27 2016-12-28 51710160012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MPB, shpenzim vendim gjyqesor, Hyrije Dare, Vendim nr 5879 dt 19.11.2015, nr 642 dt 24.03.2016, shkrese permbarimi nr 202 dt 01.12.2016, memo nr 8871 dt 22.12.2016, nr 6393 dt 28.09.2016
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 100,000 2016-12-27 2016-12-28 51510160012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MPB, shpenzim vendim gjyqesor, Bajram Bistri, Vendim nr 8205 dt 29.09.2008, nr 87 dt 26.01.2010, urdher ekzek nr 1755 dt 14.06.2010, memo nr 8871 dt 22.12.2016, nr 6393 dt 28.09.2016, shkrese permbarimi nr 3987/1 dt 13.07.2016
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) GENTIAN FRANGU Tirane 1,152,530 2016-10-07 2016-10-10 38110160012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001 Min.Pun.Brend pagese vendim gjyqesor, Vendim Gjykate Administrative e Shkalles se Pare nr 462 dt 10.02.2014, Vend gjykate Admin e Apelit nr 1470 dt 06.05.2014, shkrese permb nr 6423 dt 29.09.2016, memo nr 6393 dt 28.09.2016
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ELITE BAILIFF'S OFFICE Tirane 657,133 2016-10-07 2016-10-10 37810160012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001 Min.Pun.Brend pagese vendim gjyqesor, Vendim Gjykate Administrative e Shkalles se Pare nr 2220 dt 09.05.2014, Vend gjykate Admin e Apelit nr 665 dt 25.03.2016, shkrese permb nr 926 dt 16.05.2016, memo nr 6393 dt 28.09.2016
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) XHAFER SADIKU Tirane 322,144 2016-10-07 2016-10-10 37710160012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001 Min.Pun.Brend pagese vendim gjyqesor, Vendim Gjykate Administrative e Shkalles se Pare nr 5879 dt 19.11.2015, Vend gjykate Admin e Apelit nr 642 dt 24.03.2016, shkrese permb nr 166 dt 19.09.2016, memo nr 6393 dt 28.09.2016
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ENIRJETA ZISI Tirane 496,022 2016-10-07 2016-10-10 37910160012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001 Min.Pun.Brend pagese vendim gjyqesor, Vendim Gjykate Administrative e Shkalles se Pare nr 1227 dt 26.03.2014, Vend gjykate Admin e Apelit nr 459 dt 04.03.2016, shkrese permb nr 234 dt 03.06.2016, memo nr 6393 dt 28.09.2016
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 563,550 2016-10-07 2016-10-10 38010160012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001 Min.Pun.Brend pagese vendim gjyqesor, Vendim Gjykate Administrative e Shkalles se Pare nr 4019 dt 11.07.2014, Vend gjykate Admin e Apelit nr 2511 dt 26.11.2015, shkrese nr T-24/3 dt 26.09.2016, memo nr 6393 dt 28.09.2016
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BESNIK BAJRAKTARI SHPK Tirane 645,783 2016-02-16 2016-02-17 5110160012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001, apar min brendsh, pagese permbarimore e tarife bashkim kurti, shkr 367/1 dt 2.2.16, nr 7019/2 dt 29.9.15
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 3,292,972 2015-12-31 2016-01-25 56510160012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001, Aparati MPB, pagese vendim gjyq vilma jahja, vgjapel 286 dt 26.6.2007 , permb 5199 dt 04.06.14,8050 dt 30.9.15, shkrese 6514/3 dt 20.8.14 dhe tarif perm
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) HOTI BAILIFF SERVICE Tirane 241,998 2015-12-31 2016-01-25 56310160012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001, Aparati MPB, pagese vendim gjyq flori bajramaj, vgjadm 586 dt 8.5.14, vgjapel 1816 dt 9.9.15, permb 4294 dt 2.11.15, shkrese 8305/2 dt 19.11.15, e tarif permb
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,556,800 2015-12-31 2016-01-25 56410160012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001, Aparati MPB, pagese vendim gjyq bashkim xhika, vgjrr 4352 dt 23.4.13, vgjapel 1904 dt 1.10.13 v gjlarte 368 dt 4.6.15, permb b-150/2 dt 07.12.15, shkrese 8305/2 dt 19.11.15, e tarif permb
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DORIAN SKENDI Tirane 1,104,696 2015-08-28 2015-08-31 35310160012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001, Aparati Min Puneve Brendshmevendim gjyqi nr 24.2.2014 vendim gj apeli 1292 4.6.15 sh 27.8.15
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) SAIMIR HOXHA Tirane 1,752,264 2015-07-13 2015-07-13 30310160012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001, Aparati Min Puneve Brendshme, pagese vendim gjyqsor prapamb,muzli shala, shkrese 4317/2 dt 07.07.15, permb 142/2 DT 30.05.2015, VGJ APELIT 1107 DT 20.05.2015, V GJ RRETHIR GJYQSOR 1314 DT 14.5.2013,
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ZIKE Tirane 5,302,743 2015-07-10 2015-07-13 29210160012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001, Aparati Min Puneve Brendshme, pagese vendim gjyqsor prapamb, sindi naftes, shkrese 4655/3 dt 30.6.15, permb 337/1 DT 29.4.2015, VGJ SHKALLES PARE 1444 DT 22.11.2001, V GJ APELIT 423 DT 26.6.2007, V GJ LARTE 3542 DT 30.10.14, MEMO
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Valbona Qehajaj Tirane 401,285 2015-07-08 2015-07-08 29010160012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001, Aparati Min Pun Brend, pag, shoqeria GECI, vendim gjyqsor, vgjrrethit 3450 dt 3.4.13, vgjapelit 3411 dt 15.10.14, urdher ekzek 6890 dt 22.12.2014, shkrese 3191/2 dt 6.5.15, permb 30 dt 6.5.15, dhe 4655/3 dt 30.6.15
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) VASIL SHANDRO (L13706404K) Tirane 20,647,672 2015-07-08 2015-07-08 29110160012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001, Aparati Min Puneve Brendshme, pagese vendim gjyqsor prapamb, sindi naftes, shkrese 4655/3 dt 30.6.15, permb 1371/7 dt 15.4.15vgjpare 1444 dt 22.11.2002, v gj apelit 423 dt 26.6.2007, vgj larte 3542 dt 30.10.2014, memo 3698/1 dt 21
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) VASIL SHANDRO (L13706404K) Tirane 830,544 2015-07-06 2015-07-07 28910160012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001, Aparati Min Puneve Brendshme, pagese det prapamb vgj, kristian gjyrgji, shkrese 4655/3 dt 30.6.15, permb 1296/12 dt 24.6.15, vgjrr, 6562 dt 25.6.12, vgjapelit 1305 dt 4.6.13, uekz 4500 dt 25.7.13, shresa 3051/2 dt 6.5.15
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DEBIT COLLECTION Tirane 851,639 2015-05-18 2015-05-18 20510160012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001, Aparati Min Puneve Brendshme, paegese,altin pasko,sjkrese permb 658 dt 24.4.15, vkshc 70 dt 11.3.2008, vgj apelit 23 dt 23.2.2009, urdher 6061 dt 24.10.13, page plote 1.1.2014 deri 30.09.14, dif page 1.11.2013 deri 31.12.13
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 847,532 2015-05-15 2015-05-18 20410160012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001, Aparati MPB, pagese vendime gjyqsore e tarife permb-42.505 leke , bajram bistri, pjesor,shkrese permb12973 dt 22.12.2014, vgjrrgj8205 dt 29.9.2008, vgjapelit 87 dt 26.1.10, urdher 1755 dt 14.6.2010,
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ANASTAS KOTE Tirane 1,004,792 2015-05-15 2015-05-18 20310160012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001, Aparati MPB, pagese vendime gjyqsore e tarife permb-52.563 leke , sokol sheti, memo 1783/2 dt 23.4.15, vgjapelit 72 dt 26.9.13, urdher ekzek 5896 dt 14.10.13, shkresa 55 dt 3.2.15
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 582,000 2015-03-26 2015-03-27 12110160012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001, Aparati MPB, pagese permbarimore,hatixhe zyberaj, vgjsh-pare, 3771 dt 1.7.14, v gj apel 171 dt 5.2.15, permb shkrese 311 dt 17.3.15, shkrese 1929/2 dt 20.3.15
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) E.P.S.A Tirane 1,127,536 2015-03-26 2015-03-27 12010160012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001, Aparati MPB, pagese permbarimore,skender dedja, vgjsh-pare, 541 dt 14.2.14, v gj apel 2820 dt 04.7.14, permb shkrese 2083 dt 17.3.15,
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 1,857,783 2014-12-31 2015-01-13 67010160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Aparati Min.Brend. pagese vendime gjyqsore, agim ismaili, v gj a 600 dt 17.5.2002, urdher 691 dt 25.5.2005, permb 13058 dt 24.12.14, shkrese qfmt 480 dt 26.11.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 147,552 2014-12-31 2015-01-13 67110160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Aparati Min.Brend. pagese tatim burim vendime gjyqsore, agim ismaili, v gj a 600 dt 17.5.2002, urdher 691 dt 25.5.2005, permb 13058 dt 24.12.14, shkrese qfmt 480 dt 26.11.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave