Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 2,092 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 421,200.00 5 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) PROSOUND Tirane 120,000 2017-12-18 2017-12-20 45510160012017 Shpenzime te tjera qiraje MB, shpenz sist perkthimi per zhvill aktiv memo nr 8375 dt 07.11.2017progr dt 07.11.2017urdh nr8375/1dt07.11.2017kerkese nr8375/2dt 07.11.2017UP nr8375/4dt07.11.2017prverbal form5dt07.11.2017fat nr236dt07.11.2017seri52686236shkres nr8375/5
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) PROSOUND Tirane 60,000 2017-05-09 2017-05-12 15010160012017 Shpenzime te tjera qiraje MPB,sherbim fonie per zhvillim aktiviteti, program nr 1906/1 dt 08.03.2017, urdher nr 1906/2 dt 08.03.2017, kerkese nr 1906/3 dt 09.03.2017, UP nr 1906/5 dt 09.03.2017, prverbal form 5 dt 09.03.2017, fature nr 734 dt 10.03.2017 seri 2910573
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) PROSOUND Tirane 30,000 2017-04-26 2017-04-28 12310160012017 Shpenzime te tjera qiraje MPB, sherbim fonie me qira per zhvillim aktiviteti, program nr 1309/1 dt 17.02.2017, urdher nr 1309/2 dt 17.02.2017, kerkese nr 1309/4 dt 17.02.2017, UP nr 1309/8 dt 20.02.2017, procesverbal form 5 dt 20.02.2017, fature nr 728 dt 22.02.2017
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) GECI Tirane 151,200 2017-04-26 2017-04-28 13410160012017 Shpenzime te tjera qiraje 1016001 MPB, shpenzim qira salle per zhvillim aktiviteti, memo nr 1643 dt 27.02.2017, program nr 1643/1 dt 28.02.2017, urdher nr 1643/2 dt 28.02.2017, fature nr 2249 dt 01.03.2017 seri 45392249, shkrese nr 1643/3 dt 23.03.2017
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DIXHI PRINT - AL Tirane 60,000 2017-04-13 2017-04-19 11410160012017 Shpenzime te tjera qiraje MPB, shpenzim per zhvillim aktiviteti, program nr 1309/1 dt 17.02.2017, urdher nr 1309/2 dt 17.02.2017, kerkese nr 1309/3 dt 17.02.2017, UP nr 1309/6 dt 20.02.2017, procesverbal form 5 dt 20.02.2017, fature nr 5038 dt 22.02.2017
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave