Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 2,092 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 542,520.00 4 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) PROSOUND Tirane 114,000 2016-12-28 2016-12-28 52710160012016 Shpenzime per qiramarrje per aparate dhe pajisjet teknike, makineri MPB, shpenzim per sherbim qiramarrje foni dhe ndricim, kerkese nr 8581 dt 12.12.2016, program nr 8581/1 dt 13.12.2016, procesverbal dt 13.12.2016, procesverbal emergjence nr 8581/3 dt 13.12.2016, fature nr 508 dt 13.12.2016 seri 28970508
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) GECI Tirane 210,000 2016-12-07 2016-12-09 47110160012016 Shpenzime per qiramarrje per aparate dhe pajisjet teknike, makineri MPB, shpenzim per sherbim qiramarrje ledwall, program nr 6506/2 dt 12.10.2016, urdh nr 6506/3 dt 12.10.2016, memo nr 6506/4 dt 14.10.2016, fature nr 7795 dt 18.10.2016 seri 40257795, shkrese nr 6506/5 dt 02.11.2016
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DIXHI PRINT - AL Tirane 108,000 2016-10-20 2016-10-21 39710160012016 Shpenzime per qiramarrje per aparate dhe pajisjet teknike, makineri Min.Pun.Brend shpenzim per sherbim qiramarrje pajisje, program nr 6126/2 dt 16.09.2016, UP nr 6126/5 dt 16.09.2016, proces verbal form. 5 dt 19.09.2016, fature nr 698 dt 19.09.2016 seri 37642198, shkrese nr 6126/8 dt 11.10.2016
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) PROSOUND Tirane 110,520 2016-10-20 2016-10-21 39610160012016 Shpenzime per qiramarrje per aparate dhe pajisjet teknike, makineri Min.Pun.Brend shpenzim per sherbim qiramarrje pajisje perkthimi, program nr 6126/2 dt 16.09.2016, UP nr 6126/7 dt 16.09.2016, proces verbal form. 5 dt 19.09.2016, fature nr 817 dt 19.09.2016 seri 29105817, shkrese nr 6126/9 dt 13.10.2016
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave