Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 2,092 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 16,109,930.00 3 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) SHTYPSHKRONJA E LETRAVE ME VLERE Tirane 16,040,520 2015-12-30 2015-12-31 55010160012015 Blerje dokumentacioni 1016001, Aparati MPB, pagese ft certifik, vkm 1497 dt 19.11.2008, kontr 2385/2 dt 27.3.15, marvesh 13.7.15, urdher 22.4.15, ft permbleshese , shkrese nr 2385/13.14.15.16 dt 1-15-15-28.12.2015
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) SHTYPSHKRONJA E LETRAVE ME VLERE Tirane 66,000 2015-06-05 2015-06-08 24410160012015 Blerje dokumentacioni 1016001, Aparati Min Puneve Brend, pagese blerje dokumentacioni, shkrese 1637/1 dt 7.4.15, kontr 3007/2 dt 5.5.15, ft 200 dt 22.5.15 sr 20635139 fh 22 dt 22.5.15, pv 22.5.15
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,410 2015-03-20 2015-03-24 10610160012015 Blerje dokumentacioni 1016001, Aparati Min Puneve Brendshme, paegese cek blerje mater tjera pv 5 dt16.3.15, up 1993/3 dt 16.3.15, ft 529 dt 5.3.15, sr 11761523 shkrese 3356 dt 19.3.15, fd 19.3.15
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave