Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 2,092 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 663,516.00 3 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 302,400 2016-11-07 2016-11-10 42410160012016 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Min.Pun.Brend, blerje skanera per DPGJC-ne, UP nr 16 dt 29.04.2016, njoftim fituesi nr 16/20 dt 29.07.2016, kontrate nr 16/48 dt 14.09.2016, fature nr 713 dt 16.09.2016 seri 40258230, FH nr 38 t 16.09.2016, procesverbal dt 16.09.2016
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 348,000 2015-12-17 2015-12-18 51710160012015 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1016001, Aparati MPB, pagese kontr 27/33 dt 30.10.15, shkrese 27/55 dt 11.12.15,, pv 7.12.15, , up 27 dt 4.5.15, ft 80754791 dt 7.12.15, fh 62 dt 7.12.15, urdher 4.11.15 ,pvmd 7.12.15
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 13,116 2015-12-11 2015-12-14 51410160012015 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1016001, Aparati MPB, pagese ft blerje skaner, kontr 27/27 dt 13.10.15, up 27 dt 4.5.15, fitues 27/8 dt 27.8.15, ft 80754626 dt 24.11.15, fh 58 dt 24.11.15, urdher 27/28 dt 13.10.15, shkrese 27/51 dt 4.12.15
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave