Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 2,092 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 3,043,765,762.00 2,092 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) KELVIN TRAVEL Tirane 36,793 2018-12-18 2018-12-24 60710160012018 Udhetim jashte shtetit MB, shpenz udhetimi, sherb jashte vendit, urdh 9628/2 dt06.12.2018UP nr 9628/3 dt 06.12.2018 ftese per oferte 9628/4 dt06.12.2018 njoftim fituesi dt 06.12.2018 fat 227 dt 06.12.2018 seri 69845582 shkrese 9628/5 dt 13.12.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTRACOM TELECOM ALBANIA Tirane 2,553,680 2018-12-18 2018-12-24 60310160012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MB, sherbim mirembajtje infrastr sistemit RKGJC, vazhdim kontr 45/10 dt 12.10.2015, fature 207 dt 17.11.2017 seri 54484037 prverbal sherbimi dt 18.11.2017 raport sherbimi 11.10-10.11.2017 shkrese 1277 dt 11.12.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 8,365,200 2018-12-18 2018-12-24 60110160012018 Sherbime te printimit dhe publikimit MB, sherbim per rrjetin e komunik online per sherbimin e gjendjes civile, vazhdim kontr nr 1394dt10.11.2017 fature nr 260471408 dt 03.12.2018 prverbal sherbimi dt 10.12.2018 shkrese 1246/1 dt 11.12.2018 muaji nentor 2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTRACOM TELECOM ALBANIA Tirane 2,553,680 2018-12-18 2018-12-24 60210160012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MB, sherbim mirembajtje infrastr sistemit RKGJC, vazhdim kontr 45/10 dt 12.10.2015, fature 209 dt 12.11.2018 seri 54484347 prverbal sherbimi dt 23.11.2018 raport sherbimi 11.10-10.11.2018 shkrese 1166/1 dt 27.11.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 125,525 2018-12-18 2018-12-24 60510160012018 Shtese page per funksionin MB, listepagese paga nentor 2018, shkrese 9876 dhe 9876/1 dt 04.12.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 74,106 2018-12-18 2018-12-24 60410160012018 Sherbime te printimit dhe publikimit MB, abonim ne shtyp muaji nentor 2018, vazhdim kontrate 240/2 dt 04.01.2018 fature 578 dt 03.12.2018 seri 61410590, shkrese 9905/1 dt 10.12.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 17,915 2018-12-18 2018-12-24 60610160012018 Sherbime telefonike MB, shpenzim telefoni, fature nr 726633556 dt 30.11.2018, nr klienti 310001692441 shkrese nr 10204 dt 13.12.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,500 2018-12-14 2018-12-19 59710160012018 Sherbime telefonike MB, rimbursim shpenzim telefoni dt 14.12.2018, shkrese 9992/3 dt 13.12.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 165,500 2018-12-13 2018-12-19 59110160012018 Udhetim jashte shtetit MB, shpenz udhetimi, sherb jashte vendit, urdh 9683/1 dt26.11.2018UP nr9683/2dt 26.11.2018 ftese per oferte 9683/3 dt26.11.2018 njoftim fituesi dt 26.11.2018 fat 278 dt 26.11.2018 seri 71132042 shkrese 9683/4 dt 04.12.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 600 2018-12-14 2018-12-19 59610160012018 Sherbime telefonike MB, rimbursim shpenzim telefoni dt 14.12.2018, shkrese 9992/3 dt 13.12.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 700 2018-12-14 2018-12-19 59510160012018 Sherbime telefonike MB, rimbursim shpenzim telefoni dt 14.12.2018, shkrese 9992/3 dt 13.12.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTRACOM TELECOM ALBANIA Tirane 150,000 2018-12-13 2018-12-19 59010160012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MB, sherbim mirembajtje dhomes infrastr ICT, vazhdim kontr 17/12 dt 30.09.2016, fature 206 dt 31.10.2018 seri 54484344 prverbal sherbimi dt 01.11.2018 raport sherbimi tetor 2018 shkrese 1158/1 dt 27.11.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 82,210 2018-12-14 2018-12-19 59810160012018 Posta dhe sherbimi korrier MB, sherbim postar, fature nr 4923 dt 26.11.2018 seri 61417223 shkrese 9926/1 dt 10.12.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) KELVIN TRAVEL Tirane 75,444 2018-12-14 2018-12-19 59910160012018 Udhetim jashte shtetit MB, shpenz udhetimi, sherb jashte vendit, urdh 9781/1 dt27.11.2018UP nr 9781/2 dt 27.11.2018 ftese per oferte 9781/3 dt27.11.2018 njoftim fituesi dt 27.11.2018 fat 218 dt 27.11.2018 seri 69845573 shkrese 9781/5 dt 10.12.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) HATIXHE SHABA Tirane 7,200 2018-12-14 2018-12-19 60010160012018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative MB, shpenzim per blerje buqete,shkrese nr 9774 dt 27.11.2018, fature 84 dt 27.11.2018 seri 62362084 FH nr 65 dt 27.11.2018 prverbal dt 27.11.2018 shkrese 9774/1 dt 12.12.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTRACOM TELECOM ALBANIA Tirane 2,553,680 2018-12-13 2018-12-19 58910160012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MB, sherbim mirembajtje infrastr sistemit RKGJC, vazhdim kontr 45/10 dt 12.10.2015, fature 185 dt 18.10.2018 seri 54484323 prverbal sherbimi dt 19.10.2018 raport sherbimi 11.09-10.10.2018 shkrese 1073/1 dt 05.11.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 11,177 2018-12-14 2018-12-19 59410160012018 Sherbime telefonike MB, rimbursim shpenzim telefoni dt 14.12.2018, shkrese 9992/3 dt 13.12.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 62,549 2018-12-13 2018-12-19 59210160012018 Sherbime telefonike MB, shpenzim telefoni, fature 261766357 dt 01.12.2018, m/nentor 2018 shkrese 9992/2 dt 13.12.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) IKUBINFO Tirane 559,889 2018-12-11 2018-12-14 58510160012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MB, sherbim mirembajtje portali ndermjet RKGJC dhe RKA, vazhdim kontr 444/1 dt 15.03.2017, fature 1571 dt 15.11.2018 seri 65769583 prverbal sherbimi dt 21.11.2018 raport sherbimi 16.10-15.11.2018 shkrese 1178/1 dt 22.11.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FASTECH Tirane 598,000 2018-12-11 2018-12-14 58310160012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MB, suporti dhe mirembajtja e sistemit te adresave, vazhdim kontr 61/10 dt 29.12.2015, fature 468 dt 29.10.2018 seri 66789468 prverbal sherbimi dt 05.11.2018 raport sherbimi 26.09-25.10.2018 shkrese 1101/1 dt 22.11.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 26,783 2018-12-11 2018-12-14 58710160012018 Sherbime telefonike MB, shpenzim telefoni, fature nr 726481803 dt 31.10.2018, nr klienti 310001692441 shkrese nr 9366 dt 14.11.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 75,996 2018-12-11 2018-12-14 58610160012018 Sherbime te printimit dhe publikimit MB, abonim ne shtyp muaji tetor 2018, vazhdim kontrate 240/2 dt 04.01.2018 fature 542 dt 14.11.2018 seri 61410554, shkrese 9425/1 dt 20.11.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 2,017 2018-12-11 2018-12-14 58810160012018 Sherbime telefonike MB, shpenzim telefoni, kodi 219842825358, m/tetor 2018 shkrese 9331/2 dt 14.11.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) IKUBINFO Tirane 559,889 2018-12-11 2018-12-14 58410160012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MB, sherbim mirembajtje portali ndermjet RKGJC dhe RKA, vazhdim kontr 444/1 dt 15.03.2017, fature 1541 dt 16.10.2018 seri 65769551 prverbal sherbimi dt 25.10.2018 raport sherbimi 16.09-15.10.2018 shkrese 1036/1 dt 22.11.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) HARMONIA HG Tirane 420,000 2018-12-05 2018-12-12 57910160012018 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh MB, shpenzime per pritje percjellje, program nr 8436/4 dt 18.10.2018 urdh nr 8436/5 dt 18.10.2018 fat 403 dt 18.10.2018 seri 66515332 shkrese 8436/6 dt 05.11.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 96,390 2018-12-05 2018-12-12 57610160012018 Udhetim jashte shtetit MB, shpenz udhetimi, sherb jashte vendit, urdh 9233/1 dt14.11.2018UP nr9233/2dt 14.11.2018 ftese per oferte 9233/3 dt14.11.2018 njoftim fituesi dt 14.11.2018 fat 242 dt 15.11.2018 seri 71132006 shkrese 9233/4 dt 27.11.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 100,675 2018-12-05 2018-12-12 57710160012018 Udhetim jashte shtetit MB, shpenz udhetimi, sherb jashte vendit, urdh 9402/1 dt15.11.2018UP nr9402/2dt 16.11.2018 ftese per oferte 9402/3 dt16.11.2018 njoftim fituesi dt 16.11.2018 fat 241 dt 16.11.2018 seri 71132005 shkrese 9402/4 dt 27.11.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2018-12-07 2018-12-12 58210160012018 Te tjera transferta tek individet MB, pagese perfitim financiar per sherbim transporti nentor 2018, ligj 10160 dt 15.10.2009, nr 169/2013 dt 07.11.2013 shkrese 9992/1 dt 06.12.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) InfoSoft Office Tirane 1,046,364 2018-12-05 2018-12-12 57310160012018 Kancelari MB, blerje leter, UP2dt16.01.2018 autorizim 2/32dt03.05.2018 marreveshje kuader 2/22dt27.04.2018 urdh 500dt16.05.2018 ftese per oferte8841/1dt30.10.2018prverbal dt31.10.2018 kontr 8841/2 dt01.11.2018 fat228959336dt 06.11.2018FH 59dt06.11.18
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 23,800 2018-12-05 2018-12-12 56910160012018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative MB, sherbim perkthimi, program 8351/1 dt 15.10.2018 kontr 8351/3 dt 16.10.2018 prverbal perkthimi dt 19.10.2018, shkrese 8351/5 dt 21.11.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 15,400 2018-12-07 2018-12-12 58010160012018 Te tjera transferta tek individet MB, pagese pjesemarrje ne komision urdher nr 302 dt 12.06.2015 shkrese 9992 dt 06.12.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) InfoSoft Office Tirane 28,600 2018-12-05 2018-12-12 57110160012018 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik MB, blerje dokumentacion specifik, kerkese nr 6834 dt 16.08.2018 fature 228989912 dt 12.11.2018 FH 61 dt 12.11.2018 prverbal dt 12.11.2018 shkrese 6834/1 dt 21.11.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) KELVIN TRAVEL Tirane 76,939 2018-12-05 2018-12-12 57810160012018 Udhetim jashte shtetit MB, shpenz udhetimi, sherb jashte vendit, urdh 8909/2 dt07.11.2018UP nr8909/3dt 15.11.2018 ftese per oferte 8909/4 dt15.11.2018 njoftim fituesi dt 15.11.2018 fat 203 dt 15.11.2018 seri 69845558 shkrese 8909/6 dt 27.11.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ILAR Tirane 24,000 2018-12-05 2018-12-12 57010160012018 Libra dhe publikime profesionale MB, blerje broshura, kerkese nr 8240 dt 11.10.2018 fature 208 dt 13.11.2018 seri 70198459 FH 62 dt 13.11.2018 prverbal dt 13.11.2018 shkrese 8240/1 dt 21.11.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 1,341,522 2018-12-05 2018-12-12 57510160012018 Udhetim jashte shtetit MB, shpenz udhetimi, sherb jashte vendit, urdh 8804/4 dt09.11.2018UP nr8808/5dt 09.11.2018 ftese per oferte 8808/6 dt09.11.2018 njoftim fituesi dt 09.11.2018 fat 244 dt 12.11.2018 seri 71132008 shkrese 8808/8 dt 23.11.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 45,000 2018-12-07 2018-12-12 58110160012018 Te tjera transferta tek individet MB, pagese perfitim financiar per sherbim transporti nentor 2018, ligj 10160 dt 15.10.2009, nr 169/2013 dt 07.11.2013 shkrese 9992/1 dt 06.12.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INFOSOFT SOFTWARE DEVELOPER Tirane 6,000 2018-12-05 2018-12-12 57410160012018 Sherbime te tjera MB, sherbim per programin financiar, kerkese 8691/1 dt 21.11.2018 fature 791 dt 04.04.2018 seri 59980005
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,124,768 2018-12-03 2018-12-04 56510160012018 Paga baze MB, listepagese paga nentor 2018, nr punonjesve plan 177 fakt 154
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,755,037 2018-12-03 2018-12-04 56210160012018 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe MB, listepagese paga nentor 2018, nr punonjesve plan 177 fakt 154
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 318,715 2018-12-03 2018-12-04 56410160012018 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe MB, listepagese paga nentor 2018, nr punonjesve plan 177 fakt 154
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave