Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
APIEDA 177,432.00 6 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) APIEDA Tirane 6,962 2015-12-28 2015-12-29 73510140012015 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231-Ministria e Drejtesise T.V.SH EURALIUS kontrate nr 2014/346-900,fat nr 76 dt 06.11.2015,seri 27412557
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) APIEDA Tirane 35,880 2015-12-29 2015-12-29 74810140012015 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231-Ministria e Drejtesise T.V.SH EURALIUS kontrate nr 2014/346-900,fat nr 83 dt 04.12.2015,seri 27412571
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) APIEDA Tirane 28,770 2015-12-29 2015-12-29 74010140012015 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231-Ministria e Drejtesise T.V.SH EURALIUS kontrate nr 2014/346-900,fat nr 77 dt 24.11.2015,seri 27412563
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) APIEDA Tirane 92,580 2015-10-06 2015-10-06 48210140012015 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231-Ministria e Drejtesise T.V.SH EURALIUS,sherbim audio,kontrate nr 2014/346-900,fat nr 37,42,48,49 dt 29.07.2015,01.07.2015,16.07.2015,21.07.2015,seri 17933917,17933923,17933929,17933930
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) APIEDA Tirane 11,240 2015-05-20 2015-05-21 24510140012015 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1014001 Ministria e Drejtesise TVSH EURALIUS, IPA 2007 SHKRESA NR 3039 DT 27.04.2015 FAT NR 11 DT 04.03.2015 NR 14 DT 24.03.2015 SR 17933894
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) APIEDA Tirane 2,000 2015-03-13 2015-03-16 11210140012015 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1014001 Ministria e Drejtesise TVSH EURALIUS QERA PAJISJE SHKRESE NR 9480 DT 24.12.2014 FAT NR 90 DT 17.12.2014 SR 17933874
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave