Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
ALBPAPER 440,880.00 4 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALB PAPER Tirane 4,800 2018-03-27 2018-04-03 12710140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS , Kontrate grant nr.2014/346-900, Rimbursim TVSH Tetor , Nentor, Dhjetor, Marrjeshje kunder IPA
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALB PAPER Tirane 26,000 2017-11-20 2017-11-23 41810140012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Drejtesise pagese TVSH per Projektin EURALIUS - Diference e fatures nr 99 dt.31.05.2017. Kontrate grant nr.2014/346-900, fature nr.151 dt. 01.08.2017 NR.31661934
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALB PAPER Tirane 198,080 2017-07-13 2017-07-17 26410140012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Drejtesise pagese TVSH per Projektin EURALIUS - printime,pershtatje,lidhje. Kontrate grant nr.2014 346-900, fature nr.80, 10.05.2017,nr.66 31.05.2017 (31661882 31661863)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALB PAPER Tirane 212,000 2016-12-28 2016-12-30 71810140012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Drejtesise pagese TVSH Euralius- printim lidhje dokumenti. Shkresa nr.116 dt.22.12.2016; Fature 315 dt.21.12.2016 (31661765)
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave