Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
"EAGCOMMUNICATION" 218,371.00 4 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) "EAG COMMUNICATION" Tirane 53,071 2015-12-03 2015-12-04 64510140012015 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre 231-Ministria e Drejtesise blerje baner,up 6975/1 dt 13.11.2015,pv dt 13.11.2015,fat nr 54 dt 13.11.2015,seri 20606286,fh nr 84 dt 13.11.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) "EAG COMMUNICATION" Tirane 105,300 2015-12-03 2015-12-04 64610140012015 Kancelari 602-Ministria e Drejtesise materiale,up nr 6976/2 dt 13.11.2015,pv dt 13.11.2015,fat nr 53 dt 13.11.2015,seri 20606285,fh nr 84/2 dt 13.11.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) "EAG COMMUNICATION" Tirane 18,000 2015-06-16 2015-06-16 29310140012015 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 602-Ministria e Drejtesise sherbime ndricimi salle,up nr 1940/2 d t12.03.2015,pv dt 12.03.2015,fat nr 21 dt 12.03.2015,seri 13613350
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) "EAG COMMUNICATION" Tirane 42,000 2015-03-19 2015-03-20 12310140012015 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre 1014001 Ministria e Drejtesise Baner,up nr 1898/1 dt 12.03.2015 pv nr 5 dt 12.03.2015 fat nr 20 dt 12.03.2015 sr 13613349 fh nr 8 dt 12.03.2015
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave