Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 312,680.00 7 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 50,000 2018-08-03 2018-08-08 50110140012018 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Min Drejtesise ndihme e menjehershme nga fondi i vecante. Urdher 7527 dt.04.07.2018, Shkresa MF 13682/1 dt.30.07.2018, Listpagesa dt.03.08.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 30,000 2017-09-07 2017-09-08 35710140012017 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Min Drejtesise ndihme nga fondi i vecante. Urdher nr.4695/1 dt. 21.08.2017, Shkresa MF11836/1 dt.31.08.2017, listpagesa dt.06.09.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 30,000 2017-07-25 2017-07-26 28310140012017 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Min Drejtesise ndihme nga fondi i vecante. Urdher nr.4200/1 dt.30.06.2017, shkresa MF nr.9700/1 dt.14.07.2017, Listpagesa dt.24.07.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 30,000 2017-06-02 2017-06-06 21310140012017 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Min Drejtesise ndihme nga fondi i vecante. Urdher nr.2907/1 dt. 09.05.2017, Shkresa MF 7141/1 dt.29.05.2017, listpagesa dt.01.06.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 50,000 2017-03-27 2017-03-29 11110140012017 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Min Drejtesise ndihme e menjehershme nga fondi i vecante. Urdher nr.1436 dt.28.02.2017, shkresa MF nr.3106/1 dt.17.03.2017, Listpagesa dt.27.03.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 50,000 2017-03-15 2017-03-17 8610140012017 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Min Drejtesise ndihme e menjehershme nga fondi i vecante. Urdher nr.403/1 dt.10.02.2017, shkresa MF nr.1821/1 dt.08.03.2017, listpagesa dt.10.03.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 72,680 2015-12-10 2015-12-10 66310140012015 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi 606-Ministria e Drejtesise shperblim fatkeqesie,urdher nr 1480/2 dt 25.02.2015,shkrese MF nr 3611/1 dt 11.03.2015,bordero bashkangjitur
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave