Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 170,000.00 5 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 50,000 2015-11-23 2015-11-23 57710140012015 Ndihme ekonomike 606-Ministria e Drejtesise ndihme e konomike,urdher nr 6499/1 dt 26.10.2015,shkrese M.F nr 14757/1 dt 10.11.2015,bordero bashkangjtur
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 30,000 2015-06-16 2015-06-16 30110140012015 Ndihme ekonomike 606-Ministria e Drejtesise ndihme ekonomike,urdher nr 3729/1 dt 25.05.2015,shkrese MF nr 82691 dt 05.06.2015,bordero bashkangjitur
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 30,000 2015-05-20 2015-05-21 25610140012015 Ndihme ekonomike 1014001 Ministria e Drejtesise ndihme e menjehreshme urdher nr 3048/1 dt 30.04.2015 shkresa min fin 6967/1 dt 15.05.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 30,000 2015-03-19 2015-03-20 12810140012015 Ndihme ekonomike 1014001 Ministria e Drejtesise Ndihme e menjehershme,urdher nr 1489 dt 03.03.2015 shkresa Min Fin nr 3735/1 dt 11.03.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 30,000 2015-02-20 2015-02-23 4910140012015 Ndihme ekonomike 1014001 Ministria e Drejtesise Ndihme per rast fatkeqesie,urdher nr 848/1 dt 04.02.2015 shkrresa Min Fin nr 1338/1 dt 12.02.2015,bordero
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave