Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 15,070,584.00 8 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,475,070 2018-07-09 2018-07-12 42510140012018 Organizatat nderkombetare te tjera Min Drejtesise pagese kontributi vjetor per Gjykaten Nderkomb. Penale (ICC) shuma 19563 Euro, kursi dt.09.07.2018 1 Euro=126.5 leke. Shkresa MEPJ nr.6759 dt.20.04.18, Urdher nr.7516 dt.04.07.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 3,216,350 2018-01-30 2018-01-31 619110140012017 Organizatat nderkombetare te tjera Min. Drejtesise kontribut zyra nderl. e sek RAI, Urdher 560 dt.15.01.18, vkm 540 dt 22.8.2007, kursi 1 euro / 134.9 leke
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,695,403 2017-02-03 2017-02-06 2710140012017 Organizatat nderkombetare te tjera Min Drejtesise pagese kontributi vjetor per Gjykaten Nderkombetare Penale shuma 19258 Euro. Shkresa MPJ nr.1052 25.01.2017. Kursi 1 euro = 139.5 leke
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,625,101 2016-01-21 2016-01-22 810140012016 Organizatat nderkombetare te tjera 602-605-Min.Drej kontribut vjetor Gjyk.Nderk.Penale 18.450 euro me 141.8,njoftim i M.P.J nr 21756 dt 29.12.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 157,495 2015-11-05 2015-11-06 53210140012015 Organizatat nderkombetare te tjera 602-605-Ministria e Drejtesise 1.071 euro me 143.7,kontribut vjetor per gjykaten e arbitrazhit,njoftim M.P.J nr 18648 dt 29.10.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,867,850 2015-10-06 2015-10-06 49310140012015 Organizatat nderkombetare te tjera 605-602--Ministria e Drejtesise 19.813 euro me 144.2, kontribut vjetor Gjykata Nderk.Penal,njoftim M.P.J nr 4027 dt 04.03.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 947,179 2015-10-06 2015-10-06 49210140012015 Organizatat nderkombetare te tjera 605-602-Ministria e Drejtesise 6.541,51 euro me 144.2, kontribut vjetor Gjykaten per te Drejten Nderkombetare Private,njoftim M.P.J nr 12947 dt 08.07.2015,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 86,136 2015-03-30 2015-03-31 14510140012015 Organizatat nderkombetare te tjera 1014001 Ministria e Drejtesise kontribut vjetor prer GJPA diference viti 2014 shkrese nr 30147 dt 18.12.2014 shuma 572 euro kursi 143.8 lek
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave