Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 5,678,499.00 6 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KODRA BAILIFF SERVICE Tirane 1,801,300 2018-12-26 2018-12-28 71610140012018 Shpenzime gjyqesore Min. Drejtesise vendim gjyqi Aneta Dhefto,Ven Gjyka Admin Apel nr 5084 dt 05.12.2018,shkrese nr 5113/6 dt 24.12.2018,bordero dt 24.12.2018,fat nr 6195 dt 14.12.2018,seri 55070172
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TDR GROUP Tirane 742,844 2018-12-11 2018-12-14 67010140012018 Shpenzime gjyqesore Min. Drejtesise , Ekzekutim vendim Gjyqi-Kristo Mertiri, vendim gjyk.Apelit tir nr86 dt 26.9.2012, urdher ministri nr 11040/12 dt 30.10.2018, bordero 19.11.2018, ft nr 151 dt 4.12.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ENIRJETA ZISI Tirane 2,499,835 2018-12-11 2018-12-14 66910140012018 Shpenzime gjyqesore Min. Drejtesise , Ekzekutim vendim Gjyqi-Vasilika Hysi, vendim gjyk.Apelit tir nr 1448 dt 5.4.2016, urdher ministri nr 11040/9 dt 30.10.2018, bordero 23.11.2018, ft nr 252 dt 4.12.2018 serial 67811705
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DIONIS MEKSHAJ Tirane 598,320 2018-12-11 2018-12-14 67110140012018 Shpenzime gjyqesore Min. Drejtesise , Ekzekutim vendim Gjyqi-Servete Neza, vendim gjyk.Apelit tir nr 2969 dt 27.6.2017, urdher ministri nr 11040/11 dt 30.10.2018, bordero 07.12.2018, ft nr 67 dt 3.12.2018 serial 65906706
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Mimoza Xhafaj Tirane 12,200 2016-02-04 2016-02-05 2410140012016 Shpenzime gjyqesore 602-Min.Drej sjpenzime noteriale,vendim nr 6 d t07.01.2015,shkrese nr 2507 dt 18.01.2016,fat nr 109 dt 31.12.2015,seri 29795710
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BUJAR MEHILLI Tirane 24,000 2015-05-04 2015-05-05 10110140012015 Shpenzime gjyqesore 1014001 Ministria e Drejtesise tarife sherb permbarimor,vend gjyk 1642 dt 22.06.2012,shkresa Min Fin 1618/35 dt 11.12.2014 fat nr 10 dt 19.09.2012 sr 03377462
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave