Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 4,349,710.00 4 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 3,000 2018-03-15 2018-03-20 11210140012018 Blerje dokumentacioni Min.Drejtesise kartevizita, UP nr.2231/1 dt 21.02.18, PV me vlere nen 100.000 lek, pv m.dorezim dt 26.02.18, ft seri 58781108, fh nr 22 dt 26.02.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ELDI QAFMOLLA Tirane 55,000 2016-04-18 2016-04-19 15010140012016 Blerje dokumentacioni 1014001 -Min.Drejt. Blerje dokumentacioni up nr 2107/1 date 17.03.2016 pv nr 5 date 17.03.2016 fat nr 250 date 17.03.2016 fh nr 23 date 17.03.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,000 2016-01-22 2016-01-25 1010140012016 Blerje dokumentacioni 602-Min.Drej blerje ceqe,autorizim dt 21.01.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,290,710 2015-12-02 2015-12-02 63410140012015 Blerje dokumentacioni 600- Ministria e Drejtesise paga nentor 2015 nr pun 113/110,rimbusim telefoni
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave