Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 8,085,947.00 7 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 726,000 2017-12-22 2017-12-28 53710140012017 Shtesa page te tjera Min Drejtesise demshperblim per vjetersi ne sherbimin civil P.Bakiu vendim nr.7431/1 dt.11.12.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,947,600 2017-12-18 2017-12-20 51210140012017 Shtesa page te tjera Min Drejtesise demshperblim per vjetersine ne sherb.civil vendim nr 7434/1 dt 11.12.2017, vendim nr. 7273/1 dt 11.12.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,301,520 2017-12-18 2017-12-20 51310140012017 Shtesa page te tjera Min Drejtesise demshperblim per vjetersine ne sherb.civil vendim nr. 7272/1 dt.11.12.2017, vendim nr.7432/1 dt 11.12.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,055,480 2017-12-18 2017-12-20 51110140012017 Shtesa page te tjera Min Drejtesise demshperblim per vjetersine ne sherb.civil vendim nr.7433/2 dt 14.12.2017, vendim nr 7435/1 dt.11.12.2017, vendim nr.7274/1 dt.11.12.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 52,553 2017-07-11 2017-07-13 25610140012017 Shtesa page te tjera Min Drejtesise pagese leje vjetore. Urdher nr.3374/1 dt.22.05.2017, listpagesa e bankes dt.10.07.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,785,518 2015-04-01 2015-04-01 14910140012015 Shtesa page te tjera 1014001 Ministria e Drejtesise paga mars 2015 nr pun 113/110
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 217,276 2015-04-01 2015-04-01 15010140012015 Shtesa page te tjera 1014001 Ministria e Drejtesise paga mars 2015 nr pun 113/110
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave