Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) (Mbi 3,036 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 3,356,590.00 3 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) Ante-Group Tirane 2,441,903 2018-11-15 2018-11-20 120410130012018 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 1013001 Min Shend ndertimi i ri i Qendrese se te Moshuarve, Palas, clirimi i 5%, kerkesa nr 14 dt 23.08.2018, urdher nr 5879 dt 11.10.2018, P-V nr 5879.2 dt 22.10.2018, certifikat nr 5879.1 dt 18.10.2018 Akt-Kolaudim dt 13.07.2017
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) Ante-Group Tirane 575,512 2018-11-16 2018-11-20 120910130012018 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 1013001 Min Shend ndertimi i ri i Qendrese se te Moshuarve, Palas, clirimi i 5%, kerkesa nr 14 dt 23.08.2018, urdher nr 5879 dt 11.10.2018, P-V nr 5879.2 dt 22.10.2018, certifikat nr 5879.1 dt 18.10.2018 Akt-kolaudim dt 13.7.2017
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) "ALTEC" SHPK Tirane 339,175 2018-10-25 2018-10-26 97510130012018 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 1013001 Min Shend. 5%garanci , kontrate 4950/6 dt 14/9/2016, akt kol 9/12/16, cer marr dor 11/12/2017, kerkese 5 dt 16/7/2018
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave