Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) (Mbi 2,720 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
4A-M 116,440,039.00 8 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) 4 A-M Tirane 5,822,001 2018-03-06 2018-03-09 6810110012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala MASR,pagese 5% garanci Punimesh,Kont nr 3517/4 dt 01/06/2015 dhe kont.shtese nr 6007/6 dt 27/06/2016,Urdh nr 97 dt 05/03/2018,Akt kolaudi dt 17/11/2016, P.V.l i grupit te punes dt 20/12/2016 Certifik e marjes ne dorez. te proj. dt 29/12/17
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) 4 A-M Tirane 7,332,955 2017-05-04 2017-05-11 18310110012017 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) MAS, rikonstruksioni i aparatit,shtese kontrate, U.Prok nr 317 dt 15/06/2016,Kontrat shtese nr 6007/6 dt 27/06/2016,Situac punimesh dt 01/11/2016, Fat nr 13 dt 01/11/2016 seri 30699864
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) 4 A-M Tirane 21,810,253 2016-12-30 2017-01-06 74210110012016 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) MAS, rikonstruks i Aparatit, kontrate ne vazhdim nr 3517/4 dt 01/06/2015, Situac punimesh nr 8 perfundimtar ( 03/08 deri 06/09/2016) fat nr 12 dt 10/10/2016 seri 30699863
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) 4 A-M Tirane 20,262,380 2016-09-26 2016-09-29 45410110012016 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative MAS, Rikonstruksioni i aparatit ,Situacioni nr 7 i punimeve , Kontrate ne vazhdim Nr 3517/4 dt 01.06.2015, fat nr 39 dt 29.07.2016 seri 27029076
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) 4 A-M Tirane 11,518,680 2016-09-13 2016-09-14 42210110012016 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative MAS, rikonstruksioni i aparatit, kontrate ne vazhdim nr 3517/4 date 01/06/2015,Situac punimesh nr 4, relacioni i grupit te punes, fatura nr 32 date 09/05/2016, seri 30699784
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) 4 A-M Tirane 13,171,616 2016-08-31 2016-09-02 40510110012016 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative MAS, Kontrate ne vazhdim nr 3517/4 dt 01/06/2015, Rikonstruks .Aparatit MAS, Situac punimesh Nr 6 dt 31/05-20/07/2016, fat nr 35 dt 20/07/2016 seri 27029072
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) 4 A-M Tirane 11,784,800 2016-08-31 2016-09-02 40410110012016 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative MAS,Kontrate ne vazhdim nr 3517/4 dt 01/06/2015, Situac punimesh nr 5 dt 31/05/2016, fat nr 36 dt 31/05/2016 seri 30699789
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) 4 A-M Tirane 24,737,354 2015-12-31 2016-01-12 68110110012015 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Ministria Arsimit dhe Sporteve rikonstr godine up 2 dt 27.1.2015 njf 22.5.15 kontr 1.6.15 ft 7 dt 15.10.15 s 22414510 sit 2 ft 8 dt 15.11.15 s 22414511 ft 4 dt 15.9.15 s 22414505
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave