Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 2,969 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 273,426,177.00 39 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BAILIFF SERVICES ALBANIA Tirane 8,960,656 2018-09-19 2018-09-24 81010060012018 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren MIE urdher nr 440 dt 10.5.2018 vendim gjykate nr 37dt 20.1.2016 gjykata e apelit administrativ
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) YLLI HYSAJ Tirane 3,418,762 2018-09-19 2018-09-24 80910060012018 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren MIE urdher nr 440 dt 10.5.2018 vendim gjykate nr 2352dt 5.11.2015 gjykata e apelit administrativ
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) EDUARD ALLAMANI Tirane 4,500,000 2018-06-14 2018-06-18 49710060012018 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren MIE, pages vendim gjyqi Fisku & kontruksion, vendim nr.4510 dt.15.12.2016, urdher ministri nr.440 dt.10.05.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ELITE BAILIFF'S OFFICE Tirane 1,500,000 2018-03-29 2018-03-30 24110060012018 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren MIE, pagese vendime gjyqi A.Korreshi, urdher ministri nr.401 dt.29.12.2017, shkresa nr.3185 dt.5.12.17, vendim gjykate nr,3091 dt.3.7.17, shkresa nr.3295/1 dt.18.12.17
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TDR GROUP Tirane 2,773,589 2017-09-28 2017-10-02 367/110060012017 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren M.T.I vendime gjyqesore urdh min nr 4508 dt 07.09.2017 , kerkese permbarimore 2027 dt 03.07.2017
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ZYRA E PERMBARIMIT / LUSHNJE Tirane 1,472,669 2017-09-28 2017-10-02 368/110060012017 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren M.T.I vendime gjyqesore urdh min nr 4508 dt 07.09.2017, kerkesa permbarimore 039/1 dt 27.03.2017
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Sherbimi Permbarimor "ASTREA" Tirane 2,144,851 2017-09-28 2017-10-02 366/110060012017 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren M.T.I vendime gjyqesore urdh min nr. 4508 dt 07.09.2017 vend gjykates apelit nr 1550 dt 12.04.2017
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) KODRA BAILIFF SERVICE Tirane 24,677,182 2017-09-28 2017-10-02 372/110060012017 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren M.T.I vendime gjyqesore urdh min nr 4508 dt 07.09.2017 , kerkese permbarimore nr 1614/2-0538-17 dt 21.07.2017
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) "B.S.E Bailiff Service Executive" Tirane 10,086,872 2017-06-27 2017-06-30 235 1060012017 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren M.T.I Vendim Gjugj Lulzim dhe M. Hoxha, urdh min nr 3359 dt 13.06.2017
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ELVIN HOXHA Tirane 7,373,568 2017-06-19 2017-06-27 2321060012017 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren M.T.I Vendim Gjugj Abdyl Hyseni, urdh min nr 3359 dt 13.06.2017
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ENIRJETA ZISI Tirane 151,910 2017-06-19 2017-06-23 2401060012017 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren M.T.I Vendim Gjugj Riza Kryeziu, urdh min nr 3358 dt 13.06.2017
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BAILIFF SERVICES ALBANIA Tirane 3,441,362 2017-06-19 2017-06-23 2361060012017 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren M.T.I Vendim Gjugj Lindita Hoxha, urdh min nr 3359 dt 13.06.2017
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BESNIK BAJRAKTARI SHPK Tirane 1,797,310 2017-06-19 2017-06-23 2391060012017 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren M.T.I Vendim Gjugj Vath Zeneli, urdh min nr 3359 dt 13.06.2017
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 1,156,302 2017-06-19 2017-06-23 2371060012017 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren M.T.I Vendim Gjugj Olsi Kapri, urdh min nr 3359 dt 13.06.2017
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BESNIK BAJRAKTARI SHPK Tirane 3,961,105 2017-06-19 2017-06-23 2381060012017 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren M.T.I Vendim Gjugj Sabri Bajrami, urdh min nr 3359 dt 13.06.2017
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) KODRA BAILIFF SERVICE Tirane 7,005,363 2017-06-19 2017-06-23 2331060012017 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren M.T.I Vendim Gjugj Aleksander Doci, urdh min nr 3359 dt 13.06.2017
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ENIRJETA ZISI Tirane 2,802,000 2016-12-30 2017-01-06 61410060012016 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren 1006001 Min Transp dhe Infrastruktures,shpenz.v.gjyqiI V.GJApelinr473DT.3.10.2002,kerkesanr.3366dt.31.10.2016urdhernr,6298dt.29.12.16
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 1,013,660 2016-10-20 2016-10-25 44810060012016 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren 1006001 - Min Transp dhe Infrastruktures lik vendim gjyqi artur burnazi dhe vullnet tola urdh min 4803 dt 05.10.2016 lajmerim ekzekutimi 12742 dt 15.09.2016 vend gj apeli 1676 dt 14.07.2011 fat 82 dt 20.09.2016 sr 27928233
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ERMIR GODAJ Tirane 56,401,185 2016-08-02 2016-08-02 36210060012016 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren 1006001- MTI lik vendim gjykate QERIME BALLA ENKELEDA BALLA URDH MIN 3810 DT 28.07.2016 kerk permb 693 d t27.01.2016 vend shk 1 nr 8599 dt 22.07.13 vend gj apel 2734 d t17.12.2015 fat 341 sr 37398973
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) E.P.S.A Tirane 3,289,435 2016-04-05 2016-04-12 12210060012016 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren 1006001- Min Transp dhe Infrastruktures Vendim Gjyqi Ali Muja urdh min 1490 dt 24.03.2016 kerkes permb 1039 dt 06.02.2015 fat 78 dt 25.03.2016 sr 29268328 vend rr gjyqesor nr 161 dt 27.03.2009/ vend gj apeli nr 498 dt 19.03.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BAILIFF SERVICES ALBANIA Tirane 811,749 2015-11-05 2015-11-11 53310060012015 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren 1006001 MTI -Shpenzim per vend gjyqi Xhevat Progonati urdh pages nr 133 dt 22.10.2015 vendim gjykate tirane nr 11426 dt 23.11.2012 vend gj apeli nr 255 dt 26.11.2013
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ELITE BAILIFF'S OFFICE Tirane 1,579,268 2015-11-04 2015-11-09 53010060012015 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren 1006001 MTI -Shpenzime ekz.vendim gjyqi,B.Llagami urdhernr.107dt.24.07.15vendim gjykatenr.6626dt.05.10.07,vend.gjykateapelinr.948dt.09.04.2009
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) KODRA BAILIFF SERVICE Tirane 423,286 2015-11-04 2015-11-09 53110060012015 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren 1006001 MTI -Shpenzime ekz.vendim gjyqi,L.Hoxha.urdhernr.133dt.22.10.15vendim gjykates.Nr.6189dt.03.11.14,vend.gjykateapelinr.1219dt.28.05.15
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ERMIR GODAJ Tirane 1,634,500 2015-08-18 2015-08-19 40210060012015 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren 1006001 MTI -Shpenzime vendim gjyqi Luljeta Balla per shpronesime Urdh min 107 dt 24.07.2015 Ven gjykate tirane nr 7185 dt 25.06.2015 vend gj apeli 3850 dt 20.10.2014 shkr rialokim nr 3177 dt 25.07.2015
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ELITE BAILIFF'S OFFICE Tirane 38,592,500 2015-08-18 2015-08-19 40110060012015 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren 1006001 MTI -Shpenzime vendim gjyqi Bardhyl LLagami Urdh min 107 dt 24.07.2015 vend gjykate 6626 dt 05.10.2007 , vend gjykate apeli nr 948 dt 09.04.2009 shkr rialokim fondi min fin 3177 dt 25.07.15
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) KODRA BAILIFF SERVICE Tirane 18,988,435 2015-08-18 2015-08-19 40410060012015 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren 1006001 MTI -Shpenzime vendim gjyqi Lumturie Hoxha urdh mini 107 dt 24.07.2015 vend 6189 dt 03.11.2014 vend 1219 dt 28.05.2015
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 1,580,956 2015-05-11 2015-05-13 24310060012015 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren 1006001 MTI likujdim vendim gjyqi per F.Maliqaj dhe A.Guçe urdh 69 dt 7.05.2015 vend 1892 dt 1.10.2013 kerkese 268 dt 05.03.2015
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AGIM SULÇE Tirane 7,275,622 2015-05-11 2015-05-13 24610060012015 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren 1006001 MTI likujdim vendim gjyqi per shpronesime urdh 69 dt 07.05.2015 vend gj apelit 747 dt 17.03.2014
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ANASTAS KOTE Tirane 4,767,727 2015-05-11 2015-05-13 24410060012015 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren 1006001 MTI likujdim vendim gjyqi per A.Hoxha shpronesime urdh 69 dt 07.05.2015 vend 2556 dt 25.06.2015
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ELITE BAILIFF'S OFFICE Tirane 3,601,199 2015-05-11 2015-05-13 24510060012015 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren 1006001 MTI likujdim vendim gjyqi per T.Zani shpronesime urdh 69 dt 07.05.2015 vend gjykate nr 3193 dt 21.07.14
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ELITE BAILIFF'S OFFICE Tirane 2,000,000 2014-12-31 2015-01-13 73010060012014 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren 1006001 MTI, .Shpenz.vend.gjyq,T.Zani,Urdheri nr.333dt.31.12.2014vendimi gjykates se Apelit nr 3193dt.21.07.2014,kekesa e permb.nr1081-214dt.23.10.14
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ANASTAS KOTE Tirane 2,000,000 2014-12-31 2015-01-06 72910060012014 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren 1006001 MTI, .Shpenz.vend.gjyq,A.Hoxha,Urdheri nr.333dt.31.12.2014vendimi gjykates se Apelit nr2556dt.25.06.2014,kekesa e permb.nr.638dt.22.0914
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ERJON BEJKO Tirane 2,951,018 2014-12-30 2015-01-06 71610060012014 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren 1006001 MTI, .Shpenz.vend.gjyq,K.Dushi,urdheri nr.332dt.30.12.2014vendimi gjykates se rrethit gjyqesor21-2012-520/241dt.12.03.2012
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SAIMIR DOGJANI Tirane 2,604,026 2014-12-30 2015-01-06 71310060012014 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren 1006001 MTI, .Shpenz.vend.gjyq,I.Bitincka,urdheri nr.332dt.30.12.2014vendimi gjykates se Apelit nr1513dt.24.06.2011
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BAILIFF SERVICES ALBANIA Tirane 12,493,822 2014-12-30 2015-01-06 71710060012014 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren 1006001 MTI, .Shpenz.vend.gjyq,N.LLajo,urdheri nr.332dt.30.12.2014vendimi gjykates se apelitnr.2290dt04.10.2012
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) HOTI BAILIFF SERVICE Tirane 6,374,794 2014-12-30 2015-01-06 71510060012014 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren 1006001 MTI, .Shpenz.vend.gjyq,H.Subashi iIurdheri nr.332dt.30.12.2014vendimi gjykates se apelitnr.220dt19.03.2013
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) E.P.S.A Tirane 1,608,175 2014-12-30 2015-01-06 71410060012014 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren 1006001 MTI, .Shpenz.vend.gjyq,P.RexhepiIurdheri nr.332dt.30.12.2014vendimi gjykates se apelit dt.21.06.2011
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 6,211,319 2014-12-30 2015-01-06 71110060012014 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren 1006001 MTI, .Shpenz.vend.gjyq,F.Maliqaj&A.Guçe,urdheri nr.332dt.30.12.2014vendimi gjykates se Apelit nr.1892dt.01.10.2013
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AGIM SULÇE Tirane 10,000,000 2014-12-31 2015-01-06 72810060012014 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren 1006001 MTI, .Shpenz.vend.gjyq,S.Dengu,Urdheri nr.333dt.31.12.2014vendimi gjykates se Apelit nr.747dt.17.03.2014,kekesa e permb.nr.662dt.23.04.14
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave