Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 2,969 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 28,228,926.00 4 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) NDERTIM MONTIMI PATOS Tirane 7,117,881 2018-10-31 2018-11-07 98210060012018 Garanci te tjera, te vitit vazhdim (2011 - Te Hyra) MIE , tvsh per projektin q.s nr 2 urdher 8584/9 dt 22.10.2018 kerkese8584/7 dt 15.10.2018 fatura nr 50(55278801)dt 15.10.2018 kontrate vazhdim
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) NDERTIM MONTIMI PATOS Tirane 6,890,247 2018-10-02 2018-10-05 85910060012018 Garanci te tjera, te vitit vazhdim (2011 - Te Hyra) MIE, urdher nr.8584/5 dt.21.9.18, kerkesa nr.8584/4 dt.06.08.18, fatura nr.44 (23662645) dt.27.7.18, kontrata nr.2258/49 dt.02.12.2016
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) NDERTIM MONTIMI PATOS Tirane 14,220,797 2018-07-24 2018-07-25 67810060012018 Garanci te tjera, te vitit vazhdim (2011 - Te Hyra) MIE pagese tvsh qs nr 2 urdher nr 8584/3 dt 27.6.2018 kerkesa 8626 dt 14.6.2018 fature nr 35 (23662636) kontrat vazhdim
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) METRO POLIS Tirane 1 2018-01-15 2018-01-23 218110060012017 Garanci te tjera, te vitit vazhdim (2011 - Te Hyra) MIE pages plane vendore, garanci 5% kontr.nr.3807/2 dt.5.7.17, urdh ngritje gr punes nr.335 dt.26.12.17, faza 6 miratim planit ne KKT, fat nr167 dt.28.12.17 (37419545) ,pv marrje dorz. nr.4164/1 dt29.12.17
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave