Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 2,969 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 4,245,787,271.00 2,969 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 15,400 2018-12-24 2018-12-28 1146100600120181 Shpenzime per honorare MIE, honorare kkt, kerkes nr.13815 listeprezenca dt.6.11.18, listepagesa dt.20.12.18, vkm nr.519 dt.20.09.2017
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 41,127 2018-12-21 2018-12-28 119610060012018 Paga baze MIE , paga baza nentor 2018 pl 242 fk 1 bordero bashkalidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 29,010 2018-12-24 2018-12-28 121410060012018 Uje MIE, paguar nentor 18, njr kontrate 418484-1, fature nr.1811-418484-1-1 dt.30.11.18, nentor 18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 79,125 2018-12-24 2018-12-28 120210060012018 Udhetim jashte shtetit MIE. bileta avioni ftes ofert dt.7.12.18, up nr.86 dt.7.12.18, njoft fituesi dt.7.12.18, fat nr.326 dt.10.12.18(71132091), autorizim nr.14187/2 dt.7.12.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 445,130 2018-12-20 2018-12-28 120510060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.20.12.18, urdher pagesa nr.15161 dt.20.12.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 486,114 2018-12-21 2018-12-28 119710060012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIE, diference vendim gjyqi urdher nr.573 dt.13.7.2018, vendim gjykate nr.1396 dt.16.11.2007, shkresa nr.1434 dt.19.11.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DORINA KARAISKAJ Tirane 42,500 2018-12-24 2018-12-28 120310060012018 Udhetim jashte shtetit MIE. bileta avioni ftes ofert dt.6.12.18, up nr.83 dt.6.12.18, njoft fituesi dt.6.12.18, fat nr.492 dt.6.12.18(69856688), autorizim nr.14187/1 dt.6.12.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,500 2018-12-24 2018-12-28 122310060012018 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme MIE, shpenzime pasaporte diplomatike urdh likujdim nr.129/1 dt.18.12.18, listepagesa dt.20.12.18, vkm nr.355 dt.02.09.1997
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 43,080 2018-12-24 2018-12-28 121310060012018 Uje MIE, paguar nentor 18, njr kontrate 159334-1, fature nr.1811-159334-1-1 dt.30.11.18, nentor 18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BAHAS Tirane 6,628,711 2018-12-21 2018-12-28 120110060012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Mei pagesa tvsh galet urdher 295/11 dt 19.7.2018 kerkese 294/3 kontrata 870/30 dt 31.8.16 fat nr 53(19827359)31.12.2017 fat nr 3(19827364) dt 31.1.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Dea Studio Tirane 3,599,938 2018-12-21 2018-12-28 115210060012018 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MIE , pagese e faza 0 plane vendore up nr 274 dt 21.3.2018 formular fituesi 10491/11 kontrat nr 10491/16 dt 4.10.2018 proces verbal 13684 dt 6.11.18 fat nr 30 dt 20.11.18(53988780) marrje dorzim 23.11.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) MEDITERAN TRAVEL & TOURS (GENCI CANO) Tirane 313,740 2018-12-21 2018-12-27 119910060012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MIe, kosto lokale projekti enerj, urdher nr.14445/1 dt.18.12.18, fat nr.120 (37404343) dt.18.12.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Integrated Technology Waste Treatment Fier Tirane 62,730,852 2018-12-21 2018-12-26 122310060012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE, kesti inceneratori fier urdher nr. 882 dt.21.12.18, kontrat nr.5553/5 dt.24.10.16, fat nr 21 (42887229) dt.03.12.18, situacion progresiv dt.3.12.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) HASTOÇI Tirane 25,213,860 2018-12-21 2018-12-26 121510060012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE pagesa e mbylljes se grykave te minierave up nr 9841 dt 12.7.2018 njoftim fituesi 9841/4 dt 26.10.2018 njoftim kontrate 9841/2dt 12.7.2018 kontrate 9841/6 dt 9.11.2018 fat nr 55(51970598) dt 30.11.18 pv 18.12.2018 situacion 30.11.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) NDERTIM MONTIMI PATOS Tirane 12,318,160 2018-12-21 2018-12-26 119810060012018 Garanci bankare te vitit vazhdim per takse doganore (2011 - Te Hyra) MIE pagese tvsh projekti qs2 urdher nr 14684/1 dt 18.12.2018 kerkese 14684 dt 7.12.2018 fatura 58(55278809) dt 7.12.2018 kontrate vazhdim 2258/49 dt 2.12.2016
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TELEKOM ALBANIA Tirane 5,921 2018-12-21 2018-12-26 115710060012018 Sherbime telefonike MIE, shpenz tel nentor 2018, fat nr 2792429132 dt.1.12.18, urdher nr.88 dt.23.01.18, vkm nr.864 dt.23.07.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) PUBLICITA Tirane 1,104,000 2018-12-21 2018-12-26 120010060012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE, koso lokale tvsh, urdher nr.5942/22 dt.18.12.18, fatura nr.82(58619304) dt.30.9.18, kerkes nr.5942/21 dt.15.10.18, kontrata nr.5942/11 dt.19.3.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) KTHELLA Tirane 57,340,000 2018-12-21 2018-12-26 122410060012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE, pagesa e rehabilitim i uzines se bakrit up nr 10714 dt 7.8.2018 formulari ofertes 7.8.2018 njoftim fitusi 10714/4 dt 21.9.18 kontrate 10714/6 dt 8.10.18 fat 443(67266153)dt 6.12.2018 situacion nr 1dt 6.12.2018 marrje dorzim 11417/12dt
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 43,194 2018-12-19 2018-12-21 117910060012018 Shpenzime te tjera transporti MIE pages sherbim makine fatura nr 561 (70285107) dt 11.12.2018 situacion aa126po proces verbal dt 11.12.2018 kontrat vazhdim 8361/9 dt 17.7.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) KREATX Tirane 222,000 2018-12-19 2018-12-21 115910060012018 Sherbime te tjera MIE, pagesa per mirembajtje e sistem kontrat vazhdim 4884/6 dt 20.10.2016 fat nr 33(58666311) dt 22.11.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SymbioticA Tirane 626,848 2018-12-13 2018-12-21 113110060012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE, pages tvsh Qs2, fatura 2018-015(65215010) dt.25.9.18, kontrata nr.345/2 dt.4.12.13, kerkesa nr.4264/32 dt.26.9.18, urdher nr.4264/39 dt.15.11.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 115,914 2018-12-19 2018-12-21 117410060012018 Shpenzime te tjera transporti MIE pages sherbim makine fatura nr 557 (70285103) dt 11.12.2018 situacion AA508BC proces verbal dt 11.12.2018 kontrat vazhdim 8361/9 dt 17.7.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 251,515 2018-12-19 2018-12-21 117810060012018 Shpenzime te tjera transporti MIE pages sherbim makine fatura nr 561 (70285105) dt 11.12.2018 situacion aa126po proces verbal dt 11.12.2018 kontrat vazhdim 8361/9 dt 17.7.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 228,714 2018-12-19 2018-12-21 117110060012018 Shpenzime te tjera transporti MIE pages sherbim makine fatura nr 554(70285110) dt 11.12.2018 situacion TR7642N proces verbal dt 11.12.2018 kontrat vazhdim 8361/9 dt 17.7.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) STARDUST Tirane 1,489,356 2018-12-19 2018-12-21 111710060012018 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala MIE kthim garancie bankare urdher ministri 563 dt 6.7.2018 kerkese 453 dt 24.7.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 259,013 2018-12-19 2018-12-21 117010060012018 Shpenzime te tjera transporti MIE pages sherbim makine fatura nr 563(70285109) dt 11.12.2018 situacion AA 093JPproces verbal dt 11.12.2018 kontrat vazhdim 8361/9 dt 17.7.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 112,608 2018-12-19 2018-12-21 117210060012018 Shpenzime te tjera transporti MIE pages sherbim makine fatura nr 556 (70285102) dt 11.12.2018 situacion TR2663N proces verbal dt 11.12.2018 kontrat vazhdim 8361/9 dt 17.7.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 145,884 2018-12-19 2018-12-21 117310060012018 Shpenzime te tjera transporti MIE pages sherbim makine fatura nr 562 (70285108) dt 11.12.2018 situacion AA443AV proces verbal dt 11.12.2018 kontrat vazhdim 8361/9 dt 17.7.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 115,407 2018-12-19 2018-12-21 117510060012018 Shpenzime te tjera transporti MIE pages sherbim makine fatura nr 560 (70285106) dt 11.12.2018 situacion TR1824F proces verbal dt 11.12.2018 kontrat vazhdim 8361/9 dt 17.7.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 471,410 2018-12-19 2018-12-21 118910060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.18.12.2018, urdher nr.15088 dt.18.12.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 56,656 2018-12-19 2018-12-21 117610060012018 Shpenzime te tjera transporti MIE pages sherbim makine fatura nr 568 (70285104) dt 11.12.2018 situacion TR6485R proces verbal dt 11.12.2018 kontrat vazhdim 8361/9 dt 17.7.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 142,424 2018-12-19 2018-12-21 117710060012018 Shpenzime te tjera transporti MIE pages sherbim makine fatura nr 565 (70285111) dt 11.12.2018 situacion TR6485R proces verbal dt 11.12.2018 kontrat vazhdim 8361/9 dt 17.7.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) JUS Tirane 362,876 2018-12-13 2018-12-20 115610060012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIE urdher 573 prot dt. 13.7.18 vendim gjykate nr 8962 dt4.11.2014 D.Shllaku
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 35,840 2018-12-19 2018-12-20 119310060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.18.12.2018, urdher nr.15088 dt.18.12.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 6,500 2018-12-17 2018-12-20 116310060012018 Udhetim i brendshem MIE, dieta brenda vendit , urdher nr 14917 dt. 14.12.2018, listepagesa bashklidhur, vkm nr. 977 dt.10.12.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 777,751 2018-12-18 2018-12-20 116610060012018 Sherbimet bankare MIE, sherbim asistence arbitrazh urdher 797 dt.14.11.18, fatura nr.238124 dt.11.9.16, transferta 5613 gbp
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) PRO CREDIT BANK Tirane 86,590 2018-12-19 2018-12-20 118810060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.18.12.2018, urdher nr.15088 dt.18.12.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 87,500 2018-12-17 2018-12-20 116110060012018 Udhetim i brendshem MIE, dieta brenda vendit , urdher nr 14917 dt. 14.12.2018, listepagesa bashklidhur, vkm nr. 977 dt.10.12.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,977,840 2018-12-19 2018-12-20 118510060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.18.12.2018, urdher nr.15088 dt.18.12.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) JUS Tirane 686,466 2018-12-13 2018-12-20 1157110060012018 Shpenzime gjyqesore MIE urdher 573 prot dt. 13.7.18 vendim gjykate nr3145 DT 10.10.2016 A.QYFLAKU
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave