Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
MERIDIANATRAVELTOUR 737,020.00 3 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 158,984 2017-04-27 2017-04-28 20610040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik bl bilet pv i rasteve emergjente dt 13.03.2017 autor 2054 dt 13.03.2017 ft nr 741 dt 13.03.2017 ft nr 741 ser 215221463 dt 13.03.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 554,636 2016-03-10 2016-03-11 11310040012016 Udhetim jashte shtetit 602-M.ZH.E.T.S bileta,up nr 1418 dt 17.02.2016,njoftim fit dt 272 dt 23.02.2016,seri 29456472
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 23,400 2015-06-09 2015-06-10 240100400012015 Shpenzime per pritje e percjellje 602-M.ZH.E.T.S pritje-percjellje,up nr 4006 dt 15.05.2015,njoftim dt 18.05.2015,kontrate nr 4006/1 dt 18.05.2015,fat nr 12/1 dt 21.05.2015,seri 22179612
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave