Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
INTERSIG 799,220.00 5 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTERSIG Tirane 299,000 2015-12-24 2015-12-28 69310040012015 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 602-M.ZH.E.T siguracion mjeti,up nr 9798 dt 17.12.2015,njofti fit dt 18.12.2015,fat nr 1009,1010,1011 dt 21.12.2015,seri 27106132/133/134
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTERSIG Tirane 24,610 2015-12-21 2015-12-22 64310040012015 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 602-M.ZH.E.T.S siguracion mjeti,up nr 9639 dt 14.12.2015,njoftim fit dt 16.12.2015,fat nr 995 dt 16.12.2015,seri 27106118
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTERSIG Tirane 215,000 2015-06-04 2015-06-05 22910040012015 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 602-M.ZH.E.T.S siguracion,up nr 4068 dt 18.05.2015,njoftim fit dt 19.05.2015,fat nr 440 dt 20.05.2015,seri 20406342
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTERSIG Tirane 2,810 2015-06-04 2015-06-05 23010040012015 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 602-M.ZH.E.T.S siguracion,up nr 4068 dt 18.05.2015,njoftim fit dt 19.05.2015,fat nr 411 dt 06.05.2015,seri 20406313
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTERSIG Tirane 257,800 2015-04-14 2015-04-14 122100400012015 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 231- M.ZH.E.T.S Siguracion makine Urdher 2112 dt.16.03.15 ftese oferte 17.03.15 nj.fit.17.03.15 ft.281 dt.31.03.15 serial 20405584
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave