Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
INFOSOFTSYSTEM 2,746,881.00 3 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 1,845,002 2016-10-26 2016-10-27 54910040012015 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 602-M.ZH.E.T.S BL KOMPJUTERI UP NR 16 DT 29.04.2016 NJ FIT 16/20 DT 29.07.2016 KONTR NR 6953/2 DT 02.09.2016 FT NR 80757188 FH NR 11 MARRJE NE DORZIM 17.10.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 797,635 2016-10-18 2016-10-20 33510040012016 Shpenz. per rritjen e AQT - fotokopje 602-M.ZH.E.T.S shpenz bl fotokopj e up nr 16 dt 29.04.2016 nj fit dt 29.07.2016 kont nr 6954/2 dt 08.08.2016 shkrese mf ckunngurtesim 10943/1 09.08.2016 ft nr 80757136 dt 07.10.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 104,244 2016-10-14 2016-10-17 52710040012016 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 602-M.ZH.E.T.S blerje ups up nr 16 dt 29.04.2016 kont nr 6929 dt 02.09.2016 ft nr 80757135 fh nr 9 shkresa mf 10943/1
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave