Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
GOLDENTRAVEL 15,262,269.00 47 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 449,850 2017-08-17 2017-08-18 48810040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik bl bilete autorizim 4582 dt 08.05.2017 marveshje kuader 06.06.2017 mini kontr dt 4582/1 dt 06.06.2017 ft nr 39 ser 47013089 dt 06.06.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 120,000 2017-07-17 2017-07-18 43810040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik bilet ur nr 5848 dt 28.06.2017 up nr 5872 dt 29.06.2017 fo dt 03.07.2017 nj fit 03.07.2017 ft nr 54 ser 47013204
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 73,440 2017-05-19 2017-05-22 28210040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS blerje bilete autoriz nr 4419 dt 02.05.2017 pv dt 02.05.2017 mini kont dt 4419/1 dt 02.05.2017 ft nr 4 ser 47013054 dt 02.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 79,460 2017-04-27 2017-04-28 21310040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik bl bilet pv dt 27.02.2017 up nr 1627/1 dt 27.02.2017 fo dt 28.02.2017 autor 1528 dt 27.02.2017 nj fit 1627/3 dt 28.02.2017 ft nr 31 ser 43673539 dt 28.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 410,200 2017-02-24 2017-02-28 8810040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik bl bilet akomodim up nr 797/2 dt 02.02.2017 fo dt 03.02.2017 autoriz 797 02.02.2017 ft nr 33 ser 32718388
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 154,420 2017-02-20 2017-02-21 7910040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS blerje bilete & akomodim, procverb dt 24.01.2017 UrdhProk nr 518/2 dt 24.01.17, Ftese oferte 25.1.17, autorizim nr 518/1, 518 dt 24.01.17, fature nr 28 dt 25.01.17 serial 4367357
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 143,500 2016-12-29 2016-12-29 73810040012016 Udhetim jashte shtetit 1004001M.ZH.E.T.S bl bilete dhe akomodim pv dt 10.05.2016 autoriz nr 3816 dt 10.05.2016 ft nr 11 ser 32718061 me noter
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 700,000 2016-12-23 2016-12-28 70610040012016 Udhetim jashte shtetit 1004001-M.ZH.E.T.S shpenzim bl bilete akomodim marveshje 653/11 dt 05.04.2016 mini kontrat nr 7465/3 dt 19.09.2016 autoriz nr 7465 dt 15.09.2016 ur nr 653/14 16.06.2016 fo dt 15.09.2016 pv nr 7465/2 ft nr 21 ser 3271832
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 86,388 2016-12-27 2016-12-28 72810040012016 Udhetim jashte shtetit 1004001 M.ZH.E.T.S shpenzim bl bilete dhe akomodim autoriz nr 8797/1 dt 03.11.2016 up nr 8797/1 dt 04.11.2016 fo dt 07.11.2016 pv 04.11.2016 ft nr 18 ser 32718368
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 789,180 2016-07-22 2016-07-22 37310040012016 Udhetim jashte shtetit 602-M.ZH.E.T.S bileta, autorizim nr 4146 dt 20.05.2016 fo dt 24.05.2016 pv dt 24.05.2016 minikontrat nr 4193/1 dt 24.05.2016 ft nr 133/32718133
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 80,920 2016-06-27 2016-06-27 33010040012016 Udhetim jashte shtetit 602-M.ZH.E.T.S bileta, autorizim nr 3863,dt 11.05.16, mareveshje kuader nr 653/11 dt 05.04..16,.minikont.nr 3863/2dt 16.05..16, fat 113,dt 16.05..16 sr 32718113,p.vb dt 16.05.16
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 328,300 2016-06-27 2016-06-27 32810040012016 Udhetim jashte shtetit 602-M.ZH.E.T.S bileta, autorizim nr 3864dt 11.05.16, mareveshje kuader nr 653/11 dt 05.04..16,.minikont.nr 3862/1dt 12.05..16, fat 114,dt 17.05..16 sr 32718114,p.vb dt 12.05.16
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 202,440 2016-06-27 2016-06-27 32910040012016 Udhetim jashte shtetit 602-M.ZH.E.T.S bileta, autorizim nr 3680,dt 06.05.16, mareveshje kuader nr 653/11 dt 05.04..16,.minikont.nr 3680/1dt 06.05..16, fat 99,dt 06.05..16 sr 32718049,p.vb dt 06.05.16
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 316,871 2016-06-09 2016-06-10 27310040012016 Udhetim jashte shtetit 602-M.ZH.E.T.S blerje bilete,autorizim ministri nr 1880 dt 07.03.2016,p.verb emergjence dt 07.03.2016,fat nr 8 dt 07.03.2016,seri 32718058
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 784,420 2016-06-09 2016-06-10 27210040012016 Udhetim jashte shtetit 602,-M.ZH.E.T.S blerje bilete,autorizim ministri nr 1880 dt 07.03.2016,p.verb emergjence dt 07.03.2016,fat nr 8 dt 07.03.2016,seri 32718058
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 21,028 2016-04-26 2016-04-27 19910040012016 Udhetim jashte shtetit 602-M.ZH.E.T.S shp.akomodim hoteli, autoriz..nr 2284 dt 18.03.2016,p.verb emergjence dt 18.03..2016,fat nr 1 dt 18.03..2016,seri 32718051
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 669,058 2016-04-18 2016-04-19 15910040012016 Udhetim jashte shtetit 602-M.ZH.E.T.S bileta avioni per Vjene Austri per Ministrin Arben Ahmetaj, autoriz.sherb.nr 208,208/4 dt 11,12/.1./2016,p.verb emergjence dt 12.01.2016,fat nr 08/12/13 dt 12.01.2016,seri 8115422/ 5427/ 5426,p.ver argument emergj. dt 12.1.16
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 616,283 2016-03-31 2016-04-01 13710040012016 Udhetim jashte shtetit 602-M.ZH.E.T.S bileta,pv emergjence dt 21.01.2016,10.02.2016,16.0.2016,auotrizime nr 524,1145/2,1334 dt 20.01.2016-16.02.2016,fat nr 19,42,52 d 19.01.2016,10.02.2016,16.02.2016,seri 8115464,8115487,8115497
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 272,153 2015-12-31 2016-01-05 69110040012015 Udhetim jashte shtetit 602-M.ZH.E.T.S PA PERSHKRIM BL BILETA AUT. 8582 /1DT .10.11.2015 FAT 233 DT 10.11.2015 SERI 8115358
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 410,468 2015-12-24 2015-12-28 66410040012015 Udhetim jashte shtetit 602-M.ZH.E.T bileta,marrevesh nr 2490/6 dt 01.06.2015,autori nr 9553,8288 dt 10.12.2015,30.10.2015,fat nr 225,267 dt 10.12.2015,30.10.2015,seri 8115392,8115386
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 406,658 2015-12-21 2015-12-22 64510040012015 Udhetim jashte shtetit 602-M.ZH.E.T.S bileta,marreveshje kuader nr 2490/6 dt 01.06.2015,autorizim nr 7901,7938,7986 dt 15.10.2015,20.10.2015,21.10.2015,fat nr 206,227,228 dt 15.10.2015,20.10.2015,21.10.2015,seri 8115281,8115364,8115365
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 446,115 2015-12-21 2015-12-22 64610040012015 Udhetim jashte shtetit 602-M.ZH.E.T.S bileta,marreveshje kuader nr 2490/6 dt 01.06.2015,autorizim nr 6527,8510,9134 dt 21.08.2015,06.11.2015,26.11.2015,fat nr 154,232,241 dt 21.08.2015,06.11.2015,26.11.2015,seri 8115296,8115357,8115390
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 528,031 2015-12-15 2015-12-15 616100400012015 Udhetim jashte shtetit 602-M.ZH.E.T.S bileta,autorizim nr 6527,8086 dt 21.08.2015,23.10.2015,marreveshje nr 2490/6 dt 01.06.2015,fat nr 163,264 dt 23.10.2015,21.08.2015,seri 8115229,8115289
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 72,626 2015-11-20 2015-11-23 539100400012015 Udhetim jashte shtetit 602-M.ZH.E.T.S bileta,pv dt 27.10.2015,marreveshje kuader nr 2490/6 dt 01.06.2015,autoizim nr 8180 dt 27.10.2015,fat nr 218 dt 27.10.2015,seri 8115293
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 902,773 2015-11-03 2015-11-04 514100400012015 Udhetim jashte shtetit 602-M.ZH.E.T.S bileta+akomodim,marreveshje nr 2490/6 d t01.06.2015,autorizim mini nr 7354,7702,7937,7937/1 dt 25.09.2015-16.16.10.2015,fat nr 193,203,210,209,208 dt 25.09.2015,16.10.2015,seri 8115268,8115278,8115285,8115294,8115290
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 709,218 2015-11-03 2015-11-04 513100400012015 Udhetim jashte shtetit 602-M.ZH.E.T.S bileta+akomodim,marreveshje nr 2490/6 d t01.06.2015,autorizim mini nr 7056/1,7083,7353,7354 dt 21.09.2015,25.09.2015,fat nr 189,181,200,198 dt 21.09.2015,25.09.2015,seri 8115264,8115256,8115275,8115273
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 227,542 2015-10-16 2015-10-16 478100400012015 Udhetim jashte shtetit 602-M.ZH.E.T.S bileta,marreveshje nr 2490/6 dt 01.06.2015,pv dt 08.09.2015,16.09.2015,autorizim nr 6871,7076 d t08.09.2015-16.09.2015,fat nr 164,179 dt 08.09.2015,16.09.2015,seri 8115239,8115254
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 525,095 2015-09-17 2015-09-17 433100400012015 Udhetim jashte shtetit 602-M.ZH.E.T.S bileta, marreveshje nr 2490/6 dt 01.06.2015,autorizim nr 6732/1,647 dt 19.08.2015,07.09.2015,fat nr 169,159 dt 07.09.2015,19.08.2015,seri 8115244,8115233
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 100,164 2015-09-02 2015-09-03 406100400012015 Udhetim jashte shtetit 602-M.ZH.E.T.S akomodim hoteli,autorizim nr 5099 dt 22.06.2015,marreveshje nr 2490/6 dt 01.06.2015,fat nr 121,133 dt 22.06.2015,seri 8115210,8115222
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 66,270 2015-09-02 2015-09-02 389100400012015 Udhetim jashte shtetit 602-M.ZH.E.T.S bileta,up nr 3458 d t29.04.2015,njoftim fit dt 30.04.2015,fat nr 75 dt 30.04.2015,seri 6976998
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 546,754 2015-08-27 2015-08-28 373100400012015 Udhetim jashte shtetit 602-M.ZH.E.T.S bileta,autorizim nr 5123,6170, dt 23.06.2015,03.08.2015,marreveshje nr 2490/6 dt 01.06.2015,fat nr 152,157,151 dt 23.06.2015,03.08.2015,seri 8115228,8115231,8115227,pv dt 03.08.2015,23.06.2015,03.08.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 284,622 2015-08-07 2015-08-10 355100400012015 Udhetim jashte shtetit 602-M.ZH.E.T.S bileta,pv dt 13.07.2015,autorizim nr 2490/6 dt 01.06.2015,fat nr 130 dt 13.07.2015,seri 8115204,marreveshje nr 2490/6 dt 01.06.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 363,357 2015-07-23 2015-07-24 329100400012015 Udhetim jashte shtetit 602-M.ZH.E.T.S bileta,pv emergjence dt 23.02.2015,autorizim nr 1481 dt 23.02.2015,fat nr 9 dt 23.02.2015,seri 6976931
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 105,781 2015-07-20 2015-07-21 337100400012015 Udhetim jashte shtetit 602-M.ZH.E.T.S bileta,autorizim nr 5227 dt 26.06.2015,pv dt 26.06.2015,marreveshje nr 2496/6 dt 01.06.2015,fat nr 123 dt 26.06.2015,seri 8115208
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 223,742 2015-07-20 2015-07-21 327100400012015 Udhetim jashte shtetit 602-M.ZH.E.T.S bileta,autorizim nr 5122 dt 23.06.2015,pv dt 23.06.2015,marreveshje nr 2496/6 dt 01.06.2015,fat nr 119 dt 23.06.2015,seri 8115200
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 476,187 2015-06-17 2015-06-18 25610040012015 Udhetim jashte shtetit 602-M.ZH.E.T.S bileta,pv emergjence dt 20.04.2015,autorizim nr 3121/1,3121 dt 20.04.2015,fat nr 73,74 dt 20.04.2015,seri 8115167,8115168
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 50,760 2015-06-17 2015-06-18 25810040012015 Udhetim jashte shtetit 602-M.ZH.E.T.S bileta, urdher nr 3238 dt 22.04.2015,ftese per ofertr dt 23.04.2015,njoftim fit dt 23.04.2015,fat nr 69 dt 23.04.2015,seri 6976991
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 155,100 2015-06-17 2015-06-18 25710040012015 Udhetim jashte shtetit 602-M.ZH.E.T.S bileta, urdher nr 3931dt13.05.2015,ftes per ofer dt 14.05.2015,njofti fit dt 15.05.2015,fat nr 105 dt 14.05.2015,seri 8115178
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 147,799 2015-06-09 2015-06-10 242100400012015 Udhetim jashte shtetit 602-M.ZH.E.T.S bileta,pv emergjence dt 29.04.2015-30.04.2015,autorizmin nr 3450,3537,3535 dt 29.04.2015-30.04.2015,fat nr 79,89,90 dt 29.04.2015-30.04.2015,seri 8115165,8115162,8115163
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 327,867 2015-06-09 2015-06-10 241100400012015 Udhetim jashte shtetit 602-M.ZH.E.T.S bileta,pv emergjence dt 23.04.2015-11.05.2015,autorizmin nr 3816,3298,3243 dt 22.04.2015-11.05.2015,fat nr 101,77,78 dt 23.04.2015-11.05.2015,seri 8115174,8115164,8115154
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave