Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
GECI 2,389,692.00 15 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GECI Tirane 75,600 2017-05-24 2017-05-25 28910040012017 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin 1004001 MZHETTS lik qera salle ur 1575 dt 24.02..2017 ft nr2238 dt 27.02.2017 ser 45392238 pv dt 24.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GECI Tirane 52,500 2017-05-16 2017-05-17 25610040012017 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin 1004001 MZHETTS lik qera salle ur 2843 dt 07.04.2017 ft nr 2496 dt 11.04.2017 ser 45392496 pv dt 11.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GECI Tirane 141,988 2016-12-30 2017-01-12 81210040012016 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin 1004001M.ZH.E.T.S shpenzim qeraje salle ur 8531 dt 26.10.2016 ft nr 4527 dt 26.10.2016 ser 42774527
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GECI Tirane 278,040 2016-12-09 2016-12-12 65910040012016 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin 602-M.ZH.E.T.S marrje me qera salle ,urdher nr kontarte sherbimi nr 6945/1 dt 12.08.2016 buxhet vjetor IADSA ft nr 7759 dt 12.10.2016 ser 40257759
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GECI Tirane 66,360 2016-07-22 2016-07-22 37510040012016 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin 602-M.ZH.E.T.S rezervim salle up nr 5239 dt 27.06.2016 fo dt 28.06.2016 ft nr 6220/37006220
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GECI Tirane 49,560 2016-04-26 2016-04-27 20310040012016 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin 602-M.ZH.E.T.S marrje me qera salle ,urdher nr 2448 dt 25.03.2016,fat nr 4850 dt 31.03.2016,seri 31614850,p.verb vleresimi ofertash dt 25.03.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GECI Tirane 252,120 2015-12-16 2015-12-17 644100400012015 Shpenzime per pritje e percjellje 602-M.ZH.E.T pritje-percjellje,program nr 6108 dt 29.07.2015,fat nr 7699 dt 14.11.2015,seri 28597699
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GECI Tirane 336,400 2015-12-07 2015-12-09 574100400012015 Shpenzime per pritje e percjellje 602-M.ZH.E.T.S pritje-percjellje,program nr 7811 dt 13.10.2015,fat nr 6223 dt 15.10.2015,seri 25176223
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GECI Tirane 250,460 2015-10-06 2015-10-07 454100400012015 Shpenzime per pritje e percjellje 602-M.ZH.E.T.S pritje-percjellje,program nr 1809/2,1809/3 dt 14.04.2015,27.04.2015,fat nr 4664,4660 dt 29.04.2015,30.04.2015,seri 21604664,21604660
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GECI Tirane 50,000 2015-08-13 2015-08-13 366100400012015 Shpenzime per pritje e percjellje 602-M.ZH.E.T.S pritje-percjellje,program nr 4089 dt 19.05.2015,fat nr 4914 dt 28.05.2015,seri 21604914
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GECI Tirane 60,000 2015-07-23 2015-07-24 342100400012015 Shpenzime per pritje e percjellje 602-M.ZH.E.T.S pritje-percjellje,program nr 924/4 dt 30.04.2015,fat nr 4827 dt 22.05.2015,seri 21604827
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GECI Tirane 245,000 2015-07-20 2015-07-21 339100400012015 Shpenzime per pritje e percjellje 602-M.ZH.E.T.S pritje-percjellje,program nr 1809/1 dt 10.03.2015,fat nr 4654 dt 29.04.2015,seri 21604654
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GECI Tirane 262,808 2015-06-30 2015-06-30 263100400012015 Shpenzime per pritje e percjellje 602-M.ZH.E.T.S pritje-percjellje,program dt 22.05.2015,fat nr 4829 dT 22.05.2015,seri 21604829,kontrate projekti NR IADSA/2014/05
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GECI Tirane 224,056 2015-06-30 2015-06-30 275100400012015 Shpenzime per pritje e percjellje 602-M.ZH.E.T.S pritje-percjellje,programnr 1809 dt 06.03.2015,fat nr 2506 dt 30.03.2015,seri 20092506
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GECI Tirane 44,800 2015-04-22 2015-04-23 14610040012015 Shpenzime per pritje e percjellje 602-M.ZH.E.T.S pritje-percjellje,program nr 924/2 dt 18.03.2015,fat nr 2903 dt 20.03.2015,seri 20092903
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave