Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
BANKAETIRANES 46,613,942.00 81 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,201,770 2017-11-02 2017-11-03 67410040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS paga tetor 2017 nr punonjes 167/ 132 listpag
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 121,000 2017-10-30 2017-10-31 66810040012017 Te tjera transferta tek individet 1004001 MZHETTS ndihme finacjare ur nr 14661 dt 23.10.2017 shkr MF 14661/1 dt 24.10.2017 listpag dt 30.10.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,246,360 2017-10-03 2017-10-04 63510040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS 600, paga shtator 2017 nr punonjes plan fakt 164/136 listpagese bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 11,000 2017-09-11 2017-09-12 56010040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS dieta O. Zite, urdher nr 7123 dt 31.8.17, listepages ebashkelidhur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,365,061 2017-09-04 2017-09-05 54610040012017 Shtese page per pune jashte orarit 1004001 MZHETTS 600, paga gusht 2017 nr punonjes plan fakt 164/ 132 vkm shtese punonjes nr 202 dt 15.03.2017 listpagesedt 04.09.2017,
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 16,500 2017-08-17 2017-08-18 48310040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS djeta ur nr r6922 dt 14.08.2017 litpagese bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 19,500 2017-08-11 2017-08-14 47610040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik djeta ur rn 6604 dt 31.07.2017 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,378,732 2017-08-01 2017-08-02 459110040012017 Shtese page per pune jashte orarit 1004001 MZHETTS paga korrik 2017 punonjes 164/132 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 30,108 2017-08-01 2017-08-02 465110040012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1004001 MZHETTS paga korrik 2017 punonjes 13/13 me kontrat listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,383,567 2017-07-03 2017-07-04 410110040012017 Shtese page per pune jashte orarit 1004001 MZHETTS lik paga qershor 2017 nr punonjes 164/130 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 48,672 2017-07-03 2017-07-04 41510040012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1004001 MZHETTS lik paga qershor 2017 nr punonjes 13/13 me kontrate listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 19,500 2017-06-02 2017-06-05 32810040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik djta ur nr 5160 dt 26.05.2017 litpages e
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 48,672 2017-06-01 2017-06-02 322110040012017 Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS paga maj 2017 nr punonjes plan fakt me kontrate nr 13/13
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,372,715 2017-06-01 2017-06-02 313110040012017 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi 1004001 MZHETTS paga maj 2017 nr punonjes plan fakt 164/1331 vkm shtese punonjes nr 202 dt 15.03.2017 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,377,569 2017-05-02 2017-05-03 226110040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS lik PAGA PRILL 2017 NR PUNONJESVE 151/ 130 LISTPAGESA
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 48,672 2017-05-02 2017-05-03 23110040012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1004001 MZHETTS lik PAGA PRILL 2017 NR PUNONJESVE13/13 ME KONTARTE LISTPAGESA
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 12,000 2017-04-27 2017-04-28 218110040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik djeta ur nr 4208 dt 25.04.2017 listpagese dt 27.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 8,500 2017-04-06 2017-04-07 157110040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik djta ur nr 25060 d 28.03.2017 listpagese dt 06.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 52,497 2017-04-03 2017-04-04 15310040012017 Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS paga mars 2017 nr punonjes me kontrate 12/12 listpag
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,372,031 2017-04-03 2017-04-04 14910040012017 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi 1004001 MZHETTS paga mars 2017 nr punonjes 151 128 listpag
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 49,500 2017-03-24 2017-03-30 14110040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik djeta ur nr 2329 dt 23.03.2017 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 28,740 2017-03-01 2017-03-02 10310040012017 Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS paga shkurt 2017 nr punonjes me kontrte nr 12/12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,257,037 2017-03-01 2017-03-02 9610040012017 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 1004001 MZHETTS paga shkurt 2017 nr punonjes 151/126
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,267,108 2017-02-01 2017-02-02 3710040012017 Shtese page per pune jashte orarit 1004001-600-Pagat m- janar 2017 ,nr Punonjesve plan 151 fakti 127,liste-pagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 18,491 2017-01-05 2017-01-06 1210040012017 Paga baze 1004001-600-leje e zakonshme e pakryer. 2016,VKM nr 511 dt 24.10.2002,Urdher Ministri nr 9494 dt 01.12.2016,liste-pagese dt 05.01.2017,
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,252,333 2017-01-05 2017-01-06 510040012017 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 1004001-600-Pagat m-dhjetor 2016,nr Punonjesve plan 151 fakti 127,liste-pagese dt 05.01.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 39,500 2016-12-27 2016-12-28 73110040012016 Udhetim i brendshem 1004001 M.ZH.E.T.S djeta ur nr 9875 dt 16.12.2016 ur nr 8699 dt 31.10.2016 listpage se dt 27.12.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 52,530 2016-12-01 2016-12-02 62110040012016 Shtese page per vjetersi ne pune 600- M.ZH.E.T.S pagat nentor 2016 nr i punonjesve me kontrate 7/7, bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,259,403 2016-12-01 2016-12-02 6291004001 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 600- M.ZH.E.T.S pagat nentor 2016 nr i punonjesve plan151/124 , bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,276,451 2016-11-01 2016-11-01 57110040012015 Shtese page per pune jashte orarit 600- M.ZH.E.T.S pagat tetor 2016,nr i punonjesve plan 151/124 bordero bashkangjitur,
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 52,530 2016-11-01 2016-11-01 57210040012015 Shtese page per vjetersi ne pune 600- M.ZH.E.T.S pagat tetor 2016,nr i punonjesve plan7/7 me kontrate vk m 589 dt 17.07.2013bordero bashkangjitur,
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 33,000 2016-10-28 2016-10-28 55710040012015 Udhetim i brendshem 600- M.ZH.E.T.S djeta ur nr 8498 dt 24.10.2016 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 56,500 2016-10-13 2016-10-13 51310040012016 Te tjera transferta tek individet 600- M.ZH.E.T.S shpenzim ndihme per dalje ne pension ur nr 7080 dt 24.08.2016 listapagese tetor 2016 shkres m df 11390/1 dt 03.10.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 52,530 2016-10-03 2016-10-04 49810040012015 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 600- M.ZH.E.T.S pagat shtator 2016,nr i punonjesve me kontrate 7/7 vkm 610 dt 24.07.2013
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,253,997 2016-10-03 2016-10-03 19710040012015 Paga baze 600- M.ZH.E.T.S pagat shtator 2016,nr i punonjesve plan149/ fakt 122, bordero bashkangjitur,
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 6,208 2016-09-28 2016-09-28 48010040012016 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 602-M.ZH.E.T.S page per punj.me kontrate ,diference e m-gusht 16,,nr punj plan 7 fakt 7, listepagese gusht 2016,
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,140,968 2016-09-02 2016-09-02 44510040012015 Shtese page per pune jashte orarit 600- M.ZH.E.T.S pagat gusht 2016,nr i punonjesve plan149/ fakt 119, bordero bashkangjitur, gusht 01.09. 2016,VKM 589 DT 17.07.13,VKM610 DT 24.07.2013
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 10,000 2016-08-02 2016-08-03 34610040012016 Udhetim i brendshem 602-M.ZH.E.T.S dieta,urdher nr 6128 dt 28.07..2016,bordero bashkangjitur dt 02.08.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,257,149 2016-08-01 2016-08-02 34010040012015 Shtese page per pune jashte orarit 600- M.ZH.E.T.S pagat korrik 2016,nr i punonjesve plan149/ fakt 127, bordero bashkangjitur, KORRIK 2016,
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,264,900 2016-07-01 2016-07-01 33710040012015 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi 600- M.ZH.E.T.S pagat qershor 2016,nr i punonjesve plan149 / fakt 131, bordero bashkangjitur qershor2016
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave