Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
BANKACREDINS 98,703,341.00 178 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 2,411,386 2017-11-02 2017-11-03 66910040012017 Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS 600, paga tetor 2017 nr punonjes plan fakt 164/132 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 244,299 2017-11-02 2017-11-03 67610040012017 Shtese page per pune jashte orarit 1004001-600-Pagat m-tetor 2017 ,nr Punonjesve me kontr plan 13 fakti 11,VKM nr 23, 526, 7 dt 20.1.16, 20.7.16, 11.1.17, liste-pagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 2,432,890 2017-10-03 2017-10-04 63310040012017 Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS 600, paga shtator 2017 nr punonjes plan fakt 164/136 listpagese bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 243,459 2017-10-03 2017-10-04 64010040012017 Shtese page per pune jashte orarit 1004001 MZHETTS 600, paga shtator 2017 nr punonjes plan fakt 13/11 me kontrate sipas vkm nr 23 dt 20.01.2016 dhe nr 07 dt 11.01.2017 listpagese bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 29,000 2017-09-12 2017-09-13 57910040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS 602, dieta urdher n 7209 dt 7.9.17, listepagese bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 8,600 2017-09-12 2017-09-13 58210040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS 602, komisioni i mbrojtjes se konsumatorit K.nexiri, E.Adhami, vkm n 418, 1444 dt 27.6.2012, dt 22.10.2008, listepagese bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 6,718 2017-09-04 2017-09-05 54110040012017 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 1004001 MZHETTS 600, paga gusht 2017 nr punonjes plan fakt me kontrate nr 13/13,VKM NR 7 DT 11.01.2017,Liste-pagese dt 4.09.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 244,998 2017-09-04 2017-09-05 54510040012017 Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS 600, paga gusht 2017 nr punonjes plan fakt me kontrate nr 13/13,VKM NR 7 DT 11.01.2017,Liste-pagese dt 4.09.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 2,489,321 2017-09-04 2017-09-05 54410040012017 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 1004001 MZHETTS 600, paga gusht 2017 nr punonjes plan fakt 164/ 132 vkm shtese punonjes nr 202 dt 15.03.2017 listpagesedt 04.09.2017,
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 7,500 2017-08-29 2017-08-30 53210040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001- MZHETTS shpenz pajisje me pashp. ur nr 7041 dt 24.08.2017 listpagese bashkengitur mandat 10350704080
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 22,499 2017-08-29 2017-08-30 52810040012017 Udhetim i brendshem 1004001- MZHETTS djeta ur nr 7007 dt 22.08.2017 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 5,000 2017-08-17 2017-08-18 48210040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS djeta ur nr r6922 dt 14.08.2017 litpagese bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 107,540 2017-08-11 2017-08-14 47810040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik djeta ur rn 6604 dt 31.07.2017 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 29,649 2017-08-10 2017-08-14 47310040012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1004001 MZHETTS paga korrik 2017 punonjes 13/13 me kontrat listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 10,240 2017-08-11 2017-08-14 47910040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik djeta ur rn 6282 dt 17.07.07.2017 dhe 5394 dt 06.06.2017listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 241,478 2017-08-01 2017-08-02 463110040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS paga korrik 2017 punonjes 13/13 me kontrat listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 2,496,020 2017-08-01 2017-08-02 470110040012017 Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS paga korrik 2017 punonjes 164/132 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 31,789 2017-08-01 2017-08-02 467110040012017 Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS paga korrik 2017 punonjes 13/13 me kontrat listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 47,420 2017-07-10 2017-07-12 43310040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik djeta ur nr 5970 dt 05.07.2017 listpagese korrik 2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 294,343 2017-07-03 2017-07-04 41310040012017 Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS lik paga qershor 2017 nr punonjes 13/13 me kontrate listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 2,434,314 2017-07-03 2017-07-04 40710040012017 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 1004001 MZHETTS lik paga qershor 2017 nr punonjes 164/130 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 3,500 2017-06-22 2017-06-23 40110040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik djeta autorizim 2326 dt 23.03.2017 listpagese bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 101,379 2017-06-15 2017-06-16 36510040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik DJETA UR NR 5480 DT 07.06.2017 5438 DT 07.06.2017 UR NR 5476 08.06.2017 LISTPAGESE
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 171,180 2017-06-02 2017-06-05 32910040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik djta ur nr 5160 dt 26.05.2017 litpages e
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 2,444,257 2017-06-01 2017-06-02 31410040012017 Shtesa page te tjera 1004001 MZHETTS paga maj 2017 nr punonjes plan fakt 164/1331 vkm shtese punonjes nr 202 dt 15.03.2017 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 31,906 2017-06-01 2017-06-02 32310040012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1004001 MZHETTS paga maj 2017 nr punonjes plan fakt me kontrate nr 13/13
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 272,990 2017-06-01 2017-06-02 321110040012017 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 1004001 MZHETTS paga maj 2017 nr punonjes plan fakt me kontrate nr 13/13
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 8,600 2017-05-26 2017-05-29 308110040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS lik komisjon i mbrojtes se konsumatorve mbledhja dt 16.05.2017 vkm 418 dt 27.06.2012 vkm 1444 dt 22.10.2008 listpagese maj
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 11,492 2017-05-26 2017-05-29 304110040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS lik shberblim trajnuse listpagese urdh minist 1010 dt 06.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 5,500 2017-05-24 2017-05-25 29510040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS djeta ur nr 4831 dt 16.05.2017 listpagese bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 14,220 2017-05-16 2017-05-17 26410040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS djeta ur nr 4414 dhe 4414 dt 02.05.2017 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 278,217 2017-05-02 2017-05-03 22810040012017 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 1004001 MZHETTS lik PAGA PRILL 2017 NR PUNONJESVE13/13 ME KONTARTE LISTPAGESA
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 2,541,128 2017-05-02 2017-05-03 223110040012017 Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS lik PAGA PRILL 2017 NR PUNONJESVE 151/ 130 LISTPAGESA
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 30,500 2017-04-27 2017-04-28 217110040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik djeta ur nr 4208 dhe 4207 dt 25.04.2017 listpagese dt 27.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 8,600 2017-04-27 2017-04-28 21410040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS lik komisjoni per mbkrojt konsum mb dt 10.04.2017 listprezenca vkm 418 dt 27.06.2012 vkm 1444 dt 22.10.2008
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 4,340 2017-04-21 2017-04-24 181110040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik djta ur nr 2892 dt 10.04.2017 listpagese bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 8,600 2017-04-06 2017-04-07 163110040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS lik shpenzim komisjon ur KM 15 dt 10.02.2017 mbl dt 03.03.2017 vkm nr 418 dt 27.06.2012 dhe vkm 1444 dt 22.10.2008
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 8,500 2017-04-06 2017-04-07 156110040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik djta ur nr 25060 d 28.03.2017 listpagese dt 06.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 284,232 2017-04-03 2017-04-04 15110040012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1004001 MZHETTS paga mars 2017 nr punonjes me kontrate13/13 listpag
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 2,531,954 2017-04-03 2017-04-04 14810040012017 Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS paga mars 2017 nr punonjes 151 128 listpag
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave