Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
AURELSARAÇI 550,416.00 4 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AUREL SARAÇI Tirane 36,720 2017-05-08 2017-05-09 23610040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001-MZHETTS bl bilete autorizim 2607 dt 30.03.2017 up nr 2607/1 dt 30.03.2017 fo dt 31.03.2017 nj fuit dt 31.03.2017 ft nr 543 ser 46835546 dt 01.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AUREL SARAÇI Tirane 29,500 2017-04-21 2017-04-24 19010040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik bl. bilete autorz. nr 1441/2 dt 21.02.2017 up nr 1441/1 dt 21.02.2017 fo dt 22.02.2017 ft nr 458 ser 35916461 dt 22.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AUREL SARAÇI Tirane 202,400 2017-02-24 2017-02-28 8610040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik bl bilet dhe akomodim autorizim nr 588 dt 26.01.2017 ft nr 416 dt 01.02.2017 up nr 649 dt 30.01.2017 fo dt 31.01.2017 ft nr 416 ser 35916418 dt 01.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AUREL SARAÇI Tirane 281,796 2016-12-23 2016-12-28 71210040012016 Udhetim jashte shtetit 1004001-M.ZH.E.T.S shpenzim bl bilete akomodim autorizim nr 9151 dt 16.11.2016 up nr 9151/1 dt 16.11.2016 fo dt 17.11.2016 up nr 9339/1 dt 23.11.2016 ft nr 298 ser 35916300 dhe ft nr 287 ser 35916289 nj fit dt 9151/3 pv dt 23.11.2016
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave