Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
AR&LO 1,122,588.00 3 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AR & LO Tirane 169,858 2017-06-06 2017-06-07 3346040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik shpenzim BL BILET AUTOR 5000 DT 22.05.2017 PV DT 23.05.2017 MINIKONTRAT NR 5000/1 DT 23.05.2017 FT NR 581 SER 45235481 DT 23.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AR & LO Tirane 44,202 2017-06-06 2017-06-07 3386040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik shpenzim BL BILET EAUTORZ NR 4574 DT 08.05.2017 PV DT 08.05.2017 MINIKONTRAT 4574/1 DT 08.05.2017 FO DT 08.05.2017 FT NR 534 DT 08.05.2017 SER 45235434
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AR & LO Tirane 908,528 2016-12-27 2016-12-28 71910040012016 Udhetim jashte shtetit 1004001 M.ZH.E.T.S bl bilet dhe akomodim up nr 8376/1 dt 01.11.2016 fo dt 02.11.2016 pv dt 31.10.2016 njf it 8376/2 dt 02.11.2016 pv rasteve emrgjences 07.11.2016 autoriz nr 8896 ,8896/1 dt 07.11.2016 autor 8660 dt 31.10.2016 ft nr 7093,70
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave