Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
AMADEUSTRAWELLANDTOURS 922,000.00 3 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 67,000 2017-02-24 2017-02-27 8710040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik bl bilet dhe akomodim up nr 851/1 dt 03.02.2017 fo dt 06.02.2017 autor 851 dt 03.02.2017 ft nr 05 ser 39300699 dt 14.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 370,000 2016-12-23 2016-12-28 71310040012016 Udhetim jashte shtetit 1004001-M.ZH.E.T.S shpenzim bl bilete akomodim autorizim nr 9340 dt 23.11.2016 autor nr 9314 dt 22.11.2016 fo dt 9340 dt 22.11.2016 fo dt 24.11.2016 nj fit nr 9340/5 dt 25.11.2016 ft nr 196 ser 39300640
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 485,000 2016-03-09 2016-03-10 10710040012016 Udhetim jashte shtetit 602-M.ZH.E.T.S bileta,up nr 751 d t27.01.2016,njoftim fit dt 28.01.2016,fat nr 17 dt 15.02.2016,seri 8924218
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave