Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
ALBANIANBUSINESSPARTNER 5,015,500.00 3 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 600,000 2016-12-22 2016-12-27 69010040012016 Sherbime te printimit dhe publikimit 602-M.ZH.E.T.S shpenzime broshura dh harta projkt IADSA ft nr 126/2 dt 10.10.2016 ser 33906798
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 315,500 2016-12-15 2016-12-15 66910040012016 Sherbime te printimit dhe publikimit 602-M.ZH.E.T.S shpenz dreke projekt IADSA kontrat sherb 6945/1 ft nr 126/2 ser 33906798
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 4,100,000 2016-08-03 2016-08-03 38010040012016 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S Projektim/ shperndarje informac Projekti Skraparit ( DEVops IADSA )kont nr 6078/7 dt 04.01.2016, REF. No IADSA/2014/05,U.Minist.6078 dt 28.07.2015,p-v. 9312 dt 02.12.2015,nj-fit 10.12.2015,ftnr 91 dt 13.07.16 sr 33906748
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave