Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
"STUDIOLOAD" 1,482,748.00 3 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) "STUDIO LOAD" Tirane 130,000 2016-12-29 2016-12-30 76910040012016 Sherbime te tjera 605-602-M.ZH.E.T.S pagese eksperti ur nr 10116 dt 27.12.2016 ft nr 249 ser 1956864 kontrat nr 9555/11 dt 11.12.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) "STUDIO LOAD" Tirane 100,000 2015-12-30 2015-12-31 682100400012015 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-M.ZH.E.T pagese eksperti,urdher nr 528 dt 03.12.2014,fat nr 50 dt 15.04.2015,seri 19568100
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) "STUDIO LOAD" Tirane 1,252,748 2015-12-21 2015-12-22 57710040012015 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-M.ZH.E.T.S pagese eksperti,urdher nr 9063 dt 25.11.2015,kontrate nr 9162,9162/1,9162/2,9162/3,9162/4,9162/5,9162/6 dt 27.11.2015,fat nr 230,229 dt 03.12.2015,seri 19568337,19568338
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave