Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
"M.LEZHA" 3,334,200.00 3 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) "M. LEZHA" Tirane 1,993,200 2017-08-17 2017-08-18 49010040012017 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1004001 MZHETTS lik blerje orendi pajisje zyre up nr 11 dt 27.03.2017 autoriz 26.05.2017 nj fit 12.05.2017 kontrat nr 5214/2 dt 05.06.2017 ur marrje dorz dt 17.07.2017 ft nr 13 ser 37722744 dt 19.07.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) "M. LEZHA" Tirane 948,000 2017-02-20 2017-02-21 7610040012017 Garanci te tjera, te vitit te meparshem,Te Dala 1004001 MZHETTS lik kthim i vleres se garancise, urdher nr 9613/1dt 10.01.17, shkrese nr prot hyres 9613 dt 07.12.16, kontrate nr 462 dt 28.10.2010
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) "M. LEZHA" Tirane 393,000 2016-04-13 2016-04-14 18810040012016 Garanci te tjera, te vitit te meparshem,Te Dala 602-M.ZH.E.T.GARANCI URDH 1640/2 DT 6.04.2016
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave