Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 778,548.00 8 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GECI Tirane 75,600 2017-05-24 2017-05-25 28910040012017 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin 1004001 MZHETTS lik qera salle ur 1575 dt 24.02..2017 ft nr2238 dt 27.02.2017 ser 45392238 pv dt 24.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GECI Tirane 52,500 2017-05-16 2017-05-17 25610040012017 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin 1004001 MZHETTS lik qera salle ur 2843 dt 07.04.2017 ft nr 2496 dt 11.04.2017 ser 45392496 pv dt 11.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GECI Tirane 141,988 2016-12-30 2017-01-12 81210040012016 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin 1004001M.ZH.E.T.S shpenzim qeraje salle ur 8531 dt 26.10.2016 ft nr 4527 dt 26.10.2016 ser 42774527
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GECI Tirane 278,040 2016-12-09 2016-12-12 65910040012016 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin 602-M.ZH.E.T.S marrje me qera salle ,urdher nr kontarte sherbimi nr 6945/1 dt 12.08.2016 buxhet vjetor IADSA ft nr 7759 dt 12.10.2016 ser 40257759
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GECI Tirane 66,360 2016-07-22 2016-07-22 37510040012016 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin 602-M.ZH.E.T.S rezervim salle up nr 5239 dt 27.06.2016 fo dt 28.06.2016 ft nr 6220/37006220
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SOFRA E ARIUT Tirane 44,500 2016-06-09 2016-06-10 28110040012016 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin 602-M.ZH.E.T.S pagese darke pune,per delegacion huaj,prog pritje nr 3458dt 03.05.2016, ft nr 2 seri 13618352 dt 03.05..2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GECI Tirane 49,560 2016-04-26 2016-04-27 20310040012016 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin 602-M.ZH.E.T.S marrje me qera salle ,urdher nr 2448 dt 25.03.2016,fat nr 4850 dt 31.03.2016,seri 31614850,p.verb vleresimi ofertash dt 25.03.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MAK ALBANIA Tirane 70,000 2016-04-26 2016-04-27 20410040012016 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin 602-M.ZH.E.T.S marrje me qera salle ,urdher nr 1825 dt 03.03.2016,fat nr 177322 dt 04.03..2016,p.verb vleresimi ofertash dt 04.03..2016
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave