Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 4,200,646.00 60 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) COFFEE CLUB Tirane 14,000 2017-09-29 2017-10-02 62710040012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1004001 MZHETTS 602, shp blerje kafe pritje pervjellje ur nr 9767 dt 13.12.2016 up nr 7000 dt 22.08.2017 fo dt 22.08.2017 nj fit 24.08.2017 pv dt 24.08.2017 marr dor dhe ft nr 6085 ser 52377285 fh nr 5 dt 24.08.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN EAGLE Tirane 26,033 2017-09-29 2017-10-02 62910040012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1004001 MZHETTS ardhur memo kredi lik shpenz pritje ur rn 5848 dt 28.06.2017 ft nr 276844 dt 28.07.2017 ser 215103035
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) EBG Tirane 51,660 2017-09-13 2017-09-14 57210040012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1004001 MZHETTS 602, shpenzim pritje, program pritje, n 7126 dt 31.8.17, ft 34 dt 31.8.17, seri 39326034
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) COFFEE CLUB Tirane 7,000 2017-09-12 2017-09-13 59810040012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1004001 MZHETTS 602, shp pritje percjellje, UP n 6858 dt 9.8.17, pv nen 100 mije dt 9.8.17, pv marr dorez dt 9.8.17, ft n 5749 dt 9.8.17, seri 49518049 fh n 4 dt 4.8.17
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN EAGLE Tirane 26,033 2017-08-29 2017-08-30 53010040012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1004001 MZHETTS lik shpenz pritje ur rn 5848 dt 28.06.2017 ft nr 276844 dt 28.07.2017 ser 215103035
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) COFFEE CLUB Tirane 20,000 2017-08-23 2017-08-24 50810040012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1004001 MZHETTS lik bl kafe up nr 5827 dt 27.06.2017 pv nr 5 dt 27.06.2017 ft nr 4954 dt 26.07.2017 ser 50886154 fh nr 6 dt 27.06.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) T A I W A N Tirane 5,400 2017-07-18 2017-07-19 45010040012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1004001 MZHETTS lik pritje percjellje ur nr 5848 dt 28.06.2017 ligji nr 57 2014 ft nr 236 ser 50023205 dt 06.07.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) HELIOS GASTRONOMI Tirane 189,000 2017-06-22 2017-06-23 40010040012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1004001 MZHETTS lik per pritje percjellje ft nr 28 dt 20.04.2017 ser 28141327 program pritje 1726/1 dt 06.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) COFFEE CLUB Tirane 26,000 2017-06-19 2017-06-20 37610040012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1004001 MZHETTS lik pritje percjelleje up nr 4647 dt 12.05.2017 pv dt 12.05.2017 pv mrr dorz dt 12.05.2017 ft nr 3975 dt 12.05.2017 ser 4796075 fh nr 4 dt 12.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AVENIR DEMI Tirane 162,500 2017-05-26 2017-05-29 31110040012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1004001 MZHETTS shpenzim pritje percjellje ur nr 1899 dt 07.03.2017 ft nr 480 ser 40160480 dt 23.03.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBERT SULA Tirane 170,000 2017-05-26 2017-05-29 312110040012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1004001 MZHETTS lik shpenzim shpenzim pritje percjellje ur nr 1899 dt 07.03.2017 ft nr 72734015 dt 10.03.2017 axhenda 9-11 mars 2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) COFFEE CLUB Tirane 7,000 2017-05-24 2017-05-25 29110040012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1004001 MZHETTS lik bl kafe per pritje percjelleje vkm 914 dt 29.12.2014 up nr 4331 dt 28.04.2017 pv dt 28.04.2017 ft nr 3462 ser 47960462 fh nr 4 dt 28.04.2017 pv marrje ne dorz 28.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 13,500 2017-05-16 2017-05-17 26510040012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1004001 MZHETTS lik PER PRITJE PERC PROGRAM NR 2493/1 DT 03.03.2017 FT NR 25 SER 43083360 DT 04.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AIDA BERHAMI Tirane 15,000 2017-05-08 2017-05-09 24310040012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1004001-MZHETTS bl dhurat per pritje percielleje up nr 1969 dt 09.03.2017 pv me vlere te vog dt 09.03.2017 pv marrje ne dorzim dt 09.03.2017 ft nr 49 ser 9293749 fh nr 9 dt .09.03.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 9,000 2017-05-08 2017-05-09 24410040012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1004001-MZHETTS bl uje up nr 2811 dt 06.04.2017 pv nen vl 100 mije dt 06.04.2017 ft nr 132262 ser 46108462 fh nr 11 pv marrje ne dorz 06.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) COFFEE CLUB Tirane 20,000 2017-04-27 2017-04-28 20810040012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1004001 MZHETTS lik shpenzim bl kafe pritje perciellje vkm nr 914 dt 29.12.2014 up nr 2335 dt 23.03.2017 pv dt 23.03.2017 ft nr 2321 ser 4679792 fh nr 6 dt 03.03.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PASTARELLA Tirane 18,000 2017-03-09 2017-03-10 11710040012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1004001 MZHETTS lik pritje prog 9155 dt 16.11.2016 ft nr 51 ser 35496951
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) COFFEE CLUB Tirane 18,500 2017-03-07 2017-03-08 11310040012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1004001 MZHETTS lik pritje percjellje up nr 1442 dt 21.02.2017 pv dt 21.02.2017 ft nr 1495 ser 4522509 fh nr 2 dt 21.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) T A I W A N Tirane 26,000 2017-02-20 2017-02-21 7710040012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1004001 MZHETTS lik pritje percjellje program pritje nr 9155 dt 16.11.16, fature nr 121 dt 18.11.16, serial 37374929, 37374930
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 625,000 2017-02-10 2017-02-13 5710040012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1004001 MZHETTS lik per pritje percjellje ur nr 10119 dt 27.12.2016 ft nr 285 dt 29.12.2016 ser 05977483
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) COFFEE CLUB Tirane 18,500 2017-02-08 2017-02-09 4910040012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1004001 MZHETTS lik per pritje perciellje vkm nr 914 dt 29.12.2014 up nr 307 dt 16.01.2017 pv dt 16.01.2017 ft nr 636 ser 44317236 fh nr 1 dt 16.01.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) JOLANDA HYSENBELLIU Tirane 7,700 2016-12-23 2016-12-29 71010040012016 Shpenzime per pritje e percjellje 1004001-M.ZH.E.T.S shpenzim bl prodhim artizanal up nr 8228 dt 13.10.2016 pv dt 13.10.2016 ft nr 22 ser 9191132 fh nr 42 up nr 8264 dt 14.10.2016 ft nr 23 ser 9191133 fh nr 43 dt 14.10.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) COFFEE CLUB Tirane 24,500 2016-12-23 2016-12-28 70410040012016 Shpenzime per pritje e percjellje 1004001-M.ZH.E.T.S shpenzim bl kafe vkm nr 914 dt 29.12.2014 up nr 8703 dt 31.10.2016 pv dt 31.10.2016 ft nr 9322 ser 42113722 fh nr 45 up nr 9672 dt 12.12.2016 pv dt 12.12.2016 ft nr 10313 ser 43047913 fh nr 48 dt 12.12.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 9,900 2016-12-27 2016-12-28 73610040012016 Shpenzime per pritje e percjellje 1004001 M.ZH.E.T.S shpenzim pritje perciellje up nr 8131 dt 12.10.2016 pv dt 12.10.2016 fh nr 29337 ser 40752937 fh nr 41 pv marrje en dorzim 12.10.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) COFFEE CLUB Tirane 33,000 2016-10-28 2016-10-28 56110040012016 Shpenzime per pritje e percjellje 600-M.ZH.E.T.S shpenzim pritjr percjellje up nr 6003 dt 20.07.2016 pv dt 20.07.2016 ft n r5942 dhe 5192 ser 38535892 dhe 39292442 fh nr 41
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BAR RESTAURANT PIAZZA Tirane 54,000 2016-07-26 2016-07-27 35010040012016 Shpenzime per pritje e percjellje 602-M.ZH.E.T.S shpenzime pritje program 3458/3 date 15.06.2016 fat nr 371 date 17.06.2016 sr 36638576
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ADRION / TIRANE Tirane 5,500 2016-06-16 2016-06-17 29710040012016 Shpenzime per pritje e percjellje 602,-M.ZH.E.T.S blerje albumi per dhurate delegac Kosoves. u-p nr 3413 dt 28.04..16,p.v. dt 28.04..16, ft oft dt 02.05.16, ftnr 41 dt 03.05..2016,seri 30995442,f.h, nr 13 dt 04.05.16
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ADRION / TIRANE Tirane 5,500 2016-06-16 2016-06-17 29810040012016 Shpenzime per pritje e percjellje 602,-M.ZH.E.T.S blerje albumi per dhurate delegac Maqedonise. u-p nr 3456 dt 28.04..16,p.v. dt 28.04..16, ft oft dt 02.05.16, ftnr 39 dt 28.04..2016,seri 30995440,f.h, nr 11 dt 28.04.16
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) T A I W A N Tirane 8,000 2016-06-09 2016-06-10 27710040012016 Shpenzime per pritje e percjellje 602-M.ZH.E.T.S pagese Pritje-percjellje, delegacioni ,prog pritje nr 3458/2 dt 19.05.2016, ft nr36 seri 25998243 dt 20.05.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AIMA Tirane 19,200 2016-05-30 2016-05-31 25010040012016 Shpenzime per pritje e percjellje 602-M.ZH.E.T.S shp pritje-percjellje, program pritje delegacioni nr 3458 dt 03.05.2016, + liste emerore fomati zyrtar,fat nr 106 dt 03.05.2016 sr 34355988,
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) COFFEE CLUB Tirane 22,000 2016-04-08 2016-04-08 18210040012016 Shpenzime per pritje e percjellje 602-M.ZH.E.T.S pritje-percjellje,up nr 1826 dt 03.03.2016,pv dt 03.03.2016,fat nr 1859 dt 03.03.2016,seri 31698309,fh nr 7 dt 03.03.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 13,800 2015-12-21 2015-12-22 65710040012015 Shpenzime per pritje e percjellje 602-M.ZH.E.T.S pritje-percjellje,program nr 7811 dt 13.10.2015,fat nr 225 dt 15.10.2015,seri 05962383
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GECI Tirane 252,120 2015-12-16 2015-12-17 644100400012015 Shpenzime per pritje e percjellje 602-M.ZH.E.T pritje-percjellje,program nr 6108 dt 29.07.2015,fat nr 7699 dt 14.11.2015,seri 28597699
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 9,000 2015-12-15 2015-12-15 618100400012015 Shpenzime per pritje e percjellje 602-M.ZH.E.T.S pritje-percjellje,up nr 9053 dt 24.11.2015,pv dt 25.11.2015,fat nr 17483 dt 27.11.2015,seri 26872183,fh nr 48 dt 27.11.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) CAPITAL RESOURCES Tirane 6,400 2015-12-15 2015-12-15 617100400012015 Shpenzime per pritje e percjellje 602-M.ZH.E.T.S pritje-percjellje,up nr 9054 dt 24.11.2015,pv dt 25.11.2015,fat nr 9583 dt 25.11.2015,seri 01017231,fh nr 47 dt 25.11.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GECI Tirane 336,400 2015-12-07 2015-12-09 574100400012015 Shpenzime per pritje e percjellje 602-M.ZH.E.T.S pritje-percjellje,program nr 7811 dt 13.10.2015,fat nr 6223 dt 15.10.2015,seri 25176223
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BAR RESTAURANT PIAZZA Tirane 130,200 2015-12-07 2015-12-09 575100400012015 Shpenzime per pritje e percjellje 602-M.ZH.E.T.S pritje-percjellje,program nr 7811 dt 13.10.2015,fat nr 1221 dt 15.10.2015,seri 26185658
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBARENT Tirane 284,400 2015-11-03 2015-11-04 528100400012015 Shpenzime per pritje e percjellje 602-M.ZH.E.T.S shpenzime pritje-percjellje,up nr 7696 dt 08.10.2015,njoftim fit dt 09.10.2015,kontrate nr 7696/1 dt 10.10.2015,fat nr 3913 dt 21.10.2015,seri 27017263
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GECI Tirane 250,460 2015-10-06 2015-10-07 454100400012015 Shpenzime per pritje e percjellje 602-M.ZH.E.T.S pritje-percjellje,program nr 1809/2,1809/3 dt 14.04.2015,27.04.2015,fat nr 4664,4660 dt 29.04.2015,30.04.2015,seri 21604664,21604660
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) "P I R R O" Tirane 10,000 2015-09-17 2015-09-17 425100400012015 Shpenzime per pritje e percjellje 602-M.ZH.E.T.S blerje dhurate,pv emergjence dt 24.08.2015,fat nr 51 dt 23.08.2015,seri 22039751
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave