Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 45,398,236.00 5 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SARA - EL Tirane 10,000,000 2017-05-04 2017-05-05 23110040012017 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara 1004001 MZHETTS lik shpenzim gjyqi per komp SARA-el ur minist 4464 dt 03.05.2017 vendim nr 3338 dt 22.06.2016 vendim apeli 74 dt 21.01.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SARA - EL Tirane 16,519,331 2017-04-07 2017-04-11 16710040012017 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara 1004001 MZHETTS lik shpenzim gjyqi per komp SARA-el ur minist 2704 vendim nr 3338 dt 22.06.2016 vendim apeli 74 dt 21.01.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GENTIAN FRANGU Tirane 2,257,989 2016-12-29 2016-12-30 76810040012016 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara 1004001 M.ZH.E.T.S vendim gjyqi ur ministri nr 10117 dt 27.12.2016 per Let's Dace pagur per dem prishje kontarte nr 4049 dt 08.05.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MEDIASOFT ALBANIA Tirane 6,620,916 2016-10-26 2016-10-27 54510040012016 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara 600-M.ZH.E.T.S vendim gjyqi shoqeria media soft albania nr 50 dt 05.02.2014 ur ministri 8126 dt 12.10.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ARB SH.P.K Tirane 10,000,000 2016-10-24 2016-10-25 54410040012016 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara 602-M.ZH.E.T.S pagese Vendim gjyqi, VGJ shk 1 nr 5357 dt 30.4.14,VGJ apel 1379 dt 03.06.2015,urdher ministri nr 8335 dt 18.10.2016,lajmerim per ekzek 1/319 dt 11.9.16
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave