Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 27,944,650.00 6 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Mimoza Majkaj Tirane 60,000 2016-11-14 2016-11-15 58810040012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore te tjera 602-M.ZH.E.T.S pagese eksperteve privat ur nr 6303 dt 03.08.2016 vendim gjyk nr 16/36/341/21214-00343-21-2014 dt 20.04.2016 ft nr 2 ser 21775713
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Baki Masha Tirane 60,000 2016-11-14 2016-11-15 58910040012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore te tjera 602-M.ZH.E.T.S pagese eksperteve privat ur nr 6303 dt 03.08.2016 vendim gjyk nr 16/36/341/21314-00343-21-201420.04.2016 ft nr 31 ser 384581
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Nikolin Çoma Tirane 60,000 2016-11-03 2016-11-04 58210040012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore te tjera 602-M.ZH.E.T.S pagese eksperteve privat ur nr 6303 dt 03.08.2016 vendim gjyk nr 16/36341/21314-00343-21-2014 dt 20.04.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BASHA & I Tirane 61,000 2016-11-03 2016-11-04 58110040012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore te tjera 602-M.ZH.E.T.S pagese Vendim gjyqi, nr 10036/u dt 21.12.2015 ur nr 402/2 dt 28.09.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 2,703,650 2016-11-01 2016-11-02 57410040012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore te tjera 600- M.ZH.E.T.S vendim gjyqi nr 392 dt 08.04.2009 ceshtja Iliria (Marco Porreti vkm nr 419 dt 18.05.2015 kontr dt 23.07.2015 shkrese avok shteti 508/38 dt 01.03.2016 ft n r 08.02.2016 ur nr 6211/2 dt 11.10.2016 kursi 19763.5eur136.8 leke
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ERMIR GODAJ Tirane 25,000,000 2016-03-03 2016-03-04 9010040012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore te tjera 602-M.ZH.E.T.S vendim gjuqi shoq Albcorp,vendim nr 2147 dt 03.11.2015,urdher nr 8923/3 dt 16.02.2016
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave