Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 64,255,443.00 45 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ZEF MACAJ(L41306046R) Tirane 46,000 2017-08-17 2017-08-18 50310040012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1004001 MZHETTS lik vendim gjyqi ur ur ministr 6929 dt 15.08.2017 vendim gjykate larte 0020163193 dt 21.12.2016 vendim apeli 1640(227) dt 02.07.2015 per Ilir Kodra
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ZEF MACAJ(L41306046R) Tirane 44,000 2017-07-10 2017-07-12 43010040012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1004001 MZHETTS lik vendim gjyqi ur nr 4848 dt 05.07.2017 vendim gjykate larte 0020163193 dt 21.12.2016 vendim apeli 1640(227) dt 02.07.2015 per Ilir Kodra
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Euglent Osmanaj Tirane 284,400 2017-07-10 2017-07-12 42910040012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1004001 MZHETTS lik vendim gjyqi ur nr 4848 dt 05.07.2017 vendim gjykate shkalle e pare korce 611 dt 03.11.2014 apeli 4162 dt 25.11.2016 per Erijon Dulellari
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ERMIR GODAJ Tirane 60,627 2017-07-10 2017-07-12 43210040012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1004001 MZHETTS lik vendim gjyqi ur nr 4848 dt 05.07.2017 vendim gjykate shkalla e pare 4049 dt 17.07.2014 vendim apeli 3778 dt 10.11.2016 per Lulezim Dece
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SPEED SOLUTION Tirane 110,402 2017-07-10 2017-07-12 42810040012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1004001 MZHETTS lik vendim gjyqi ur nr 4848 dt 05.07.2017 vendim gjykate shkalla e pare 1114 03.04.2014 apeli 489 dt 10.03.2016 per Vjosava Demo
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 44,000 2017-07-10 2017-07-12 43110040012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1004001 MZHETTS lik vendim gjyqi Adrian BAtusha nr 2411 dt 15.05.2017 vendim apeli 343 dt 20.10.2016 ur nr 4848 dt 05.07.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PRESTIGE BAILIFF SERVICES Tirane 156,830 2016-12-30 2017-01-06 78410040012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602-M.ZH.E.T.S vendim gjyqi nr 6220131069(452) dt 18.03.2013 ur nr 9513 dt 05.12.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SPEED SOLUTION Tirane 533,760 2016-12-29 2016-12-30 76510040012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1004001 M.ZH.E.T.S vendim gjyqi ur ministri nr 10117 dt 27.12.2016 per Vojsava Demo nr 1414 dt 03.04.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ERMIR GODAJ Tirane 70,579 2016-12-29 2016-12-30 75710040012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1004001 M.ZH.E.T.S vendim gjyqi ur ministri nr 10117 dt 27.12.2016 per Fatmir Isufaj nr 227 dt 18.02.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PRESTIGE BAILIFF SERVICES Tirane 124,032 2016-12-29 2016-12-30 75610040012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1004001 M.ZH.E.T.S vendim gjyqi ur ministri nr 10117 dt 27.12.2016 per Neziha cenga nr 100 dt 02.11.2009
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ERMIR GODAJ Tirane 143,520 2016-12-29 2016-12-30 75810040012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1004001 M.ZH.E.T.S vendim gjyqi ur ministri nr 10117 dt 27.12.2016 per xhilda qoseja nr 1786 dt 21.04.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ERMIR GODAJ Tirane 869,891 2016-12-29 2016-12-30 76210040012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1004001 M.ZH.E.T.S vendim gjyqi ur ministri nr 10117 dt 27.12.2016 per Lulezim Dece nr 4049 dt 17.07.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DEBIT COLLECTION Tirane 288,052 2016-12-29 2016-12-30 76010040012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1004001 M.ZH.E.T.S vendim gjyqi ur ministri nr 10117 dt 27.12.2016 per x Ramis Lleshi nr 1181 dt 25.03.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Besart Shehu Tirane 745,410 2016-12-29 2016-12-30 78810040012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1004001 M.ZH.E.T.S vendim gjyqi ur ministri nr 10184 dt 29 .12.2016 per shoqerine Zyka vendim nr 2605 dt 31.01.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PRESTIGE BAILIFF SERVICES Tirane 485,744 2016-12-29 2016-12-30 76310040012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1004001 M.ZH.E.T.S vendim gjyqi ur ministri nr 10117 dt 27.12.2016 per Mirela sheri nr 995 dt 13.03.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) NERITAN ÇUKO Tirane 219,732 2016-12-29 2016-12-29 75910040012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1004001 M.ZH.E.T.S vendim gjyqi ur ministri nr 10117 dt 27.12.2016 per Dardan Domi periudha nentor dhjetor listapgese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PRESTIGE BAILIFF SERVICES Tirane 635,384 2016-12-07 2016-12-13 65010040012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1004001 602-M.ZH.E.T.S shpenzim vendim gjyqi nr 452 dt 18.03.2013 per Tatiana Cobo ur nr 9513 dt 05.12.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PRESTIGE BAILIFF SERVICES Tirane 1,178,304 2016-12-07 2016-12-13 64810040012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1004001 602-M.ZH.E.T.S shpenzim vendim gjyqi nr 995 dt 13.03.2016 Mirela Sheri ur nr 9513 dt 05.12.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) TDR GROUP Tirane 3,573,011 2016-12-13 2016-12-13 66610040012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1004001 M.ZH.E.T.S shpenzim per vendim gjyqi nr 5366 akt dt 27.04.2012 per Artan Mertiri ur nr 9513 dt 05.12.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PRESTIGE BAILIFF SERVICES Tirane 806,208 2016-12-07 2016-12-13 65310040012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1004001 602-M.ZH.E.T.S shpenzim vendim gjyqi nr 218 dt 31.03.2006 Neziha cenga ur nr 9513 dt 05.12.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DEBIT COLLECTION Tirane 856,800 2016-12-09 2016-12-12 66010040012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602-M.ZH.E.T.S vendim gjyq nr 1181 dt 25.03.2014 Ramis Lleshi ur nr 9513
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) NERITAN ÇUKO Tirane 1,098,660 2016-12-07 2016-12-09 64610040012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1004001 602-M.ZH.E.T.S vendim gjyqi nr 3523 dt 24.06.2014 per dardan domi ur nr 9513 dt 05.12.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ERMIR GODAJ Tirane 1,694,146 2016-12-07 2016-12-09 64510040012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1004001 602-M.ZH.E.T.S shpenzim vendim gjyqi nr 1786 dt 21.04.2014 per per Xhilda Qosja ur nr 9513 dt 05.12.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ERMIR GODAJ Tirane 1,500,000 2016-12-07 2016-12-09 64710040012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1004001 602-M.ZH.E.T.S shpenzim tarife permbarimore per shoqerine Albecorp shpk ft nr 189 ser 33315621 dt 08.04.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ERMIR GODAJ Tirane 778,076 2016-12-07 2016-12-09 65210040012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1004001 602-M.ZH.E.T.S shpenzim vendim gjyqi nr 22718.02.2014 per Fatmir Isufaj ur nr 9513 dt 05.12.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Besart Shehu Tirane 10,000,000 2016-10-14 2016-10-14 52310040012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 231-M.ZH.E.T.S likujd pjesor shoqeria zyka group furnizim komunikacioni ur nr 5060/1 dt 12.10.2016 vendim gjyqin nr 2605 dt31.01.2015 apeli nr 1354 dt 07.06.2016 vendim 379 gjukata larte dt 06.07.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MEDIASOFT ALBANIA Tirane 5,000,000 2016-07-22 2016-07-26 37910040012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602-M.ZH.E.T.S vendim gjyqi nr 231 dt 26.01.2015-2491 dt 24.011.2015 ur nr 5651 dt 11.07.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Valbona Qehajaj Tirane 135,060 2016-05-25 2016-05-26 24610040012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602-M.ZH.E.T.S vendim gjyqi per largim nga puna Petrit MURTHI ,vendim GJ.Apelit nr 951 dt 15.05..2008, V.GJ.LARTE nr 670 dt 19.05.2011,Urdher Ministri nr 3901 dt 12.05..2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PRESTIGE BAILIFF SERVICES Tirane 622,950 2016-05-25 2016-05-26 24810040012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602-M.ZH.E.T.S vendim gjyqi per largim nga puna Marjeta Profkola ,vendim GJ.Apelit nr 1495 dt 24.06.2015,Urdher Ministri nr 3901 dt 12.05..2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ANASTAS KOTE Tirane 125,800 2016-05-25 2016-05-25 24710040012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602-M.ZH.E.T.S vendim gjyqi per largim nga puna Hysen BARDHI ,vendim GJ.Tirane nr 6870 dt 18.06..2013,Urdher Ministri nr 3901 dt 12.05..2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 1,168,740 2016-02-16 2016-02-17 7210040012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602-M.ZH.E.T.S vendim gjuqi Eridiana Ylli,vendim nr 50 dt 05.02.2014,1212 dt 28.05.2015,udhe nr 5 dt 27.02.2014,urdher nr 9024/2 dt 11.02.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) NERITAN ÇUKO Tirane 2,856,516 2015-12-30 2015-12-31 696100400012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602-M.ZH.E.T vendim gjyqi Dardan Domi,vendim nr 3523,2613 dt 03.12.2015,U.M nr 9696/1 dt 28.12.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GENTIAN FRANGU Tirane 7,500,000 2015-12-30 2015-12-31 703100400012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602-M.ZH.E.T vendim gjyqi Let'dance vendim nr 4029 dt 27.03.2014,U.M nr 10080 dt 30.12.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MEDIASOFT ALBANIA Tirane 15,000,000 2015-12-31 2015-12-31 704100400012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602-M.ZH.E.T vendim gjyqi shoq Mediasoft Albania,vendim nr 213 dt 26.01.2015,U.M Nr 10081 dt 30.12.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DEBIT COLLECTION Tirane 2,114,002 2015-12-24 2015-12-28 67810040012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602-M.ZH.E.T vendim gjyqi Ramis LLeshi,vendim nr 348 dt 18.06.2015,1181 dt 25.03.2014,urdher nr 5300/1 dt 18.12.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 24,000 2015-12-15 2015-12-16 624100400012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602-M.ZH.E.T.S tarife permbatimore per Liljana Leli,urdher nr 8637/1 dt 14.12.2015,vendim nr 6485 dt 23.11.2011,fat nr 1 dt 12.10.2015,seri 23750851
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ERMIR GODAJ Tirane 50,144 2015-12-11 2015-12-14 591100400012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602-M.ZH.E.T.S tarife permbarimore,U.M nr 9431 dt 07.12.2015,fat nr 548 dt 12.10.2015,seri 24999317
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PRESTIGE BAILIFF SERVICES Tirane 572,638 2015-10-09 2015-10-12 476100400012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602-M.ZH.E.T.S vendim gjyqi Neziha Cenga,urdher min nr 6454/1 dt 06.10.2015,vendim nr 100 dt 02.11.2009,mbajtur tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) E.P.S.A Tirane 963,093 2015-10-09 2015-10-12 475100400012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602-M.ZH.E.T.S vendim gjyqi Ilir Shijaku,urdher min nr 6454/1 dt 06.10.2015,vendim nr 2 dt 13.01.2015,mbajtur tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 235,720 2015-10-09 2015-10-12 477100400012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602-M.ZH.E.T.S vendim gjyqi Liljana Leli,urdher min nr 6454/1 dt 06.10.2015,vendim nr 6485 dt 23.11.11,tatim ne burim
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave