Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,798,200.00 6 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Expo City Tirane 543,200 2017-05-08 2017-05-09 24510040012017 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 1004001-MZHETTS qera salle ur nr 2842 dt 07.04.2017 pv dt 07.04.2017 ft nr 534 ser 43331438 dt 10.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ILIR ÇEPANI Tirane 42,000 2017-04-06 2017-04-07 16610040012017 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 1004001 MZHETTS lik shpenzim qeraje ur nr 220 dt 12.01.2017 ft nr 15 ser 44601036 dt 13.01.2017 pv dt 12.01.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RUDINA Tirane 90,000 2017-02-08 2017-02-09 4610040012017 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 1004001 MZHETTS lik qera sallash ur nr 427 dt 20.01.2017 ft nr 4 ser 40732572 dt 19.01.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RUDINA Tirane 73,000 2016-11-15 2016-11-15 59610040012016 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 602-M.ZH.E.T.S likuj qera sallekoferen up nr 8740 dt 01.11.2016 ft nr 70 ser 13144798
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) STAFA & CO Tirane 50,000 2016-07-29 2016-07-29 38410040012016 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 602-M.ZH.E.T.S qera salle konferencash ur nr 5401 dt 01.07.2016 ft nr 327/33009989
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Sabaudin Beleraj Tirane 1,000,000 2015-05-19 2015-05-19 19010040012015 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 602-M.ZH.E.T.S ambiente me qera,urdher nr 1629/1 dt 23.04.2015,fat nr 3 dt 08.05.2015,seri 21876603
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave