Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 12,805,556.00 13 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) "M. LEZHA" Tirane 1,993,200 2017-08-17 2017-08-18 49010040012017 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1004001 MZHETTS lik blerje orendi pajisje zyre up nr 11 dt 27.03.2017 autoriz 26.05.2017 nj fit 12.05.2017 kontrat nr 5214/2 dt 05.06.2017 ur marrje dorz dt 17.07.2017 ft nr 13 ser 37722744 dt 19.07.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FASTECH Tirane 642,000 2017-06-28 2017-06-29 40410040012017 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1004001 MZHETTS lik shpenzim PAJISJE ZYRE UP NR 10148/1 DT 28.012.2016 FO DT 29.12.2016 NJ FIT 10148/3 DT 30.12.2016 FT NR 1474 SER 42112055 FH NR 53 PV MARRJE NE DORZ DT 30.12.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 104,244 2016-10-14 2016-10-17 52710040012016 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 602-M.ZH.E.T.S blerje ups up nr 16 dt 29.04.2016 kont nr 6929 dt 02.09.2016 ft nr 80757135 fh nr 9 shkresa mf 10943/1
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Redon Skikuli Tirane 699,000 2016-10-07 2016-10-10 50910040012016 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 602-M.ZH.E.T.S shpenz per projekt parapagim 30% vleres ur nr 3172 dt 20.04.2016 ur nr 5091 dt 21.06.2016 ur nr 7162 dt 30.08.2016 ur nr 7186 dt 01.09.2016 VKM 280 Dt 13.04.2016 VKM 281 DT 13.04.2016 kont nr 7162/2 dt 01.09.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) S & T ALBANIA Tirane 233,496 2016-10-05 2016-10-06 50310040012016 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 602-M.ZH.E.T.S shpenzim bl switch dhe router up nr 16 dt 29.04.2016 nj fit 16/20 dt 29.07.2016 lidhje kont nr 16/25 kont nr 6920/2 dt 01.09.2016 ft 376 ser 190594038 fh 8
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHOQATA BISNES ALBANIA Tirane 2,280,690 2016-09-27 2016-09-28 46510040012015 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 231--M.ZH.E.T.S Parapagim 30% e vleres se projektit "Mbeshtetje financiare ne fushen e Turizmit", VKM nr 280,281,dt13.4.2016,Kont.7162/ 5 DT 1.9.2016,U.M.nr 3172,dt 20.4.16,nr 6041,/ 22.07.16,nr 7162 dt 30.08.16,nr 7186,01.09.16
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ART KONTAKT Tirane 615,000 2016-09-19 2016-09-20 45810040012015 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 231--M.ZH.E.T.S Parapagim 30% e vleres se projektit "Mbeshtetje financiare ne fushen e Turizmit", VKM nr 280,281,dt13.4.2016,Kont.7162/1 DT 1.9.16,U.M.nr 3172,dt 20.4.16,nr 6041,/ 22.07.16,nr 7162 dt 30.08.16,nr 7186,01.09.16
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Elona Pinguli Tirane 746,733 2016-09-19 2016-09-20 46010040012015 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 231--M.ZH.E.T.S Parapagim 30% e vleres se projektit "Mbeshtetje financiare ne fushen e Turizmit", VKM nr 280,281,dt13.4.2016,Kont.7162/4 DT 1.9.16,U.M.nr 3172,dt 20.4.16,nr 6041,/ 22.07.16,nr 7162 dt 30.08.16,nr 7186,01.09.16
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AGIMI B Tirane 18,600 2016-06-21 2016-06-21 29610040012016 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 231-M.ZH.E.T.S blerje makine grirese letre. u-p nr 3496dt 29.04...2016,p.v. dt 28.04..16,ft.oft dt 02.05.16,nj.fit dt 02.05.16,fat nr 800, dt 04.05.2016,sr 34078173f.h. nr 12 dt 04.05.16
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SOKOL RROKAJ Tirane 23,760 2016-06-09 2016-06-10 28210040012016 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 231-M.ZH.E.T.S blerje fshese korenti,u-p nr 4068 dt 18.05.2016,p.verb dt 19.05.16, ft nr 13 seri 32181517 dt 23.05..2016,f,h. nr 15 dt 23.05.16,p.v.m.d. dt 23.05.16
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) STAR CARPET Tirane 98,832 2016-05-25 2016-05-26 24510040012016 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 231-M.ZH.E.T.S blerje TAPETI ZYRE u-p nr 3455 dt 28.04.2016, P.V,vleresimi oft dt 28.04.2016,fat nr 2 sr 24418352 dt 29.04..16,f.h. nr 2 dt 29.04.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FACILIZATION Tirane 4,750,001 2015-06-19 2015-06-22 268100400012015 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 231-M.ZH.E.T.S blerje sistemit R.I.M.P urdhe nr 134/1 dt 24.02.2015,njoftim fit nr 134/7 dt 03.04.2015,kontrate nr 134/8 dt 20.04.2015,fat nr 52 d t17.06.2015,seri 12255549,fh nr 4 dt 17.06.2015,raport permbledhe dt 03.04.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DIMENSIONE TE REJA / LUSHNJE Tirane 600,000 2015-03-03 2015-03-04 72100400012015 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 231- M.ZH.E.T.S pajisje,up nr 13119 dt 16.02.2015,njoftim fit dt 19.02.2015,fat nr 92,92/1 dt 23.02.2015,seri 17247542,43,fh nr 2,3 dt 23.02.2015
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave