Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 26,914,159.00 30 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FASTECH Tirane 108,400 2017-06-08 2017-06-09 34610040012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1004001 MZHETTS lik pjesor i sistemit te raportimit statistika e turizmit up nr 9960 dt 20.12.2016 fo dt 21.12.2016 nj fit 9825/1 dt 21.12.2016 ft nr 590 ser 27974997 pagese pjesore e mbetur pv marrje ne dorzim 28.12.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DREJTORIA E PERGJ E DOGANAVE Tirane 24,409 2017-05-19 2017-05-22 28410040012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1004001 MZHETTS lik rimb tvsh ur nr 4740 dt 12.05.2017 bashkelidh deklarata doganore
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) G I Z Tirane 409,001 2017-05-16 2017-05-17 25910040012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1004001 MZHETTS lik rimbulsim tvsh ur nr 4265/1 DT 05.05.2017 PERMBLEDHSE FT DHJETOR 2016 DER MARS 2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) G I Z Tirane 247,790 2017-05-16 2017-05-17 26010040012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1004001 MZHETTS lik rimbulsim tvsh ur nr 4266/1 DT 05.05.2017 PERMBLEDHSE FT JANAR MARS 2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) G I Z Tirane 274,836 2017-04-21 2017-04-24 17210040012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1004001 MZHETTS likrimbulsim tvsh ur nr 1543/1 dt 09.03.2017 perbledhse ft nr 77 per muajin shtator deri nentor 2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INSTITUTI I LIBRIT DHE PROMOCIONIT ILP Tirane 2,163,000 2016-12-30 2017-01-18 80610040012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT M.ZH.E.T.S shpenzim per mbeshtetje financiare ne fushen e turizmit VKM 280,281 dt 13.0 4.201 ko.nr 9401/4 d 25.11.2016 ur nr 9090 dt 15.11.2016 ur nr 3172 20.04.2016 ur nr 9341 dt 23.11.2016 ur nr 9401/1 dt 25.11.2016 shkrese nr 9401 d
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FASTECH Tirane 800,000 2016-12-30 2017-01-16 79910040012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 602-M.ZH.E.T.S sistemim raport statist turizme up nr 9960 dt 20.12.2016 fo dt 21.12.2016 kont nr 9825/2 dt 21.12.2016 pv 29.12.2016 ft nr 590 ser 27974997
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Elona Pinguli Tirane 1,742,378 2016-12-30 2017-01-10 80110040012015 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT M.ZH.E.T.S Parapagim 30% e vleres se projektit "Mbeshtetje financiare ne fushen e Turizmit", VKM nr 280,281,dt13.4.2016,Kont.7162/4 DT 1.9.16,U.M.nr 3172,dt 20.4.16,nr 6041,/ 22.07.16,nr 7162 dt 30.08.16,nr 7186,01.09.16
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PAPADHIMITRI FILM PRODUCTION Tirane 1,456,000 2016-12-30 2017-01-10 80710040012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 602-M.ZH.E.T.S shpenzim per mbeshtetje financiare ne fushen e turizmit VKM 280,281 dt 13.0 4.201 ko.nr 9401/6 d 25.11.2016 ur nr 9090 dt 15.11.2016 ur nr 3172 20.04.2016 ur nr 9341 dt 23.11.2016 ur nr 9401/1 dt 25.11.2016 shkrese nr 9401 d
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ART KONTAKT Tirane 1,435,000 2016-12-30 2017-01-10 80210040012015 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231--M.ZH.E.T.S Parapagim 70% e vleres se projektit "Mbeshtetje financiare ne fushen e Turizmit", VKM nr 280,281,dt13.4.2016,Kont.7162/1 DT 1.9.16,U.M.nr 3172,dt 20.4.16,nr 6041,/ 22.07.16,nr 7162 dt 30.08.16,nr 7186,01.09.16
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ONI(J66902008N) Tirane 711,900 2016-12-30 2017-01-10 80810040012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT M.ZH.E.T.S shpenzim per mbeshtetje financiare ne fushen e turizmit VKM 280,281 dt 13.0 4.201 ko.nr 9401/8 d 25.11.2016 ur nr 9090 dt 15.11.2016 ur nr 3172 20.04.2016 ur nr 9341 dt 23.11.2016 ur nr 9401/1 dt 25.11.2016 shkrese nr 9401 d
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) IMPULS STUDIO Tirane 2,504,670 2016-12-30 2017-01-10 80510040012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 602-M.ZH.E.T.S shpenzim per mbeshtetje financiare ne fushen e turizmit VKM 280,281 dt 13.0 4.201 ko.nr 9401/2 d 25.11.2016 ur nr 9090 dt 15.11.2016 ur nr 3172 20.04.2016 ur nr 9341 dt 23.11.2016 ur nr 9401/1 dt 25.11.2016 shkrese nr 9401 d
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) VALBONA XHELILI Tirane 602,000 2016-12-30 2017-01-10 81010040012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT M.ZH.E.T.S shpenzim per mbeshtetje financiare ne fushen e turizmit VKM 280,281 dt 13.0 4.201 ko.nr 9401/9 d 25.11.2016 ur nr 9090 dt 15.11.2016 ur nr 3172 20.04.2016 ur nr 9341 dt 23.11.2016 ur nr 9401/1 dt 25.11.2016 shkrese nr 9401 d
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHOQATA BISNES ALBANIA Tirane 3,171,860 2016-12-30 2017-01-10 80310040012015 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231--M.ZH.E.T.S Parapagim 70% e vleres se projektit "Mbeshtetje financiare ne fushen e Turizmit", VKM nr 280,281,dt13.4.2016,Kont.7162/ 5 DT 1.9.2016,U.M.nr 3172,dt 20.4.16,nr 6041,/ 22.07.16,nr 7162 dt 30.08.16,nr 7186,01.09.16
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INSTITUTI I LIBRIT DHE PROMOCIONIT ILP Tirane 2,163,000 2016-12-30 2017-01-10 80610040012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT -M.ZH.E.T.S shpenzim per mbeshtetje financiare ne fushen e turizmit VKM 280,281 dt 13.0 4.201 ko.nr 9401/4 d 25.11.2016 ur nr 9090 dt 15.11.2016 ur nr 3172 20.04.2016 ur nr 9341 dt 23.11.2016 ur nr 9401/1 dt 25.11.2016 shkrese nr 9401 d
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Redon Skikuli Tirane 1,631,000 2016-12-30 2017-01-10 80410040012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231-M.ZH.E.T.S shpenz per projekt parapagim 70% vleres ur nr 3172 dt 20.04.2016 ur nr 5091 dt 21.06.2016 ur nr 7162 dt 30.08.2016 ur nr 7186 dt 01.09.2016 VKM 280 Dt 13.04.2016 VKM 281 DT 13.04.2016 kont nr 7162/2 dt 01.09.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DESTINATION ALBANIA (L21812020V) Tirane 588,011 2016-12-30 2017-01-10 80910040012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT M.ZH.E.T.S shpenzim per mbeshtetje financiare 70 ne fushen e turizmit VKM 280,281 dt 13.0 4.201 ko.nr 9401/8 d 25.11.2016 ur nr 9090 dt 15.11.2016 ur nr 3172 20.04.2016 ur nr 9341 dt 23.11.2016 ur nr 9401/1 dt 25.11.2016 shkrese nr 9401 d
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PMU-PROG. PER ZHVILLIM E SME-VE NE SHQIP Tirane 623,218 2016-12-30 2017-01-06 78710040012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT ur nr 10115/1 dt 29.12.2016 permbledhse faturash tatimore 37 cope 2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) G I Z Tirane 256,230 2016-12-29 2016-12-30 78610040012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1004001 M.ZH.E.T.S shpenzim rimbulsim tvsh ur nr 10070/2 dt 29.12.2016 permbledhje faturash 9 cope nentor dhjetor
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) G I Z Tirane 226,379 2016-12-27 2016-12-28 72610040012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1004001 M.ZH.E.T.S shpenzim rimbulsim Tvsh ur nr 9785/1 dt 22.12.2016 permbledhse faturash shtator -tetor 2016 4 cope dhe permbledhse ft n tetor nentro 2016 7 cope
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PAPADHIMITRI FILM PRODUCTION Tirane 624,000 2016-12-07 2016-12-09 65810040012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 602-M.ZH.E.T.S shpenzim per mbeshtetje financiare ne fushen e turizmit VKM 280,281 dt 13.0 4.201 ko.nr 9401/6 d 25.11.2016 ur nr 9090 dt 15.11.2016 ur nr 3172 20.04.2016 ur nr 9341 dt 23.11.2016 ur nr 9401/1 dt 25.11.2016 shkrese nr 9401 d
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) IMPULS STUDIO Tirane 1,073,430 2016-12-07 2016-12-09 63710040012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 602-M.ZH.E.T.S shpenzim per mbeshtetje financiare ne fushen e turizmit VKM 280,281 dt 13.0 4.201 ko.nr 9401/2 d 25.11.2016 ur nr 9090 dt 15.11.2016 ur nr 3172 20.04.2016 ur nr 9341 dt 23.11.2016 ur nr 9401/1 dt 25.11.2016 shkrese nr 9401 d
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) VALBONA XHELILI Tirane 258,000 2016-12-07 2016-12-09 64310040012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 602-M.ZH.E.T.S shpenzim per mbeshtetje financiare ne fushen e turizmit VKM 280,281 dt 13.0 4.201 ko.nr 9401/9 d 25.11.2016 ur nr 9090 dt 15.11.2016 ur nr 3172 20.04.2016 ur nr 9341 dt 23.11.2016 ur nr 9401/1 dt 25.11.2016 shkrese nr 9401 d
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ONI(J66902008N) Tirane 305,100 2016-12-07 2016-12-09 64110040012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 602-M.ZH.E.T.S shpenzim per mbeshtetje financiare ne fushen e turizmit VKM 280,281 dt 13.0 4.201 ko.nr 9401/8 d 25.11.2016 ur nr 9090 dt 15.11.2016 ur nr 3172 20.04.2016 ur nr 9341 dt 23.11.2016 ur nr 9401/1 dt 25.11.2016 shkrese nr 9401 d
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DESTINATION ALBANIA (L21812020V) Tirane 252,004 2016-12-07 2016-12-09 64210040012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 602-M.ZH.E.T.S shpenzim per mbeshtetje financiare ne fushen e turizmit VKM 280,281 dt 13.0 4.201 ko.nr 9401/8 d 25.11.2016 ur nr 9090 dt 15.11.2016 ur nr 3172 20.04.2016 ur nr 9341 dt 23.11.2016 ur nr 9401/1 dt 25.11.2016 shkrese nr 9401 d
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INSTITUTI I LIBRIT DHE PROMOCIONIT ILP Tirane 927,000 2016-12-07 2016-12-09 63910040012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 602-M.ZH.E.T.S shpenzim per mbeshtetje financiare ne fushen e turizmit VKM 280,281 dt 13.0 4.201 ko.nr 9401/4 d 25.11.2016 ur nr 9090 dt 15.11.2016 ur nr 3172 20.04.2016 ur nr 9341 dt 23.11.2016 ur nr 9401/1 dt 25.11.2016 shkrese nr 9401 d
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) G I Z Tirane 353,238 2016-12-07 2016-12-09 65410040012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231--M.ZH.E.T.S Rimbursim TVSH,URDHER TITULLARI NR 9426/1 DT 06.12.2016,PERMBLEDHESE FAT TATIMORE qershor -tetor 2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) G I Z Tirane 748,816 2015-12-24 2015-12-28 677100400012015 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231-M.ZH.E.T rimbursim T.V.SH urdher nr 9656/1 dt 21.12.2015,lista bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) G I Z Tirane 1,025,265 2015-12-11 2015-12-14 586100400012015 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231-M.ZH.E.T.S rimbursim T.V.SH,urdher nr 9432 dt 07.12.2015,liste bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) G I Z Tirane 208,224 2015-07-13 2015-07-15 31010040012015 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT M.ZH.E.T.S shpenz.rimbursim tvsh urdher 5121/1 dt 3.7.15
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave