Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) (Mbi 2,027 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,291,022,314.00 2,027 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ERMAL ISLAMAJ Tirane 24,400 2018-12-26 2018-12-28 47510030012018 Te tjera transferta tek individet 602 KM shpenzime noteriale Grupi Task-Forca nga Avokatura shk. nr.1883 dat.8.11.2018,Fat. nr.20 dat.20.6.2018 seri 30570619
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VANGJELI MARKO Tirane 12,200 2018-12-26 2018-12-28 47310030012018 Te tjera transferta tek individet 602 KM shpenzime noteriale Grupi Task-Forca nga Avokatura shk. nr.455 dat.15.3.2018,Fat. nr.31 dat.20.2.2018 seri 54543168
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BELONA SERAJ Tirane 36,600 2018-12-26 2018-12-28 47610030012018 Te tjera transferta tek individet 606 KM shpenzime noteriale Grupi Task-Forca nga Avokatura shk. nr.1883 dat.8.11.2018,Fat. nr.61 dat.20.6.2018 seri 37629710
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Margalina Dauti Tirane 12,200 2018-12-26 2018-12-28 47410030012018 Te tjera transferta tek individet 602 KM shpenzime noteriale Grupi Task-Forca nga Avokatura shk. nr.455 dat.15.3.2018,Fat. nr.233 dat.6.3.2018 seri 58617985
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) C.C.S. Tirane 175,800 2018-12-26 2018-12-28 47810030012018 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe shpenzimet instaluese te telekomunikacionit 231 KM blerje pajisje ,Kontrat nr.4477/1 dat.1.11.2018,Autorizim per lidhje kontrate nr.4916 dat.24.9.2018 Fat.nr.68102925 dat.13.11.2018 seri 68102925,FH.nr.6 dat.13.11.2018,P-V marrje ne dorezim dat.13.11.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 487,830 2018-12-24 2018-12-28 46910030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Km pritje-percjellje Fat. permbledhese nr.1217 dat.20.12.2018 Prog.dat.1-30 2018 Urdh.Pagese dat. 1 nentor 2018 Prog.dat 7.11.2018 Urdh.Pagese dat.7.11.2018,Prog.dat. 25.10.20188,Urdh.Pagse dat.25.10.2018,Prog.25.10.2018,Urdh.Pagese da
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) "P I R R O" Tirane 727,500 2018-12-24 2018-12-28 47010030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM pritje-percjellje kontrata ne vazhdim nr. 31 dat.3.1.2018 Urdh.Prok nr.6514/1 dat.29.12.2017,P-V dat.3.1.2018,Fat. Permb. nr.1218 dat.21.12.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALEKSANDER ASIMI Tirane 1,056,000 2018-12-24 2018-12-28 47110030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM pritje - percjellje kontrata ne vazhdim nr.30 dat.3.1.2018 Urdh.Prok. nr.6536/1 dat.29.12.2017 P-V nr.29 dat.3.1.2018 Fat. permb. nr.1219 dat.24.12.2018 Prog dat.1-30 nentor 2018,dat.1-31 tetor 2018,Prog dat 1-24.12.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 706,532 2018-12-19 2018-12-24 46310030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 pritje-percjellje Prog.dat.25.6.2018,Urdh.Pagese dat 25.6.2018,Dat.13.9.2018 Urdh.Pagese dat. 13.9.2018,dat.21.9.2018 Urdh.Pagese dat. 21.9.2018.Fat. Permb.nr. 1215 dat. 18.12.2018,Prog.dat.24.9.2018,Urdh.Pagese dat.24.19.2018,Prog.1-30
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ADRION Tirane 397,696 2018-12-19 2018-12-24 46710030012018 Posta dhe sherbimi korrier 602 KM ab.shtypi i huaj Kontrate ne vazhdim nr.32 dat.3.1.2018,Urdh.Prok. nr.6400/1 dat.15.120.2017,Fature permb nr. 1214 dat.17.12.2017
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) QENDRA "LEVIZ ALBANIA" Tirane 962,562 2018-12-19 2018-12-24 46410030012018 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete te tjera 231 KM rimb.TVSH Fat. Permbledhese dat 17.12.2018,Priudha 1.8.2018 deri 17.12.2018 Urdh.Pagesa dat.17.12.2018 Vendimi nr.112 dat.17.2.2016
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 145,325 2018-12-19 2018-12-24 46510030012018 Posta dhe sherbimi korrier 602 KM ab.shtypi i brendshem nentor dhjetor 2018 Fature permbledhese nr.1213 dat.17.12.2018 Kont.sherbimi nr.25 prot., dat.3.1.2018,P-V i marjes ne darezim dat.3.12.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 1,345 2018-12-19 2018-12-24 46610030012018 Sherbime telefonike 602 KM SMS Citicem Feedback 2018, Kontrate sherbimi 6.3.2015,Fat.përmbledhese nr.1213 dat.18.12.2018, shtatot, tetor ,nentor 2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 2,325,933 2018-12-17 2018-12-20 45510030012018 Udhetim jashte shtetit 602 Prog nr.5309 dat.13.11.2018 Autorizim nr.5309/1 dat.13.11.2018,Prog nr.5557 dat.27.11.2018,Autorizim nr.5557/1 dat. 27.11.2018,Fat. Permb. nr.1212 dat. 17.12.2018,
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 75,450 2018-12-18 2018-12-20 26110030012018 Paga baze 600 paga punonjesish 1-15 dhjetor 2018 Plani i nr punonjesve 150 fakti 1
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,054,701 2018-12-18 2018-12-20 26010030012018 Paga baze 600 paga punonjesish 1-15 dhjetor 2018 Plani i nr punonjesve 150 fakti 15
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,533,739 2018-12-18 2018-12-20 25810030012018 Paga baze 600 paga punonjesish 1-15 dhjetor 2018 Plani i nr punonjesve 150 fakti 52
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) AD - STAR Tirane 55,995,317 2018-12-18 2018-12-20 25610030012018 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje per sistemin e sigurimit 602 KM restaur kontr 861 dt 25/10/18, sit 3/12/18, fat 33 dt 3/12/18 seri 55726650
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 13,600 2018-12-17 2018-12-20 45410030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM pritje-percjellje Prog nr.3806/1 dat. 28.8.2018 Urdh Pagese dat. 28.8.2018, Fat. 157 dat. 28.9.2018 seri 64824834
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,836,717 2018-12-18 2018-12-20 25910030012018 Paga baze 600 paga punonjesish 1-15 dhjetor 2018 Plani i nr punonjesve 150 fakti 31
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 93,805 2018-12-18 2018-12-20 26210030012018 Paga baze 600 paga punonjesish 1-15 dhjetor 2018 Plani i nr punonjesve 150 fakti 1
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 30,000 2018-12-17 2018-12-20 45110030012018 Ndihme ekonomike 606 ndihme e menjehershme shkresa nr.5022/1 dat.13.12.2018, bordero dhjetor 2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,584,212 2018-12-18 2018-12-20 25710030012018 Paga baze 600 paga punonjesish 1-15 dhjetor 2018 Plani i nr punonjesve 150 fakti 64
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 683,329 2018-12-17 2018-12-20 45210030012018 Elektricitet 1003001 602 shpenz.energjie tetor 2018,fat. permbledhese nr.1211 dat. 30.11.2018 kont. B 110040,B 110039, B 207590, B 207591, B 110037, B 105874
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 300 2018-12-17 2018-12-20 45310030012018 Sherbime telefonike 602 shpenzime tel fix vila durres nentor 2018, Fat. nr. 49 dat. 13.12.2018 seri 43095313
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ECS ECO CLIMATE SOLUTION Tirane 45,941,705 2018-12-14 2018-12-18 44810030012018 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instalimi i kondicionereve 231 KM Sistemi i kondic., Kont.nr.2376/3 dat.20.6.2018,Preventiv Punimesh,Sit. pefundimtar dat 1.10.2018.Urdher Marje ne dorzim nr.2376/7 dat 1.10.2018,marrje ne dozim dat 23.11.2018.Rel.i mbykq. dat.6.9.2018,P-V kolaudimi dat.23.11.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DUDA Tirane 70,850 2018-12-12 2018-12-18 43710030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM pritje-percjellje Prog dat. 25.8.2018 Urdh.pagese dat. 25.8.2018 fat. nr.770 dat.18.9.2018 seri 65369403
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) G I Z Tirane 1,292,569 2018-12-12 2018-12-17 43410030012018 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete te tjera 231 KM rimb.TVSH Giz prill -tetor 2017 VKM nr.774 dat. 19.11.2014 shk. nr.4117/1 dat. 4.10.2018 fat. permb.dat.10.7.2018 Urdh. Pagese dat. 12.12.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 596,030 2018-12-12 2018-12-14 43810030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM pritje-percjellje Prog. dat.1-30 shtator 2018 Urdh.Pagese dat.1 shtator 2018.Prog. dat. 1-31 tetor 2018,Urdh.pagese dat 1 tetor 2018 Fat.permb. nr.1210 dhjetor 2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,525 2018-12-12 2018-12-14 44010030012018 Shpenzime per honorare 602 KM kom posaçem Shk.nr.5747 dat.12.12.2018 bordero dhjetor 2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 8,400 2018-12-12 2018-12-14 44710030012018 Sherbime telefonike 602 KM shpenz.cel nentor 2018 nr.ab.22481038951 fat. seri 261767420
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 41,410 2018-12-12 2018-12-14 43210030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM pritje-percjellje Prog dat.1-30 nentor 2018 Urdh.Pagese dat 1.nentor 208 fat. nr.129 dat. 27.11.2018 seri 68398757
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 5,525 2018-12-12 2018-12-14 44110030012018 Shpenzime per honorare 602 KM kom posaçem Shk.nr.5747 dat.12.12.2018 bordero dhjetor 2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 299,519 2018-12-12 2018-12-14 43110030012018 Paga baze 602 KM shpenz. cel kodi 546022 fat.seri 02792445229 nentor 2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 93,559 2018-12-12 2018-12-14 43510030012018 Sherbime telefonike 602 KM shpenz. tel fix nentor 2018, nr. klientit 3100001719675 fat.11/18 dat. 30.111.2018 seri 726658642
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 635,500 2018-12-12 2018-12-14 43310030012018 Udhetim jashte shtetit 602 KM terheqje valute Prog.nr.5493 dat.23.11.2018 Autrizim nr.5493/1 dat.23.11.2018,Prog. nr.5510 dat.23.11.2018 Autorizim nr.5510/1 dat.23.11.2018,Prog. nr. 4778 dat. 16.10.2018,Autorizim nr.4778/1 dat. 16.10.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 11,924 2018-12-12 2018-12-14 44510030012018 Sherbime telefonike 602 KM shpenz.cel nentor 2018 nr.ab.1069797 fat. seri 229114867
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) SPEEDECO Tirane 220,986 2018-12-12 2018-12-14 43610030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM shpenz. poste DHL fat. permb. nr.1208 dat.5.11.2018 Prog.dat.1-30 shtator 208, Prog.dat.1-31 tetor 2018,Prog.dat.1-30 nentor 2018 Urdh.Pagese dat 5.11.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 3,400 2018-12-12 2018-12-14 44310030012018 Sherbime telefonike 602 KM shpenz.cel nentor 2018 nr.ab 2385581101 fat. seri 261770516
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 12,040 2018-12-12 2018-12-14 44610030012018 Sherbime telefonike 602 KM shpenz.cel nentor 2018 nr.ab.22481038951 fat. seri 261767420
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave