Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) (Mbi 600 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
EFEKT 160,000.00 4 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) EFEKT Tirane 40,000 2014-12-29 2014-12-30 89910930012014 Sherbime te tjera 602 MEI sherbim fonie,pv emergjence dt 19.12.2014,fat nr 17 d t19.12.2014,seri 1105630
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) EFEKT Tirane 40,000 2014-12-29 2014-12-30 90010930012014 Sherbime te tjera 602 MEI sherbim fonie,pv emergjence dt 22.12.2014,fat nr 49 dt 22.12.2014,seri 1105649
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) EFEKT Tirane 40,000 2014-12-26 2014-12-26 87310930012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602 MEI sherbim fonie,pv emergjence dt 24.11.2014,fat nr 20 d t24.11.2014,seri 1105608
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) EFEKT Tirane 40,000 2014-12-04 2014-12-04 80410930012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602 MEI sherbim fonie,pv emergjence dt 18.11.2014,fat nr 29 dt 04.11.2014,seri 1105609
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave