Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) (Mbi 600 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
E.P.S.A 20,136,686.00 7 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) E.P.S.A Tirane 19,169,691 2014-06-26 2014-06-27 353110930012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MEI vendim gjyqi ,"Vellezerit Tola",vendim nr 8454 dt 28.10.2011,nr 405 d t28.02.2012,shkrse e MF nr 81323/57 dt 16.06.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) E.P.S.A Tirane 538,352 2014-06-24 2014-06-24 353109300120141 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MEI vendim gjyqi Alban Abazaj,vendim nr 1496 dt 01.07.2011,shkrese nr 8123/57 dt 16.06.2014 e MF
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) E.P.S.A Tirane 40,000 2014-03-05 2014-03-06 6110930012014 Unspecified MEI , shpenz pag vendim gjyqi vellezerit tola, URDH .78 dt 12.2.14 shoq podgorica muaji janar -prill 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) E.P.S.A Tirane 40,000 2014-03-05 2014-03-05 6010930012014 Unspecified MEI , shpenz pag vendim gjyqi Alban Abazaj, URDH .78 dt 12.2.14 muaji janar -prill 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) E.P.S.A Tirane 42,365 2014-01-23 2014-01-24 10410930012013 Unspecified 602 MZHETS vendim gjyqi e.shani urdh 195 31.12.13 bordero 31.12.13 10% tatim
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) E.P.S.A Tirane 42,352 2014-01-23 2014-01-24 10610930012013 Unspecified 602 MZHETS vendim gjyqi i.shijaku urdh 195 31.12.13 bordero 31.12.13 10% tatim
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) E.P.S.A Tirane 263,926 2013-12-30 2014-01-09 105010930012013 Unspecified 602 MZHETS shpenzime vendim gjyqsor,e shani urdher 124 dt 30.12.13, tatim ne burim liste pagese 30.12.13
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave