Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) (Mbi 600 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
BASHA&I 1,278,224.00 4 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BASHA & I Tirane 51,440 2014-12-15 2014-12-18 83610930012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MEI shpenzime gjyqi Halim Zhuka,vendim nr 6617 dt 15.09.2010,shkrese MF nr 16183/27 dt 04.12.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BASHA & I Tirane 1,083,740 2014-06-26 2014-06-27 35910930012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MEI vendim gjyqi Halim Zhuka,vendim nr 6617 dt 15.09.2010,shkrse e MF nr 81323/57 dt 16.06.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BASHA & I Tirane 42,352 2014-01-23 2014-01-24 10310930012013 Unspecified 602 MZHETS vendim gjyqi l.delia urdh 195 31.12.13 bordero 31.12.13 10% tatim
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BASHA & I Tirane 100,692 2013-12-30 2014-01-09 105410930012013 Unspecified 602 MZHETS shpenzime vendim gjyqsor,l delia, urdher 124 dt 30.12.13, tatim ne burim liste pagese 30.12.13
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave