Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) (Mbi 600 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
AUTOSTARTGROUP(A.S.G) 1,838,520.00 4 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AUTO START GROUP (A.S.G) Tirane 1,136,400 2014-12-03 2014-12-04 81210930012014 Shpenzime te tjera transporti 602 MEI shpenzime transporti,kontrate nr 3511/7 dt 10.07.2014 ne vazhdim,fat nr 38,39,40,41 dt 27.11.2014,seri 17253988/89/90/91
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AUTO START GROUP (A.S.G) Tirane 579,480 2014-11-25 2014-11-25 76310930012014 Shpenzime te tjera transporti 602 MEI shpenzime transporti,kontrate nr 3511/7 dt 10.07.2014 ne vazhdim,fat nr 493,494,496,500,504 dt 31.10.2014,seri 17253602,17253546,17254548,17253606,1725354
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AUTO START GROUP (A.S.G) Tirane 74,640 2014-09-09 2014-09-10 59310930012014 Shpenzime te tjera transporti 602 MEI shpenzime transporti,pv emergjence dt 12.05.2014,fat nr 365 dt 12.05.2014,seri 15027316
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AUTO START GROUP (A.S.G) Tirane 48,000 2014-04-24 2014-04-24 17810930012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602 MEI ,shpenzime blerje pjese automjeti pv emergence 7.4.14 ft 343 dt 3.4.14 seri 07955444
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave