Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) (Mbi 600 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
ARBANASH.A. 3,132,600.00 7 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ARBANA SH. A. Tirane 552,540 2014-12-27 2014-12-29 89210930012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 602 MEI shwerbim roje,shtese kontrate nr 297/16 dt 27.11.2014,fat nr 1 d t24.12.2014,seri 18345416
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ARBANA SH. A. Tirane 919,668 2014-12-10 2014-12-11 82210930012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 602 MEI sherbim roje,kontrtae nr vazhim,fat nr 93 dt 27.11.2014,seri 18345408
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ARBANA SH. A. Tirane 368,976 2014-11-11 2014-11-12 74710930012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 602 MEI sherbim roje,kontrate nr 297/13 dt 16.06.2014 ne vazhdim,fat nr 89 dt 31.10.2014,seri 18345403
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ARBANA SH. A. Tirane 368,976 2014-10-13 2014-10-13 65510930012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 602 MEI sherbim roje,kontrate nr 297/13 dt 16.06.2014 ne vazhdim,fat nr 82 dt 30.09.2014,seri 05890194
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ARBANA SH. A. Tirane 368,976 2014-09-03 2014-09-04 58210930012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 602 MEI sherbim roje,kontrate nr 297/13 dt 16.06.2014 ne vazhdim,fat nr 75 d t30.08.2014,seri 05890186
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ARBANA SH. A. Tirane 368,976 2014-09-03 2014-09-04 58110930012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 602 MEI sherbim roje,kontrate nr 297/13 dt 16.06.2014 ne vazhdim,fat nr 73 dt 31.07.2014,seri 05890183
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ARBANA SH. A. Tirane 184,488 2014-07-29 2014-07-30 42010930012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 602 MEI sherbim roje,up nr 4 d t29.01.2014,njofti fit dt 12.05.2014,kontrate nr 297/13 dt 16.06.2014,fat nr 68 dt 30.06.2014,seri 05890177
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave